Folija za ekran

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Folija za ekran

Post od Cooomi »

Ljudi ne razumem vas, što uopšte stavljate folije? Svaka ima svoj nedostatak. Mat folija skrnavi ekran, obična providna se brzo masti i još brže grebe. Ako pokušavate da zaštitite ekran od padova tu vam folija neće pomoći. Što se grebanja tiče, folije se mnogo lakše grebu nego sam ekran pa onda imate utisak kada vam ostane linija na foliji da vam je zaštitila mezimca a ustvari je samo napravila neki problem... Gorila Glass 2/3 je prilično otporan, jedino što iz svakodnevne upotrebe može da ga ogrebe je pesak, i to je najveći krivac grebanja ekrana. Ključevi, kovanice i ostali predmeti iz džepa ne mogu da ogrebu Gorila glass 3 tako da slobodno možete bez folije da nosite. Jedino bi bilo preporučljivo da otiske brišete čistom tkaninom, uglavnom mikrofiberom (krpica za naočare), jer znaju da se čestice peska uvuku u tkaninu pa prilikom čišćenja izgrebete ekran.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Folija za ekran

Post od Dexter »

Gorila glass nije toliko otporan kao sto mislite. Nagledao sam se raznih slucajeva... Npr. obicna zenska snalica u dzepu i 2h, ostali sitni tragovi po staklu, nisu duboki ali se vide na svetlu i nerviraju...

Sto se tice mat folije, ne znam sto sudite tako kad ima vise faktora? Za pocetak sama folija, zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca, ima sa sitnijom ili krupnijom "granulacijom"... Zavisi i od boje telefona, pa cak i do samog telefona. Tako da ima mnogo faktora.

Kao i kod obicnih folija, znaju da zapinju, da budu debele, neke se vise maste od drugih itd...

Uglavnom, najlepse je bez folije, ali ako necete ogrebotine po ekranu onda mora nesto da se se stavi...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Nikako necu da uzimam mat folije jer sam video kako izgledaju i nije mi se svidelo. Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje i drago mi je da svako kaze dobre i lose strane mat i clear folije. Narucicu sigurno kvalitetnu clear foliju pa cu pokusati sam da je postavim. U servisu mi je lik stavio foliju i imam jedan mehuric, ne bas veliki, ali mi bas bode oci.
Nek ima tel gorilu, ali ja ne volim da rizikujem tako da cu ipak staviti foliju. Svidela mi se ova silikonska futrola tako da cu neko vreme da ostavim po strani moju staru dobru puro futrolu
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Folija za ekran

Post od Azimuth »

toda81, taj mehuric mozes lako resiti. Pretpostavljam da je trunka prasine upala pa je zato ostao tu gde jeste i bode oci. Uzmi dva parceta selotepa. Jedno zalepi na ivicu folije blizu mesta gde je mehuric i polako je odlepi. Kad to uradis, drugo parce selotepa gurni izmedju folije i displeja, lepljivom stranom izvadi tu prasinu. Kad to uradis, polagano zalepi foliju, onako postepeno i viola, nema vise ni prasine ni mehura :)

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Folija za ekran

Post od xxdulexx »

toda81, taj u servisu je jako strucan onda. Ovo sto je Azimuth rekao uradi.
Evo ovde mozes videti https://www.youtube.com/watch?v=J5Hk85Aimqg
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Zajebo sam stvar. Lepo sma sve sredio i imao samo jedan miniaturni baloncic i onda sam uzeo moju krpicu za ciscenje ekrana i to je bio kraj. Ekran je bio prepun baloncica i skinuo sma foliju. Kupicu ponovo foliju pa cu je nalepiti, ali fora sa trakom je odlicna
Note IV N9100 dual

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Folija za ekran

Post od Dexter »

Pa ne zavlacis krpicu vec selotejp... Vezbom se uci :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Radio sam selotepom, ali me je djavo naterao da stavim i krpicu i to je bio kraj
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Folija za ekran

Post od Azimuth »

