Micro SD kartice

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Micro SD kartice

Post od Azimuth »

Prosto nemoj da primiš pošiljku i rešio si problem. Pretpostavljam da je plaćanje pouzećem tj platiš kuriru kad ti donese paket.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Micro SD kartice

Post od Drafer »

Azimuth,
Ma ja mislim da on laze, jer rekao mi je da je greskom poslao karticu bez adaptera i da ce sa adapterom on dobiti sledece nedelje i da ce za mene dostava biti besplatna.
On bi da odugovlaci pa je rekao da je greskom poslao, ja sam mu rekao da mi adapter nije potreban i da cu je kupiti ako je to ta kartica i nemam za sada odgovora.
Verovatno nije ocekivao da cu primiti katricu bez adaptera pa laze bez potrebe, mislim da je nije ni poslao nego ceka da mu prvo stigne.

EDIT
Bio sam u pravu, danas se javio prodavac i kaze da nisu poslali jer cekaju moj odgovor (da ce dobiti sledece nedelje i da necu trebati da platim postarinu), slagao me je nekoliko puta do sada pa sam ga odbio.
A ja sam narucio ovu na linku dole i danas me je probudila neka devojka sa lepim glasom da pita da li sam to narucio ;)

http://www.nova.co.rs/artikli/2151/32gb ... du1%5D.htm
Android 12

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Micro SD kartice

Post od bojke1 »

Posto mi je propala kombinacija za kingston micro sd 32gb uhs-I karticu razmisljam da kupim ovaj model transcenda pa me interesuje neko vase misljenje da li se isplati kupiti ovaj model.
Link
http://www.pcberza.rs/detaljnije/nova-c ... s/86-4795/

http://www.bhphotovideo.com/c/product/9 ... _Card.html

i ima li nesto bolje za ovaj novac ili nema?

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Micro SD kartice

Post od Drafer »

bojke1,
Pa ja sam kupio bas tu karticu pre nedelju dana, eto je gore na linku stavio sam kada sam narucio.
Radi sve dobro jedino muzicki plejeri i nisu mogli da pronadju muziku na kartici pa sam promenio nekoliko plejera dok nisam nasao koji moze, GoneMAD Music Player radi super.
Inace sve ostalo radi za sad normalno, ne primecujem neka usporenja ili seckanja... jedino mogu reci o njoj posle tri godine kada prodje garancija da li me je dobro sluzila jer ne znam dokle ce raditi.
Ako narucis ovu karticu pozdravi Sladju kada te bude nazvala :)
Android 12

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Micro SD kartice

Post od pelleruma »

Jel mozemo da je pozdravimo i ako ne narucimo karticu?
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Micro SD kartice

Post od Drafer »

pelleruma,
Naravno da mozete da je pozdravite... ako vas bude nazvala :)
Android 12

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Micro SD kartice

Post od bojke1 »

Drafer@ Koji telefon koristis?Bas me cudi da preko playera nece da ti ocita karticu.A sto se tice kupovine kartice necu je narucivati nego cu ici direktno u radnju da kupim dva komada.Bitno mi je da je kartica ok i da dobro radi.Kako si zadovoljan kad kopiras neki materijal sa kompa na karticu i obrnuto?Ja sad imam neku san disk ali je klasa 4 i onako nije nista specijalno.Nadam se da ce ova biti dosta brza.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Micro SD kartice

Post od Drafer »

bojke1,
Pise ispod svake moje poruke koji telefon imam, ali nema veze, Samsung Galaxy Note II N7105.
Kopiranje na karticu ide normalno, nisam je testirao nekim programima ali nisam primetio da je nesto sporo kopiranje ili bilo sta.

Svideo mi se taj stock audio plejer ali ucita jednu cetvrtinu muzike i dalje nece pa da ga j**m
e onda sam poceo da skidam druge plejere, na vecini je isto bilo, PowerAMP ucita isto cetvrtinu a nije mi dao da mu nadjem gde je folder jer je pisalo da je kartica "unmounted", dakle ne vidi karticu a vidi nesto malo pesama koje su na kartici, JetAudio Plus... i jos mnogo plejera, nije bitno koji su.

Rocket player premium je uspeo sve da ucita, ali nije mi se svideo, ni zvuk ni podesavanje, treba 10 puta da se pritisne "back" da bi se izaslo iz programa itd.
I onda naletim na GoneMAD Music Player, vidi svu muziku, mnogo vise opcija i napokon "exit" opciju koja nije bila na rocket.

