Nov/polovan telefon u Budimpešti?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od daxsm91 »

Uskoro idem u Budimpeštu, a pošto treba u ponedeljak da uzmem u mt:s-u Alcatel 997 na pretplatu, zanima me da li da ga uzimam ili eventualno da da pogledam neki polovan tamo? Malo guglam i gledam cene, otprilike su tu, možda su malo jeftiniji tamo polovnjaci nego kod nas, dok su cene novih skoro identične.

Da li je neko možda uzeo tako telefon ili zna nekog pa da podeli iskustva :)?

Idem u onaj WestEnd shopping centar, imaju spisak radnji pa sad kod njih gledam polovne telefone, i čini mi se da su cene skoro iste kao kod nas... Ali opet, tako je na netu, možda kad odem tamo nađem neku dobru ponudu a u ponedeljak uzmem 997 pa onda da plačem od muke :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od miodrage »

A jesi racunao povracaj poreza iz Madjarske za nove uredjaje? Racunaj da ti vracaju oko 25% ako se vracas nazad u radnju po novce (imas 90 dana za to), ili moze i na granici, kao i u banci, ali se dobija daleko manje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od daxsm91 »

Nisam, nisam ni znao za to.

Pa, vraćati se neću, idem sada i ko zna kada... Jedino to na granici, ali koliko vraćaju? Koliko sam video 180e je nov 997 u radnji, ako vraćaju 25% onda fon izađe 145e... Ako je tako onda ću ga pre tako uzeti nego u mt:s-u

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od artifex »

To koliko vracaju zavisi od PDV-a drzave u kojoj kupujes.Znaci ako je PDV u madjarskoj 25% onda ti toliko vracaju...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od miodrage »

PDV u Madjarskoj je 27%, ali se nigde ne moze dobiti full povracaj, max koji se moze izvuci je negde do 25%, i to iskljucivo u prodavnici gde je kupljena roba. Princip je da se roba iznese iz zemlje, dobije se na granici potvrda o tome, i u roku od 90 dana kad se ode opet u tu prodavnicu sa potvrdom, dobije se kesh iznos.
Na granici je takodje moguce uzeti neki povracaj poreza ali to je obicno svota od oko 11-15%. Teoretski znam da je moguce isto to uraditi i preko Raiffeisen banke kod nas, ali je procenat koji se dobija oko 10-12%.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od Cooomi »

Je l' može ovo da se odradi kod nas? Npr. želeo bih da kupim telefon preko TelekoPlusa, oni izdaju fiskalni račun i pošto imam strano državljanstvo tražim povraćaj novca od pdv-a?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od artifex »

Moze valjda,nikad nisam razmisljao o tome s obzirom da imam samo nase drzavljanstvo. Neko ko je upuceniji neka da sigurnu presudu

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od IDzO »

Prilikom kupovine trebas da oitas kako ti funkcionise u doticnij prodavnici.
Znam kada su drugari u BiH kupovali bebi opremu dobili su povrst PDV-a na granici kada su dolazili u SRB.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od miodrage »

Cooomi, moze naravno, moras da izneses nov uredjaj iz zemlje, na granici da ti overe PDV racun (to moras u prodavnici da naglasis), i iduci put kad dolazis, u toj prodavnici bi trebalo da ti vrate pare, ili mozda moze i na granici, to vec ne znam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od siki069 »

U Telekoplus nećeš dobiti fiskalni ako telefon ne platiš 30% preko cene koji si video na sajtu.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nov/polovan telefon u Budimpešti?

Post od Cooomi »

Ja sam moju Motorolu kod njih kupio i dobio sam i fiskalni i sve..                                                                                            

Odgovori