KRALJ!!! :lol:
Dobro, na greskama se uci. Sreca pa ne kosta mnogo :wink:
Sledeci put polagano. I kad je stavljas prvi put, kreni sa jednog kraja telefona pa je onako presavijenu polako odlepljuj i spustaj na displej. Sama folija ce istisnuti sve ili barem 99% vazduha, pod uslovom da nema prasine u vazduhu koja je bas u tom momentu resila da se spusti na ociscen displej. Mozes kreditnom karticom ili tom krpicom da isteras eventualne baloncice, ali nemoj odlepljivati gornju zastitnu foliju dok sve ne sredis.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Folija za ekran

Post od Baraba »

Moj savet da naručiš sa beja 5 ili 10 kom, pa se vežbaš. Tako sam ja uradio. Za 10kom ovde kupiš jednu.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Hvala na savetima. Dok sam se igrao ciscenja i odlepljivanja video sam to da bas zestoko izgleda kada se folija savije i lagano spusta. Lepo izgleda trenutak kada vidis da se ona lepi za ekran, a ispod ekrana se ne vidi ni jedan mehuric. Definitivno cu da narucim sa ebay-a 10-ak folija pa cu da vezbam. Sada sam trenutno bez folije i primeti se razlika kada je nema na ekranu i kada je u pitanju ostrina slika i mascenje ekrana, ali kada se teo drzi u silikonskoj futroli onda mora da se stavi folija
Note IV N9100 dual

isako
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 10:21
:: lg l7
:: samsung y

Re: Одг: Folija za ekran

Post od isako »

Meni su kod lepljenja folije uglavnom problem sitne dlacice koje se tek primete kada se folija zalepi, ma koliko cistio ibrisao displejuvek mi ostane par komada.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Nisi jedini druze. Zato sam ja oreko ebay-a narucio 10 komada da vezbam, mada su dlacice folija neprijatelj br 1
Note IV N9100 dual

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Folija za ekran

Post od djordjemalisic »

Topla preporuka za "Buff ultimate" foliju, meni je spasila ekran, ispao mi je iz dzepa S3 pravo na siljati kamen.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Folija za ekran

Post od Baraba »

Pa sad baš, da li je to realno? Šiljati kamen...

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Одг: Folija za ekran

Post od srdjanyo »

Ja malopre na SPENSU pazario foliju,originalnu za moj telefon.Bez mehurića,bez mrva i mrlja za 2 minuta i 200 RSD.
INFO:Ulaz od PAŠANGE levo,radnja koja prodaje opremu za mobilne telefone.

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Folija za ekran

Post od djordjemalisic »

@Baraba Mozda sam se malo losije izrazio, telefon mi je ispao (face first) pravo na kamen koji je imao ostru ivicu, ispupcenje, siljak, zovi ga kako hoces, za mene je to "siljati kamen". :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Folija za ekran

Post od toda81 »

Totalno sam se razocarao u folije. Juce mi je stigla folija iz "bratske" nam Kine i 7 komada sam zalepio i sve imaju neku kristalnu strukturu i ekran izgleda zamrljano kao da sam zalepio tel na lice. Najbolje je kada nema folije u svakom pogledu tako da se vracam na moju puro futrolu, a iskreno mi je super bila silikonska futrola jer sam mogao da se javljam bez vadjenja telefona, ali sve ima i prednosti i nedostatke. Razmisljao sam da koristim silikonsku futrolu i tel bez folije, ali me je strah da se ne izgrebe ekran kada ga stavljam u dzep. Folije su bas bez veze zbog masnog ekrana
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Folija za ekran

Post od sugarcoated_ass »

Meni je L520 sad vec duze vreme bez folije posto nikako nisam imao kesa da uzmem i nema ni najmanju ogrebotinu. Par puta sam uspe i da potkacim kopcu od kajisa, nitnu od farki i metalne kopce, ali bez bilo kakvih posledica. Ako ova socijala od telefona to trpi, ne znam kako su ovi skuplji toliko osetljiviji. A to je druga prica koliko je slika jasnija bez folije. 8)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Folija za ekran

Post od Coni »

I mene prosto iznenadjuje kako nisam ddo sad ogrebao 520...

Odgovori