Prevara pomozite mi nekako!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Behemoth »

Platio si skolu, sreca pa nije bila veca cifra.To ti je za nauk.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od skar »

Bas tako,i Ja sam digao ruke i vise nista sa neta ne uzimam,dovidjons sto se mene tice

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od markonato »

Na Balkanu nikada ne bih dao pare unaprijed, a preko Ebay do sada preko 100 puta i nikada nikakvih problema... Sto se tice kupovine od domacih trgovaca kupujem samo od provjerenih i isto tako nikada problema...
Nokia Lumia 820

veri87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 09. Okt 2013. 10:35
:: iphone
:: iphone

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od veri87 »

SINISA SLAVKOVIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LJUDI ZAPAMTITE TO IME!!!!! Ja sam umalo bila prevarena da pre pola sata nisam slučajno na guglu ukucala ovo ime i procitala na ovom forumu iskustvo PETRA26, ne mogu da verujem da sam umalo ispala kreten!Uplatila sam čoveku na post net 3000 dinara, nije pristao na poziv već sam mu 30 sms poruka poslala, sve smo se prekjuče dogovorili (naravno preko sms-a) navodno mi je mobilni telefon poslao kao vrednosni paket. Pošiljka- paket je trebao danas da mi stigne zovem ga ceo dan isključio mob. ne odgovara na sms-ove.Sasvim slučajno sam ukucala njegovo ime na netu i imala sam sta da vidim! Da stvar bude jos smesnija kod petra26 sam videla da je SINIŠA SLAVKOVIĆ iz Pirota i ja sam iz Pirota to ime i adresa ne postoje! VELIKO HVALA petru26 jer sam se informisala iz njegove poruke da postoji mogućnost da vratim svoj novac ukoliko ga primalac nije podigao! I evo upravo sam se vratila iz pošte sa svojim novcem! Ljudi veliki OPREZ sa ovakvim stvarima!!!!A ovo je njegov br. 0645782576 (ako ga uključi...!)
POZDRAV!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od bata bogdan »

Ako nekom moze da posluzi...ko je imao lose iskustvo...mozda su ih bas ovi zavrnuli....
http://www.kurir-info.rs/dolijali-preva ... ak-1036033
Huawei

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od AnGeL oF LoVe »

Da ne bih otvarao novu temu,posto je tema slicna,prevara je prevara ma ko je ucinio.Imam nedoumicu u jednom slucaju gde je prevaren operater.Naime,decko je dobio vizu i otputovao preko okeana bez namere da se vraca.Od nekoga je dobio savet da uzme najskuplji telefon,proda i otputuje sto je on i uradio.Sta mu u ovom slucaju operater moze?Znam da ce mu iskljuciti broj i slati opomene.Mene to nebi zanimalo toliko da nisam u prilici da kupim taj isti telefon.Da li je to rizicna kupovina?Znam da nemam garanciju ali da li je to po zakonu?
LG G2 Black,16GB

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od hibiskus »

Hmmm... pravno gledano ti tu nemas nista, u smislu uvek mozes reci kupio si ga od nekog coveka koga nikad vise nisi video. Treba pogledati u opste odredbe ugovora tog operatera, tu bi trebalo da pise sve vezano za nepostovanje odredbi ugovora.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od loki13 »

Pitanje je kod kog operatera zeli da uzme telefon?
Posto vip ima neku foru sa iznajmljivanjem/koriscenjem aparata.
Taj lik bi mogao po toj logici da uzme takav paket kod svih operatera,3 telefona da udomi za 1000e i milina mu. Jedino moze los izvestaj kreditnog biroa da ga spreci
D500&E71

Nikola63
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 12. Mar 2014. 11:55
:: nokia n86
:: lg g2

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Nikola63 »

MOLBA za sledeće članove foruma: veri87, goja71 i petar26 da mi se jave privatno na e-mail: mailto:n_kabasic@hotmail.com, obzirom da sam i ja nažalost imao "posla" sa navedenim prevarantom i lopovom po imenu Sinisa Slavkovic. Makar se tako predstavljao i dao to ime za prijem novca preko postneta za prodaju mob.telefona.

Zainteresovan sam ga ga pronadjem i da ga predam sudu. Isključivo legalno preko Spec.tužilaštva za visokotehnološki kriminal.
Ukoliko ne želite da budete uključeni u policijsku istragu i eventualni sudski postupak (o vraćanju novca ne govorim, ali da makar bude otkriven i sprečen da ovo dalje radi) moliću Vas za detalje prilikom Vaše uplate.
Sa kog broja vam je slao SMS, datum, iznos uplate, pošta gde ste uplatili, po mogućstvu broj uplate i datum. Ako ste se s njim dopisivali mejlom sa kog mejla Vas je kontaktirao. Kako ste s njim došli u kontakt (preko kojeg sajta).
Hvala Vam unapred,
Nikola Kabašić
Kosovska Mitrovica

Prevara
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2015. 13:29
:: Iphone4s

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od Prevara »

Molim sve clanove koji su prevareni poslednjih godina od strane cuvenog Sinise Slavkovica da se jave na mail: mailto:sinisaslavkovicprevara@gmail.com .... Utvrdjen je njegov identitet. Pomozite da se stane na put visokotehnoloskom kriminalu i coveku koji vara ljude uzimajuci novac pod svojim pravim imenom i prezimenom bez da mu iko stane na put i samim time se ruga svima koji su prevareni kao i sistemu koji ga u tome do sada nije zaustavio. Pridruzite se krivicnom gonjenju ovog prevaranta.