Ovo je Class 10, tako da mora raditi brze od tvoje stare koja ima Class4 siguran sam.
A jos bolje sto ides direktno, pozdravi Sladju i kazi nam kako izgleda :)
Android 12

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Micro SD kartice

Post od bojke1 »

Ok.Nisam obratio paznju da si potpisao koji imas fon.Malo me cudi da nece da ucita sve pesme sa kartice preko stock playera.Sad si me malo pokolebao oko kupovine ove kartice.Ja vecinom koristim stock player.
I dalje mi je to prva opcija oko kupovine kartice.Ja cu je koristiti u lg g pro 2.
Videcu jos malo sta i kako.Mozda naletim na neki drugi model.
U svakom slucaju ako budem isao direktno pozdravicu sladju i prenecu joj vase pozdrave. :D

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Micro SD kartice

Post od Drafer »

bojke1,
I sta se desilo, da li si kupio karticu?
Nisam napisao, imao sam istu marku, isto class 10 ali od 4GB, malo je starija, mozda ima dve godine pa kada sam ubacio ovu od 32GB mnogo brze radi a ista i marka i class 10.
Android 12

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Micro SD kartice

Post od bojke1 »

Jesam bio sam danas do radnje i kupio dve kartice.Jos ih nisam ubacio.Radim drugu smenu pa nisam stigao.Inace garancija na kartice je 60 meseci a ne kako pise kod njih na sajtu 36 meseci.Uvoznik je pin computers.
Nisam mogao da cekam za kingston.Mislim da ce i transcend biti i vise nego dobar u odnosu na moju staru karticu san disk koja je bila klasa 4.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Micro SD kartice

Post od bojke1 »

Drafer@ ubacio sam karticu kod mene u fon.Radi brze od moje starije kartice sto i ne cudi jer je moja stara bila klasa 4.Prebacivao sam mp3 muziku.File od 3 gb prebacuje oko 5-6 minuta.To su sve sitni fajlovi.Zadovoljan sam brzinom obzirom da g pro 2 ima usb 2.0 ulaz.
I jos nesto meni fabricki player ucita sve foldere sa kartice sto se tice pesama tako da ja nemam taj problem koji si ti imao.Znaci ostajem na fabrickom playeru sto se tice pustanja muzike.
Mozda je i bolje sto nisam kupio kingstona jer ne verujem da bih dobio vece brzine posto mi je ulaz na fonu i kabl usb 2.0.
Plus je transcend jeftiniji oko 500 dinara.
U sustini dobro sam prosao.Svoju karticu sandisk od 8 gb sam prodao za 500 dinara i dodao 1450 dinara,tako da me nije ispala velika doplata a dobio sam dosta brzu karticu i dosta veci prostor.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Micro SD kartice

Post od Drafer »

bojke1,
Drago mi je da si zadovoljan brzinom, naravno da mora raditi brze od tvoje stare class 4.
Moja stara je isto transcend class 10, a ipak nije ista brzina, na ovoj novoj je primetno brze i kopiranje i sve ostalo.
Android 12

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Micro SD kartice

Post od bojke1 »

Bio sam danas kod drugara koji ima laptop i u njemu citac kartica.Probao sam staru sandisk karticu da ubacim u laptop i da vidim u kojem je formatu.Pise da je u FAT32.E sad moje pitanje.Da li smem svoju transcend karticu da formatiram u NTFS ili ne?Pretpostavljam da je i ona u Fat 32 formatu.I da li cu dobiti nesto ili ne prilikom citanja i pisanja materijala?
Ili mora da ostane u FAT 32 formatu?

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Micro SD kartice

Post od Drafer »

bojke1,
Ja bih ostavio da bude u FAT32, malo sam trazio odgovore preko neta pa sam odustao... svuda se spominje FAT32
Sada sam pogledao slucajno, nasa kartica je poskupela na 2150 din.
Android 12

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Micro SD kartice

Post od pelleruma »

bojke1 kada je u NTFS formatu dobijas da mozes da prebacujes na nju fajlove vece od 4Gb,sto u FAT32 je onemoguceno.Ja recimo bih to uradio,ali mi tv onda ne prepoznaje fles koji je tako formatiran.Tako da sam ostavio na Fat-u(do novog tv-a koji ce podrzavati taj sistem).
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: Micro SD kartice

Post od bojke1 »

Probao sam staru od 8 gb da na laptopu preko citaca kartica formatiram u ntfs i na kompu sve lepo radi ali je telefon ne prepoznaje i odmah mi ponudi da je obrise i on formatira.Kad to uradim on je vrati na default znaci fat 32.Tako da moju transcend 32 gb uhs-I nisam ni pokusavao da je formatiram u ntfs.Ostala je u fat 32.Testirao sam je programom sa play stora koji se zove A1 SD BENCH i brzine su sledece
read-52,42 mb
write-11.73 mb
Testirano na g pro 2.Read i write znaju po malo da variraju na gore i na dole.Inace su svaki put priblizna testiranja tako da ne odstupaju mnogo sa navedenim brzinama.
Sad da li su to ok brzine neka kaze neko ko se bolje razume.
Generalno ja sam zadovoljan karticom kako ulazi u galeriju i sve ostalo sto joj zadam da otvori.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: Micro SD kartice

Post od Stefan33 »

Treba mi neka preporuka za microsd za huawei g6, mislim da snima 1080p video, jel to ide direkt na karticu ili na internu pa brzina znaci tek kod prebacivanja podataka. Nesto tipa 4, 8gb, ne mora veca, a da je cena ok

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Micro SD kartice

Post od Sale_M »

Gde najpovoljnije kod nas naci micro SD od 32GB neke klase 10,koji Proizvodjac,koja bi cena bila otprilike i gde da pogledam?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Micro SD kartice

Post od zoreli »

E-Bay zakon , baš gledam cene ... class 10 - 64Gb ima po 6-7$ pa naviše .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori