Prevara pomozite mi nekako!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od bestboy »

Да ли је толико тешко проверити пакет?! Лепо отвориш погледаш, провериш да ли је све како је обећано, ако курир не дозвољава захвалиш се и довиђења, нека врати пакет пошиљаоцу. Ако се бечи, ту је старо добро МРШ. :dry:
Да ли је тешко проверити продавца на КП? Погледајте оцене, видите ко се озбиљније бави продајом и ко није ту да би вас преварио и нестао.
Да ли је тешко укључити мозак а не понашати се као Алиса у земљи чуда или неки Дизнијев јунак? :wacko:
Миодраже, које дете са 24 године?
Слобода или смрт

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od sugarcoated_ass »

Do sada sam gomilu puta i prodavao i kupovao, sto preko limunda i kupinda, sto preko KP i oglasnika. Slao, primao posiljke... nikad problema nije bilo. Ali zato tome treba pristupiti ozbiljno i bez popustanja i opustanja.
Ja npr. onu kutiju sa fotke (sa cepanicom) ne bih ni preuzeo vec bih odmah pre otvaranja dok je jos postar prisutan nazvao prodavca. Cemu tako debela kutija za netbook? To odmah deluje sumljivo. Sve sto nisam mogao da otvaram sam odmah vracao prodavcu. Previse su ljudi opusteni. Kao da ne znaju gde zive...

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Layne_Staley »

Pazite ovako.. I ja se slazem sa tim da ne treba placati posiljke pre nego sto ih otvorite, ali bez obzira na to, ja sam skoro napravio gresku.. Ali me nije kostala, za divno cudo. Naime, kupovao sam skije za devojku, jako dobre i ne jeftine. Stigao mi je paket i kurir je zapalio, a ja mentol potpisao i dao pare. Kada sam otvorio, skije identicne kao na slici. Zvao lika, zahvalio se. Imai sam srece, ali sam bio glup. Imao sam taj dan ispit, pa nisam razmisljao...
Nikada vise u zivotu necu primiti posiljku bez da je otvorim pre nego sto potpisem/dam pare.. (bez obzira na predjasnje iskustvo).
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Nikola Vapa/CA »

Kupovao sam mnogo puta preko oglasa.Prvi neobican slucaj je kad sam pregovarao oko kupovine mobilnog telefona vrednog 35 000 dinara.Lik je trazio novac unapred.Ja sam insistirao da platim po dostavi i pregledu posiljke.Njegovo obrazlozenje je da ne moze podneti rizik da plati postarinu ako ja ne preuzmem paket.Ja sam mu odgovorio da ako on ne moze rizikovati 300 dinara,kako onda ocekuje da ja rizikujem 35000 ?Pozvao sam drugi ogles i dogovorio isti telefon za 31000 star samo jedan dan,dobio sve papire,garancije,otvorio pakovanje i platio pouzecem.
Drugi slucaj-Dogovorimo se oko svega sa naznakom da na bilo koji nacin naznaci da mogu otvoriti paket prilikom preuzimanja(sms,napismeno,da bude dostupan na telefon).Pozove me kurir i kaze da ima posiljku za mene i da se nadjemo negde u gradu.Posaljem ja poruku prodavcu-ne odgovara,pozovem-ne javlja se,na pakovanju nista ne pise.Kurir,kaze,potpisi,plati pa radi dalje sta hoces.Ja kazem kuriru,vrati,nisam to narucio.Nikad mi se nije javio,osim sto mi je dao negativnu ocenu.Bolje i to nego da se neprijatno iznenadim posiljkom.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Prevara pomozite mi nekako!

Post od toda81 »

Trebas i ti njemu da das negativnu ocenu i da lepo napises zasto si odbio da preuzmes paket jer on prvi nije ispostovao dogovor da nagkasi prilikom slanja paketa da se moze otvoriti i probati
Note IV N9100 dual

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od hibiskus »

bas tako kako toda rece, zato na limundu i insistiraju da se sva prepiska radi preko privatnih poruka da mogu da vide ko je koga zavrnuo. Doduse mozda nije bilo preko likunda, ali princip je svuda isti

petar26
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 21. Feb 2013. 18:06
:: nokia8810

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od petar26 »

Pozdrav. Da i ja kažem šta mi se desilo. Kao prvo ispao sam glupav jako tako da nemojte komentarisati što si ovo što si ono, naučio sam lekciju verujte mi. Naime preko ovog sajta na malim oglasima sam pronašao telefon veoma jeftino Sony Xperia Arc S za 140e što je odmah u startu sumnjivo jer se ovakvi telefoni kreću od 160e pa na gore. E sad lik je zahtevao da mu se pare uplate unapred post net-om, što sam magarac ja i uradio u iznosu od 4000din a ostatak plaćam kad stigne telefon. Telefon naravno nikad nije stigao.
Lik se predstavio kao Siniša Slavković iz Pirota Svetogorska 51. broj mobilnog koji je postavljao i ovde na oglasima je 0612116023. E sad pošto sam ja uplatio da podigne pare na šalteru pošte i kada je pokušao da ih podigne nije mogao jer se izgleda lažno predstavio jer takva osoba ne živi u toj ulici u Pirotu, jer na toj adresi živi Slaviša Selimović, gle kako su slična imena pitam se ja. E sad pošto ne može da podigne pare sa lažnim imenom nekako je ne znam ni ja kako tek posle nedelju dana, pare podigao u Loznici? Moja pretpostavka je da kad nije već uspeo da me prevari našao nekog Sinišu Slavkovića i ubedio ga da podigne pare za njega. Naravno ja glupson za tih nedelju dana nisam ni znao da sam mogao da podignem sopstvene pare i da mi ne bude ništa ali jbg.
Sad je telefon ugašen a svaki put kad ga upali meni stigne sms da je korisnik dostupan što ga ja automatski pozivam a on odmah gasi telefon.
Ostaje mi da plačem a nadam se da nije još nekog ovako prevario, što je malo verovatno, ali zlatno pravilo prvo roba na uvid pa tek onda pare, ja sam verovao ljudima i eto šta se desilo.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Prevara pomozite mi nekako!

Post od toda81 »

Prevaranata ima na tone. Nista ne placam unapred i bez provere paketa
Note IV N9100 dual

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od spasa »

Po prezimenu i lokaciji 95% je rom.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Nikola Vapa/CA »


loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od loki13 »

Ne miriju,ali bogme i ovaca ima na tone,ej iphone 4 32gb za 200e,pa gde to ima......
Nije ni cudo sto je prevaren,s obzirom u sta je poverovao... 8)
D500&E71

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Behemoth »

Taj ko plati pre slanja treba ici na razgovor sa strucnim licem.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Prevara pomozite mi nekako!

Post od toda81 »

Nije mi jasno i dalje kako ljudi nasedaju na takve prevare sa uplatom pa slanjem telefona... Kad ce vec jednom da se opamete
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od loki13 »

Verovatno pomisle da je nemoguce da se to bas njima desi, a realno vremena su takva da predostroznosti nikad dosta.... :(
D500&E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Deksi »

Ma to kako nasednu je da ne poverujes, zar ima i takvih i posle im krivi internet oglasivaci kao KP.
Limondo je uveo limundo cash radi sigurnosti, ali to je toliko zakomplikovano da ja eto zato nikad na kupindu i limondu i ne oglasavam.
Po meni placanje pouzecem je najbrza, najednostavnija, i najsigurnija kupovina uz naravno dogovor medju dve strane oko provere paketa.

neca-popac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 00:48
:: Samsung Galaxy s3

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od neca-popac »

Imam jedan veliki problem.nasao sam neki iPhone 5 covek hoce zamenu za s3 ubedjivao me da mu ja prvi posaljem pa ce on istog toga dana meni,ja poslao kad danas zovem ga na telefon on iskljucio fon zovem aks oni kazu da je paket preuzet ali ne da su odneli na tu adresu nego je on dosao u magacin i uzeo,oko 15h kad sam mu posalo poruku na k.p. rekao je da je poslao telefon i vise se ne javlja obrisao je oglas malo pre. Dao mi je neku adresu proverio sam tu ulicu tu nema taj pod tim prezimenom a radi se o liku iz Leskovca,pa bi zamolio lika bocka89 da me kontaktira mozda se radi o istom coveku. Ne znam sta da radim.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Prevara pomozite mi nekako!

Post od Baraba »

Da li je moguce da neko bude toliko naivan? Ja ne mogu da poverujem u ovo.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Одг: Prevara pomozite mi nekako!

Post od iamivan »

Neco, ja stvarno ne mogu da poverujem da si naseo na ovo... :roll:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od sugarcoated_ass »

Sad sam osmi put procitao post, ali i dalje ne verujem sta sam procitao!

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Prevara pomozite mi nekako!

Post od pelleruma »

Ja verujem.Mi ljudi zivimo u vremenima kad covek da oglas na internetu da trazi coveka kojeg ce seckati i pojesti i javi se ne jedan covek.Tako da nista nije neverovatno,jer nas je bas je toliko razlicitih(u svemu)...
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Odgovori