Kupovina G2 preko Aliekspress

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Re_EDuCaTiON »

http://m.aliexpress.com/item/3224654888 ... 0.0.X6yhKm

Dakle zanima me sta mislite o ovome?
Ima li neko iskustva sa kupovinom na ovom sajtu i kako sve to ide?
Da li je ta cena koja pise na sajtu konacna ili ima i dodatnih troskova?
Sta znaci Free shipping, i sta sve spada u to Free?
Koliko je sigurna ta kupovina?
Za koliko stize telefon?
:)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Azimuth »

Zar ti nemas vec G2?
O ovome ne mislim nista lepo.
Ja sam jednom nesto kupio sa Alija i nikada vise. Prvo sam cekao nesto duze od mesec dana pa mi na kraju nije ni stiglo ono sto sam kupio. Jedva sam pare nazad dobio.
To jeste konacna cena. Imas dodatnih troskova. Moras carinu i porez kod nas da platis.
Free shipping znaci besplatno slanje tj nece naplatiti nista dodatno za prevoz paketa od tacke A do tacke B.
Nije sigurna ta kupovina. Jeftinije i brze ces ovde kupiti telefon.
Vreme isporuke zavisi od toga kada prodavac posalje, kako salje (brod/avion/zaprezna kola/preko imigranata) i koliko zadrze nasi na carini.

Cudan si ti lik Re_EDuCaTiON, secam se da si pre mesec dva imao neki LG koji si prodavao zbog popravke kuce (ovde su hteli cak i akciju da organizuju), a onda eto tebe naprasno sa G2, pa sad hoces jos jedan da uzmes.

I za kraj, sve ovo si mogao i trebao da pitas u temi o online prodavnicama.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Re_EDuCaTiON »

Ne kupujem ja, moj drug hoce da uzme, gleda telefone do 160€ pa je ovo negde nasao pa me zamolio da pitam. Ja sam moje zavrsio. :wink:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od LittlePrince »

Ја сам размишљао да узмем Шаоми МИ4, често буде на добром снижењу (верзија од 16Г) али сам за почетак наручио ситницу од 1,5€ 27. фебруара и још чекам :lol:

Када се јавиш они ти продуже ону заштиту (нису лаки на враћању пара па макар то било и 1,5€), сачекаћу до 27. а онда тражим паре назад па ћу видети шта ће бити.

Девојка код које моја жена ради нокте све од материјала наручује са Алија и уредно стиже (у року од 30-45 дана).

Ако твој друг хоће да буде сигуран, нека плати поштарину и нема фрке стиже одмах :D
Иначе сви ти јефтини телефони су били на сервису.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od miodrage »

Imam nekoliko kupovina sa AliExpressa, za sada prezadovoljan. Sve stiglo za cca 20-ak dana. Cene su te koje jesu. Neki pisu Free shipping, kod nekih se placa, ali je manja cena artikla. Nadjes najbolju cenu, kod pouzdanog prodavca. Sada postoji odlicna zastita kupaca. Naime kad platis artikal, dok ne kliknes Confirm goods received, uvek mozes da reklamiras stvar i vrnes pare. Za to se besplatno registrujes na alipay, i ne boli glava.
Poslednje sto sam narucio su Bluedio N2 BT sluske, razbijaju kako rade.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od acamatic »

Evo da se i ja priključim pisanju ovde. Šta znam kao što reče miodrag i meni roba stiže 3 nedelje i par dana(najviše) od dana slanja robe (piše na sajtu kada je roba poslata). Do sada nisam imao nikakvih problema sa robom koju sam poručivao, uvek sam gledao da to budu pozitivni prodavci (po ocenama) i naravno obavezno čitati feedback od kupaca koji ostavljaju i kakva su njihova mišljenja o tom proizvodu što kupuješ. Još jedna bitna stvar ako nešto želiš kupiti, gledaj par dana i čekaj neku akciju i to možeš dobiti i po 50-70% jeftinije, tako barem ja radim..
Najskuplji proizvod što sam poručio je oko 23 evra i na tu cifru su mi ovi naši na carini lupili još da platim nekih 600 dinara, poštaru na ruke kada mi je doneo robu. Moj savet ti je a i ostalima da ne treba kupovati neke preskupe stvari, jer ako ne radi ili se nešto pokvari garancije nema a cimanje je ogromno oko vraćanja i pored gubitka vremena, novca tu se i živci gube . Tako da je najbolje neke sitnice kupovati i ako izgubiš ne gubiš mnogo, to je neko moje mišljenje i ja ne bih poručivao ništa skuplje od 25 evra..
Tako da po meni to nije dobra ideja da se telefon poručuje...

