Misljenje forumasa/savet

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Misljenje forumasa/savet

Post od Andrijano »

Evo vec dugi niz godina na ovom forumu i za sve ove godine,mozda sam otvorio nekoliko tema,uglavnom gledam da ima nekog smisla i ako bas nema nigde da se pitanje prikljuci onda otvaram novu..elem za ovu nisam nasao nesto slicno.

Pitanje je uglavnom ovako..

Za neki dan otvrama neki lokal koji bi se bavio maloprodajom nekih prozivoda koja je moja primarna delatnost,e sada posto sam kao sto znate veliki zaljubljenik u mobilnu industriju,a po mojoj nekoj proceni jedan deo lokala bi mi "zvrjao" prazan za sada,dodjoh na ideju(jos uvek razmiljam) da ubacim prodaju opreme za mobilne telefone,tipa maskice,futrole,zastite razne..e a sada kako sam dugim nizom godina u ovoj bransi i imam fine kontakte,generalno bih mogao da nabavim sve sto mi padne na pamet,a prisutno je ovde kod nas..da ne duzim dalje genralno mi treba savet/misljenje..sta bi tacno trebao da narucim od tog materijala..ustvari da oslusnem trziste..ja sam dugi niz godina tj od avgusta 2007 na iphone-u i meni bliski ljudi,pratim i druge telefone i proizvodjace,ali rekreativno,tako da ne bih tacno znao da li su lumie zauzele neko trziste ovde kod nas ili su i dalje ubice andoridi i koji..ako neko ima neku ideju,a ova tema ne krsi pravila o otvaranju(namerno nisam napisao ime,gde,sta..) onda bi mogao da mi napise neki savet,posto bi definitivno ove nedelje narucio robu ili mozda ne,jos uvek nisam nacisto..

p.s. ako slucajno krsi pravila izbrisite je,nema ljutnje:)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od miodrage »

Ako nabavljas opremu, nabavi ono sto kod nas nema, neku ekskluzivu, i nema da razmisljas, ici ce kao alva, samo fali reklama. Evo, konkretno, ja bih bezicni punjac za Lumiu, ali po pristojnoj ceni, jer ovde pojedini traze duplo nego sto je recimo na Amazonu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od iLuka »

auto i obicne punjace za sve modele, one nastavke za nase trziste sa americkog i engleskog, maskice i bampere (pre svega za samsung i apple), mozda i za neki tablet one omote - torbice... to je najtrazenije... i za LG ide lepo, oni silikoni teracell... njih mozes za sve modele jer ljudi stavljaju iako su ruzni kao djavo :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Baraba »

Andrijano, vidi šta ima 3G gsm radnja na NBGD, u skloništu su. Kada uđeš da se pogubiš od maskica i koje kakve opreme za mobilne. Dosta (svi) kupuju od njih i preprodaju u radnjama. Oni su najveći u BG koliko znam. A šta ide, ide sve što je jeftinije (takva je situacija). Nemoj džabe da se bakćeš eksluzivom i stvarima kao što je naveo miodrage, on je jedan koji bi kupio bezicni punjac za Lumiu, i to je pitanje po kojoj ceni. Ti bi naručio po jednoj a on bi rekao eeee jbg, na amazonu to košta ovoliko, skupo... da je hteo bežični punjač on bi ga odavno naručio, ali nije zbog cene.

Rezime, uzmi ono što provereno ide i jeftino je (usb kablovi, maskice, folije, zaštite silikon i ostale varijante plastika, auto držači, baterije...). Najbolje ide za samsung i iphone. Pogledaj ponudu i radnju 3g gsm (kucaj u google bg company 3g). Ono što svakako nema ovde a lepo se prodaje preko nekih kanala je bodyguardz, po meni najbolja zaštita za telefon (full komplet folija, telefon ne gubi na dimanzijama a zaštićen je sa svih strana).

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od znemanja »

Andrijano, Slažem se sa onim što je napisano u predhodnim postovima. Ovo je Srbija, platežna moć građana je slabija i njima odgovara nešto što je jeftino, nikakav ekskluzivitet neće ti doneti dobit jer neće imati ko da kupi takav proizvod. Da sam na tvom mestu moj glavni fokus bi bio silikonske futrole i sve druge vrste zaštita, bamperi i sve moguće druge vrste futrola, zaštitna folija i sl. Ovde ljudi kada izdvoje veći keš za dobar telefon onda kupuju kao ludi folije, bumpere i futrole da bi ga zaštitili, pritom silikonske futrole u raznim bojama su sada "In", pa verujem da će se to prodavati kao alva.
Zatim razne punjače, auto držače kako za telefone tako i za tablete, memorijske kartice, futrole za tablete, folije za tablete....
Poslednja izmena od znemanja u Pon, 07. Okt 2013. 23:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od miodrage »