Mail na koji se mozete obratiti:
mailto:sinisaslavkovicprevara@gmail.com

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od tomas.hokenberi »

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od toda81 »

Sinoc sam.citao ontom prevarwntu sa laznim novcanicama. Da je malo manje pohlepan bio bolje bi prosao, ali je super sto nije znao sta je dosta pa su ga "okovali lancima"
Note IV N9100 dual

nemanja198
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 16. Apr 2010. 00:18

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od nemanja198 »

Pažnja!
Obavestite administratore i stavite u pravu temu kako bi svi videli!
Da ne bi neko stradao i kupio repliku uređaja!

Lik iz Čačka ili se makar tako predstavlja, nudi Samsung Galaxy S6 64GB za 350€ sa 2god garancije iz radnje WinWin tj ALTI computers Čačak, na sajtu u odeljku mali oglasi se reklamira..

Poslao je mom drugaru slike na mejl, i na slikama se vidi da je sva oprema koja ide uz telefon izuzetno fejk kao i sama kutija, nešto je žućkaste boje i baš loše urađena, kao i sam telefon jer sam istraživao i ove "bolje" replike, šatro iz Dubaija, imaju na sebi imei i odrađene su neverovatno, čak prikazuju i stanje memorije od 64GB u info o telefonu. Čak u pakovanju od telefona ima onaj screen protector koji se dobija samo kod tih replika, onu krpicu za brisanje i maskicu za telefon.
A ono što sam primetio kod ljudi koji prodaju te replike (ali stvarno, ne pokušavaju da ih uvaljaju za original) je da sve te replike imaju isti IMEI koji je pravi tj prekucan sa pravog telefona, samo što su napravili možda 10000 komada ili ko zna koliko telefona tj tih kopija sa istim IMEI i to su skinuli IMEI sa baš zlatnog S6.

Poslao mi je i slike računa zajedno sa specifikacijom, jedino mi to nije jasno kako je uspeo da odradi jer stoji ALTI-jev pečat, koji se doduše ultra slabo vidi tkd može biti bilo koji pečat i neki potpisi, ali ima uredno fiskalni račun koji liči na pravi, mada mi nije jasno kako je to uspeo.
Ili je WinWin prevario i njega ili je radnik koji radi u WinWin zeznuo kupca pa sad prodaje on ovo, ili je neka dobr aprevara sa tim računima.
Uglavnom, bez ikakve dileme, fon je kopija, odlična kopija, ali ipak kopija.

A inč, ovo je oglas sa odeljka mali oglasi:
Slika


Sad je promenio malo text oglasa i broj telefona, al je cena ostala ista....

Slike koje je poslao na mejl su na linku:

http://imgur.com/a/ECZ0H
Poslednja izmena od nemanja198 u Sub, 19. Mar 2016. 17:34, izmenjeno 1 put ukupno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od acamatic »

Okači slike na neki file server (imgur npr)

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od AndroMan »

nemanja198, po samom telefonu se vidi da jeste fake (home dugme, crni okvir oko ekrana..)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od iLuka »

ne znam sta bi mu uradio da me zezne tako... mislim da ga ne bi nasli nikada posle torture...

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od ilija98 »

Nije budala onaj koji prodaje, vec koji kupi. Dobro a jeftino se veoma tesko nalazi, i uglavnom se prodaje preko ljudi a ne u oglasima.

nemanja19801
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 28. Mar 2015. 20:17

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od nemanja19801 »

Vidi se po telefonu da je fake kad se zagleda, pogotovo sto nije odlepio tu plavu zastitu sa home dugmeta....ja sam samo alarmirao ovde da bi mu moderatori uklonili oglas jer ce prevariti nekog posto ce neko ko ne zna puno da vidi da ima fiskalni racun i onu garanciju i pomislice da je sve pravo, kupice i zeznuce se debelo!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Prevara pomozite mi nekako!

Post od iLuka »

Ti bi se pomirio sa tim da skupis za telefon jedva 350e i da se ne razumes, odes, lik ti da racun, sve lici na "pravo"... Verovatno bi rekao, "pa dobro, ja sam kriv"...

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Prevara pomozite mi nekako!

Post od ilija98 »

Da skupim 350e za telefon, i da naletim na telefon od 450e koji se prodaje za 350, a pritom se ne razumem, poveo bih sa sobom nekog ko se razume, ili bih odneo telefon u servis na proveru. Jer, 350e se ne zaradjuju lako u danasnje vreme u Srbiji ;)

A svako sa iole zdravim razumom bi trebao da se zapita da li je sve u redu sa telefonom koji se prodaje za 100e ispod cene ;)

Naravno da ne bih ostao duzan prodavcu kad bih bio prevaren na ovakav nacin, ali bih istovremeno krivio i sebe jer sam dozvolio sebi da budem naivan i prevaren...

Odgovori