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od artifex »

Imam preko 40 kupovina preko aliexpressa,i samo sa jednom sam imao problem. Najbitnije ti je da gledas feedback,jer sve zavisi od prodavca do prodavca.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Re_EDuCaTiON »

On hoce da uzme karticu i da plati na netu i da mu stigne ali ga zanima da li ima neka dodatna placanja, carina, postarina u srbiji itd. Ja iskreno ne bi narucivao tako, nesigurno mi je mnogo, a ni garanciju ne dobija. Videcu kako se njemu pokaze pa mozda i ja kad mi nesto zatreba narucim preko njega. :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Azimuth »

Rekao sam ti da ima. Sve preko 50€ podleze carini i porezu.
Drugo, nema garanciju, a svi znamo koliko veliki procenat G2 ima problem sa zutim mrljama na displeju. Ispasce skuplja pita nego tepsija, al njegov novac - njegov problem.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Professional »

Dosta raznih stvari sam naruci preko aliexpress-a i sve je doslo bez ikakvih problema. Otprilike sve stigne za 20-30 dana do mene u CG...
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Re_EDuCaTiON »

A da nisam odgovorio.
Molio bih ubuduce da me niko ne proziva, evo sad cu svima razjasniti.
Tacnije prodavao sam LG L9, jer su mi bile potrebne pare za sredjivanje kuce koja se raspala u poplavi. Da trebao mi je novac, i skupljao sam, kada se ponudio Norveski Savez Za Izbeglice da preuzme sve na sebe i da mi sredi kucu. Kuca jos nije gotova rade mi vec duzi period vremena dok sam ja jos pod kirijom te se jos nisam vratio u kucu. Ispostavilo se da je kuca pri rusenju pa je morala nova kuca da se gradi posto bi popravka stare kostala mnogo vise nego nova kuca. Mi smo dali deo novca, ostalo su oni. Pare od LG-a su mi ostale, pa sam dodao koji dinar i uzeo G2 posto mi je potreban telefon, a kompijuter nemam, net mi je potreban zbog kontakta sa ljudima. To kada ce zavrsiti sa sredjivanjem moje kuce stvarno ne znam jer rade jos 20 kuca u Smederevskoj Palanci. Na listi ja sam drugo mesto po ostecenju, komsiji se srusila pa i njemu zidaju iznova celu. Jos malo pa ce godinu dana kako nisam u kuci. Nadamo se da ce uskoro zavrsiti.
Ubuduce ko ima nesto da mi kaze neka kaze slobodno, tu sam da razjasnim sve nedoumice.
Niti lazem, niti imam koristi od laganja, razmislite sto bih lagao, ne dobijam novac za laganje.

Sto se tice onih koji pricaju da smo dobijali milijarde eura i da su nas obasipali pastetama, samponima, kavijerima, prsutama, sapunima,stvarima i ne znam ja jos cime neka se jave da im kazem kako i sta su nam od pomoci realno davali bez trunke lazi, i na kom smo mestu bili mi po prioritetu na na kom pripadnici romske nacionalnosti.
Nisam ovde da bi me ljudi sazaljevali, ne treba mi to, ali pre nego kazete nesto, pitajte. Ne volim da me gledaju kao jadnika jer to nisam. Ja sam kao i svi ostali ljudi. Pa nisam jedini kome je unistena kuca. Ako pak nekome smetam ili me ne podnosi, neka me jednostavno ignorise i zaobilazi sa foruma, ja se nikom ovde licno ne obracam pa stoga bih zamolio one kojima smetam da me zaobilaze. Meni ovde niko ne smeta, niti imam negativno misljenje ni prema jednom clanu foruma. Svi smo ovde rwdi druzenja.
Zamolio bih admine da ne brisu ovo jer nisam pisao da bi zapoceo raspravu i svadju vec da bi objasnio neke stvari kako stoje i kako zapravo jesu.
Hvala.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od toda81 »

Ja imam odlicno iskustvo sa Alijem :)
Narucio sam 3 para originalnih patika i silnu odecu i sve je stiglo, ali se cekalo bas puno, tj. nesto malo manje od 2m.
Dobra bi fora bila da se naruci npr zimska jakna u januaru i stigne ti u aprilu :D
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Azimuth »

toda81, zato uzimas za kvartal ranije, taman stigne na vreme :D

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Re_EDuCaTiON »

Narucis leti stigne taman za zimu :D ma to mnogo sporo, kad bi kupio preko alija prosla bi me zelja dok stigne...
Neka kupi ako hoce, ja mu sad ne bi preporucio. :)

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od andriod »

Jedna stvar koja je bitna za telefone sa Aliexpressa,obratite paznju u deskripciji na status.Sve sto je jeftino(mob.tel.) ima status refubrished,tako da ne ocekujte apsolutno nov uredjaj.Neko je vec pomenuo,birati prodavce sa sto boljom ocjenom.Za telefone je obicno brza isporuka,14do 21dan.I svaki prodavac na Aliju je dostupan za kontakt prije trgovine,e sad iskrenost...suvisno je komentarisati:)Njima su naravno u interesu zadovoljne musterije,ali ima i onih drugih
Operator

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od toda81 »

Bas tako Azimuth, jaknu za zimu narucujem u Q2, eventualno u Q3 :D
Note IV N9100 dual

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Zile995 »

Re_EDuCaTiON napisao:Pare od LG-a su mi ostale, pa sam dodao koji dinar i uzeo G2 posto mi je potreban telefon
Cekaj, pa zar ti nije ortak kupio verziju od 32GB? :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od Re_EDuCaTiON »

Da? Sta ja imam sa njim? Zar imam jednog druga? Ovo je drugi ovaj ni nije hteo da kupi G2 vec telefon fo 150€ pa mu iskocio ovaj G2 za 170€ nov na aliju, pa me zamolio covek da pitam.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od kutijagreha »

Slika

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina G2 preko Aliekspress

Post od El Laki »

Lud zbunjenog :D

Odgovori