Ja bas mislim da ako ima da ponudi ono sto drugi nemaju da ce imati prodju. Ovako bice jos jedan u moru drugih, osim ako se izdvoji izuzetno dobrim cenama.
S obzirom na plateznu moc, slazem se da je ulagati u tako nesto veliki rizik, ali ako imas izvor "napolju", mozes da formiras kanal kojim ce sve da dolazi u kratkom vremenskom roku tipa 2-3-5 dana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Andrijano »

Miodrage,definitivno cu uzeti u obzir,ali za sada ne znam kako ce ici..mislim za pocetak sigurno ne..znas ono ako se prezivi prva tri meseca onda moze da se razmislja o necemu malo vecem,ali moram prvo da pogledam ove moje od kojih mislim da nabavljam da li uopste imaju to u ponudi..sto se tice jedan od mnogih sta da se radi,za pocetak mora tako,kad vec imam kanal ovde proveren i verujem da cu se dogovoriti za veoma dobre uslove,tako da ce i cene biti sasvim ok,taj sekudarni posao bi mi vise bio zadovoljstvo..planirao sam nesto i da mi neko ovde na forumu naravno na pm poruci sta mu se svidi i tako nesto,naravno po forumskoj ceni,drugarskoj u svakom slucaju ako nema danas,za sutra bi bilo u radnji sigurno...jos u glavi trebam da razjasnim kako bi islo. Mislim,nije mi to primaran posao pa bi vise bilo zadovoljstvo:)

Baraba..eto upravo od njih i planiram da nabavljam,znam gde su, cesto sam tamo,momci dobro rade i pre nekog razgovora sa njima,sam hteo da se raspitam ,sta kako,sta ide,sta ne..da se pripremim..da definitivno te teracel futrole i maske,koje su inace njihov brend,vidim da ih ljudi dosta nose,zastite..e sada one bodyguards su stvarno vrhunske ,ali ih nisam vidjao kod njih,a to bih voleo da imam u ponudi,znam da su za iphone najbolje..,onda za tablete,da da punjaci i one njihove baterije koje su stvarno odlicne,tj za svaku preporuku,menjao sam na e72 svojevremeno i znam da drzi kao luda..

znemanja,luka da da definitivno tako ce morati..jos cu pogledam,ali neku osnovu sam napravio.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od hibiskus »

I ja podrzavam miodrageovu ekskluzivu(uz ostale trice i kucine). Kod nas se ekskluziva ne prodaje zato sto ljudi generalno ne znaju kako rade smartwatch-ovi raznorazni, bluetooth misevi za telefone, mhl kablovi, i ostale drndomoljke koje ti moras samo da pokazes u radnji kako rade :).

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Vlada Zem »

Opremati radnju ''ekskluzivnom'' mob.opremom je vrlo riskantno, u Srbiji ove 2013.godine.
Opet, sve zavisi gde ti je ta prodavnica POZICIONIRANA, to je po meni najbitnije.
Da sam na tvom mestu, ''ukrao'' bih tu ponudu opreme od radnji na dve najprometnije lokacije u BG - tezge u TC Usce I sprat i TC Delta prizemlje. Tu ide, tu se prodaje.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od miodrage »

O ljudi jeste nedokazani, svi se uhvatili da sam mu ja skoro pa naredio da uzima ekskluzivu. Ja samo kazem da ako ima ono sto drugi nemaju moze da postane vrlo brzo interesantan. E sad, bacati se u tajav trosak he suludo, ali zato treba pokusati tako doterati stvari da musterija dodje i kaze treba mi to i to, a on kaze bice sutra, ili za koji dan.
Konkretno, Telekoplus nema nijedan jedini telefon u svom lokalu. Imaju par silikonskih futrolica, cisto da ne zvrje prazni. Za sve sto neko zeli, potrebna je narudzbina, plati se kapara, i roba stize za 1-3 dana.
Ako je ovo ikako moguce izvesti, to je sjajan posao.
Ja sam zainteresovan za bezicni Qi punjac neki, za moju Lumiu, ili cak za onaj JBL PowerUp zvucnik - naravno u zavisnosti od cene.
Andrijano, ti vidi jel mizes nesto od ovoga da mi nadjes i za koje novce, pa da pricamo. Sto se punjaca tice, izlazna snaga minimum 1.5A, za manje nisam zainteresovan
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Chobby88 »

Niko nece kupovati ekskluzivnu opremu a svi furaju telefone od 500€?
Ne kupuju ljudi zato sto nema.
Ja bih prvi kupovao dbrand folije original bampere ili spigen futrole a verujem i drugi bi samo da ih ima.
Jedino sto se nudi u ovoj jadnoj drzavi su odvratne teracel futrole i to je to,verujem da bi sr probio s necim novim i boljim.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Vlada Zem »

