Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

@Him, tema je broj prodatih primerka, a S i Note kalasa su modeli Samsung brenda i oni su uključeni u broj prodatih lromerla. Stoga, ja sam pisao sasvim u granicama teme. O "sporosti" S i Note model ne treba trošiti reči, svako ko zna da koristi osnovne kognitivne sposobnosti uviđa koliko je ta tvoja izjava smešna.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od miodrage »

Pa nije Samsung najbolji, niti ce to biti dok god postoji Apple iPhone. Takodje, prodaje se u prilicno velikom broju, daleko vise od Samsunga (gledano samo u flagship segmentu jer iPhone pa i SE to i jeste). Sto se lepote tice, ona jeste jako subjektivna, ali meni iskreno nijedan Android telefon nije lep.
Pozdrav svima, narocito Nemanji, mom arhineprijatelju po pitanju slaganja oko mobilnih telefona :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

Aman miodrage, pa nema te bas pitao zna li neko nesto sto te nema. Situacija sa ovom koronom gadna a ti doktor pa rekoh... Inace da Iphone se najvise prodaje u segmentu flagshipa. Ali ok.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od znemanja »

@Midraže, stari forumski druže, nema te, skoro da si mi nedostajao :)
Inače, slažem se sa tobom, svaki iPhone je u neku ruku flagship, kod njh skoro da nema midrange uređaja (ip 5c i iP XR možemo reći da su neki midrange segment) pa je logično da se prodaje najviše ako gledamo samo flagship segment. Inače, polako, doćićeš to tog stadijuma napredka kada ćeš preći na neki S ili Note model, ja sam bio u Apple svetu sa čak tri iPhone modela, moraš i ti probati S ili Note.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

Ovde se slazem sa znemanjom. Docices ti miodrage u stadijum da probas Android. Polako. Svi smo dosli. I ne bunim se. Iphone je najbolji proizvod ali precenjen. Ko ide na flagship samo naravno Iphone i IOS, nekome kome je kao meni dovoljna i srednja klasa, android je savrsena opcija, i mene je iznenadio. Trenutno nesto iz samsunga, najkompletniji su, a ko bi i kvalitet i malo egzibicije ali i funkcionalnosti odlicna je i P50 serija od Huawei.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od miodrage »

Tu sam ja stalno, ali u Android teme nemam sta da ulazim, pa ne pisem, ali proveravam gotovo svaki dan sta se desava.
Sto se Androida tice, probao jesam (doduse ne flagship) i bas sam imao volju da mu dam sansu ali avaj... Imam kuci tastov neki stari HTC ChaCha, igrao sam se malo sa time, ali mi je bas trebalo da se snadjem. Ok, naravno da ne mogu da ga poredim sa iPhonom, ili sa Lumijama, ali Android meni jednostavno ne lezi.
Imao sam prilike na kratko da se igram i sa jacim uredjajima (a52, A72, Xiaomi Mi 10, Redmi Note9, P40pro, S20+...) jednostavno je - toliko mi ne lezi da to boli. Tako da, ako nista drugo, jedna je stvar sigurna, na Android ne prelazim nikad!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

Kad ne leži ne leži. Android je postao odlican ali je daleko od IOS kome zameraju zatvorenost i nedostatak nekih funkcija kojih ima na Androidu. Po meni totalno nebitna stvar, meni je najbitnije da sistem radi savrseno.
Sto se tice Lumia, WM, ja to nikada ni ne bi menjao, da nisu ukinuli podrsku.
I sada pisem sa LUMIA ovaj post.
Jednostavno, najbolji sistem ikada.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od miodrage »

Him, apsolutno sam saglasan sa tobom, Stavise, jos uvek imam Lumiu 930 i 3 Lumie 530, sa kojima se zezam nesto, pravim IP camera monitoring sistem za kucu. Imam i 950XL, ali ne radi ekran. Polomljen je u potpunosti. Razmisljao sam i gledao da ga rastavim skroz, i nasao sam ekran novi za njega, ali... 80€ za nesto potpuno nesigurno...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Him »

Zivimo definitivno u suludom svetu. Xiaomi u evropi ispred samsunga. Jeste da su dosta stvari omele samsung, od nedostatka komponenti do zatvaranja fabrika zbog covida, ali realno da takav kvalitet izgubi u trci sa poluproizbodom kao sto je Xiaomi je suludo. I neka neko objasni kupcima da je broj mp kamere najmanje bitan kod kvaliteta. Upravo samsung planira smanjenje mp. Au koja ludost.

https://www.bug.hr/xiaomi/xiaomi-uzeo-k ... ropi-22643

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Evindzer »

m@c|-|oR napisao:
Pet, 06. Avg 2021. 06:53
Al zato stiže Realme, pa Vivo, pa Brus Li, pa Džeki Čen. :)
Ja čekam da stigne Uma Turman, ionako ima iste patike kao Brus Li, a i ubila je Bila. 🤣🤣🤣🤪🤪

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od Sale_M »

Evo vam jedan zanimljiv clanak o trenutnoj situacini u market share-u i tome kako je Xiaomi potpuno zamenio Huawei na trzistu.
Meni je interesantno to da su cak svetski operateri prepoznali Xiaomi kao buduceg lidera i bukvalno zamenili Huawei i popunili broj modela u ponudi Xiaomi telefonima.


https://www.foxbusiness.com/technology/ ... snt-huawei
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

etotisad
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2021. 06:56
:: Motorola G100

Re: Broj prodatih jedinica mobilnih telefona na svetskom nivou

Post od etotisad »


Odgovori