Jbt ponasate se kao mala deca, ''ja bih ovo, ja bih ono'', boli vas uvo gde se ta prodavnica uopste nalazi, i da li bi to tu ''islo''... Lako je biti pametan za tudji novac...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Chobby88 »

Covek je trazio misljenje/savet,ja sam rekao sta mislim.
Ne znam sto te to toliko pogodilo.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Baraba »

Vlada Zem, čovek već ima lokaciju i primarnu delatnost, ovu mu dođe ono uz put ili hobi pa ako nešto bude bude. Neće sigurno zbog maskica da menja primarnu delatnost i lokaciju :)
A da je lokacija bitna, ona je možda najbitnija. Znam par lokala u Sarajevskoj ulici koji uopšte nemaju nikakvu reklamu, a radi odlično. Velika frekfrencija ljudi, staju gradski autobusi, staju prigradski, dosta zaposlenih u toj ulici... mnogo ljudi prolazi i vidi, svrati i kupi. Baš će da luta i ceo dan i izliže cipele zbog par dinara uštede.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Vlada Zem »

Moja poenta je da sa ekskluzivnom (čitaj skupom) robom možeš raditi samo na određenim, "target" lokacijama, neka se niko ne uvredi ali, lupam - možda se ta radnja nalazi u nekom "radničkom" predgrađu, suterenu, itd milion stvari.
Ništa loše ne mislim i ne želim da ulazim u beskorisne rasprave :)
I opet, ja kad bih tako nešto otvarao (iz hobija ili nebitno) > Ušće, Delta, copy/paste
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Andrijano »

Evo samo da javnem da sam otvorio lokal juce,probno za sada,od ponedeljka bi trebalo da se krene bas onako kako treba,za sada je uhodavanje.. Ovo je za sada prva neka moja prica,mogu reci kao u americi,drugi posao:),do sada sam isao sve na gotovo kako se to kaze, tako da mogu slobodno reci,svako ko u ovoj zemlji krene nesto privatno da radi treba orden da mu se da odmah,imate onu situaciju vi vs. drzava,a to je ovde prosto neverovatna stvar..

Elem radnja je u Beogradskoj 53, blizu Pravnog fakulteta,pored Orla,prekoputa Bucka.Jeste lokal malo u suterenu,ali takve su trenutno mogucnosti:),Primarna delatnost je prodaja Umbrella cigareta,ovlasceni smo prodavac,a sekundarna kao sto sam i rekao oprema za mobilne telefone i tablete..trenutno znam da svasta nesto fali jos od opreme,ne moze se sve naruciti odmah,ali gledam da pokrijem sto vise aktuelnih modela.

p.s. za ova dva dana rada ljudi moji ne bih uopste mogao da pretpostavim da su neki modeli toliko zastupljeni u stanovnistvu,citajuci ovde komentare najvise sam se bazirao na opremu za iphone,s3,s4 i tako te modele.. a ono 60 procenata ljudi ulazi i pita za neke alkatele,samsunge one za 1 din,tako da sam vec prvi dan uvece morao da menjam narudzbinu i vratim brdo stvari i uzmem druge stvari..i to samo potvrdjuje moj stav da jos kad smo pre neku godinu pricali o operaterima,promeni mreze da smo mi ovde jedna mala grupa ljudi entuzijasta,a da je napolju totalno drugi svet.:)

U ponedeljak ce biti malo svecanije otvaranje verovatno i sa nekim popustom,u stvari to je vec dogovoreno. Lokal se zove GreenWind ,a sve sto trenutno nema,moze da se naruci i najkasnije sledeci dan ce btii u radnji.
:D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od iLuka »

...ppp, da te ne ureknem, odlicno, samo napred :) i ja sam tako nesto slicno pokusao, imao slabe zivce prema ljudima sa kojima sam radio i maltene od kojih sam zavisio, pa sam prekinuo... Samo strpljivo, bez zurbe, gledaj na duze staze a ne "kako ces da se obogatis preko noci"... Nisam bas blizu tog dela grada ali mozda i svratim da vidim sta imas :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Ninolina »

Andrijano, e pa nek je sa srećom! :-)
Meni je to jako blizu tako da mozda svratim vrlo uskoro...:-) ;-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od Vlada Zem »

Najbolje znas sta ti se trazi, SRECNO, posebno sa tom vecitom utakmicom ''mi vs drzava'' ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Misljenje forumasa/savet

Post od znemanja »

Andrijano, Čestitam, pošto vidim da si blizu mog faksa, verovatno ću da navratim da vidim šta ima u ponudi :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori