Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od MilanNBA23 »

Nisam siguran da postoji ova ili slična tema, pa rekoh 'ajde da otvorim :)

Dugo godina unazad, "zaluđen" sam mobilnim telefonima. Imao sam razne. Svi su se zadržavali manje-više oko 2 godine.

Telefon koji sam dugo i koji mi je ostavio najbolji utisak je HTC Evo 3D. Kako nisam imao para a nije mi bio prioritet, oduvek me je zanimalo kakav je to telefon, taj 3D. Manje-više, to je bio problematičan telefon zbog tača, bateriju sam mu kupio novu original pa nisam imao problema sa tim. Iako je iz 2011, impresioniran sam kada sam video da je pokrenuo NFS No Limits, Asphalt 8, FIFA 16 i mnoge druge i sve su lepo radile.

Drugi telefon je LG L3. Kako je finansijska situacija bila loša, morao sam njega da kupim. Jednom mesečno sam mu flešovao ROM i klokovao sam ga. Ne znam zašto, ali nikada nisam kupio LG. Hteo sam Nexus 5, ali je preskup i dalje.

Treći su Nokia Lumia 520 i iPhone 3gs. iPhone sam koristio pre par godina i zanimljivo iskustvo je bilo. Naravno zatvoreni OS me nije zadržao. Isto je bilo kod Lumie 520. Super su me služili, ali ja sam ipak za Android.

Bilo je još mnogo telefona, ali ovi su mi ostavili dubok utisak, i razmišljam i danas o nekom starijem smartphone-u.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam... Nekako nemam više utisak da je i jedan telefon uspeo baš da izazove onako "wow" efekat kod mene. Svi su mi bili super sa jednim velikim ALI pošto sam uvek svakom nalazio bar neku manu... Možda Motorola RAZR mi je bio najinteresantniji od ovih koje sam imao, ali bih možda, bar što se tiče izgleda, izdvojio Nexus 4. Mislim da je to jedan od najlepših telefona ikada napravljenih i krivo mi je što ga nikako nisam nabavio...
Ovako još nešto da izdvojim stvarno ne mogu jer sam nekako postao već previše ravnodušan i nezainteresovan.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od Apolo »

Lumia 520, LG G2 mini, Lumia 830, i trenutno LG G3... Najbolji utisak mi je ostavila Lumia 830. Dizajn, ergonomija, kamera, rad samog telefona... LG G3 koji trenutno koristim, zadovoljan sam medjutim nekako me vuce na Lumije koje sam napustio jer cekam sta ce biti sa Windowsom. Neostvarena zelja mi je Lumia 930/1520.
Festina lente.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od mb011 »

Nokia e72. U to vreme me je potpuno impresionirala. Danas su svi već postali potrošna roba, i sve se svodi na sitne malverzacije proizvođača, jednu opciju ukinu, pa je u nekoj verziji vrate, i onda to predstavljaju kao revoluciju...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od El Laki »

Huawei G300, Galaxy S2 i konačno LG G Pro 2.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od somi92 »

Htc desire hd i sadasnji flex 2.

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od Milcha »

Xperia SP i G2.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od Cooomi »

Najupečatljivi utisak na mene su imali n82, jer sam tada prvi put počeo da se interesujem oko softvera, posle njega Motorola Defy + jer sam se tada prvi put susreo sa Androidom i usao u svet rutovanja i ostalih drazi... Neprezaljeni model mi je Nexus 5, po meni najlepsi telefon i dan danas, ali zbog zastarelih specifikacija preskocio sam ga kada sam imao novaca za novi... Takodje tu mi je Nokia 808PV, koja mi je i dalje u secanju i neki parametar za kameru na telefonu, preko njega poredim sve modele....

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od MilanNBA23 »

Nexus 4 i 5 su neprikosnoveni. Sećam se kada je izašao Nexus 6, i bila je neka anketa tipa da li bi prešli sa Nexus 5 na 6. Većina je rekla da ne bi. Mene i dalje interesuje da kupim Nexus 7 2013, ali mi je i dalje skup s obzirom kada je izašao. Mislim da bi inače Nexusi trebali biti jeftiniji, jer su oni umesto flagship modela vodećih kompanija. Nexus bi trebao biti cena - kvalitet. Ali šta je tu je.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od Green »

Raniji Nexusi i jesu bili jeftiniji.
Elem, najupečatljivi smartphone utisak je ostavio trenutni Flex. Ako bi da se vratimo malo u prošlost, onda je to definitivno čuveni "sapun", Nokia 6600.

Yoht90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2014. 00:05
:: LG G2 32gb

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od Yoht90 »

G2 :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od miodrage »

Moj E61. Legendaran twlefon po svemu. Jurio sam da ga kupim opet, ali previse traze i to za iscukan primerak.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od simbijanac »

ја сам користио око 25 телефона од 2003.године до данас. И најјачи утисак на мене су оставиле Нокие 6310i и Нокиа Е7.Ову другу имам и дан данас.Најљепши телефон икада дизајниран и био је папрено скуп када се појавио.Већини мојих пријатеља Е7 је пре пре преружан телефон па контам да се исти не свиђа свакоме јер у то вријеме није ни био прављен за свакога. Како сам фан Нокиа уређаја,вјероватно ћу до краја живота жалити што нисам био власник L920 и Нокие N91,тада металног претешког,музичког superstar-а :),првог телефона на свијету који је имао интегрисани хард диск 4гб.
Poslednja izmena od simbijanac u Uto, 09. Feb 2016. 11:19, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od Azimuth »

Ima par telefona i prosto ne znam koji bih izabrao od njih. Prvo je tu bio minijaturni 8210 sa plavim pozadinskim osvetljenjem, pa HD2 koji je terao sve sisteme, S2 sa kojim ne znam sta nisam radio, Note 3 i ovaj poslednji na kojem sam se zadrzao najduze od svih.

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od simbijanac »

Azimuth, xaxa.Ја се одлично сјећам рекламе.Планета Земља из космичке перспективе и комета пуна свјетлости која око Земље кружи неколико секунди а онда експлозија као Супернова :) и из ње се рађа Нокиа 8210. Натпис је био-Изаберите најбоље,најмањи телефон на свијету нова Нокиа 8210- :) једино се не сјећам године.Могуће да је била 2002.

gruja1595
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 06:45

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od gruja1595 »

Telefon koji je ostavio najbolji utisak na mene jeste Nokia N73ME, kamera, zvuk, video.. Najduze od svih sam ga i koristio.. Pre nje mogu da izdvojim i Nokia 6600 na kojoj je svaka aplikacija symbian radila :)
Kao neko ko voli android telefone, kasnije dolazi LG Optimus 2X ( P990 ) sa nvidia grafikom, tada je radilo sve perfektno i dan danas uz dobar rom moze da sljaka bez problema :)
Ovo kasnije je sve slicno, Note serija 2,3,4 su ostavili dobar utisak, pa sam od skorije uzeo 6s iphone i generalno radi sve lepo, ali Samsung je Samsung kao i android, da je savrsen - nije, zna i ios da zakaze, tako da uskoro se nadam ako ispadne zanimljiv Note 5 sa cenom da ce da bude kod mene :)

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od ilija98 »

Promenio sam oko 60 telefona, i najbolji utisak na mene je ostavila Nokia e72. Telefon koji i dan danas moze da sluzi svrsi. Facebook, youtube, kamera je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta, izrada odlicna. Jedini telefon koji i dan danas cuvam, i ne planiram da ga prodam.
Sto se tice ovih novijih modela, nijedan me nije nesto bas odusevio, osim iPhone, koji bih ostavio da mu je baterija malo bolja.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od MilanNBA23 »

gruja1595, Jao sećam se kada je izašla. Kamera je bila neverovatna u to vreme, stereo zvučnici i kristalno jasan zvuk na slušalicama. Moj drug ima isto N73 music edition, i koristi je za muziku.
Inače, meni je svaki iz S serije kod Samsunga bio revolucija. Sećam se kada je izašao prvi S. Svaki je bio nešto veliko, osim S5, koji ništa njje posebno (iako ga koristim).
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od goran_mias »

Nokia 3310, 8310, e72
Samsung S2, Note 1, 3 i 5, Edge Plus
HTC HD2, HTC M8
iPhone 4S i iPhone 5s

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Smartphone koji Vam je ostavio najdublji utisak

Post od Nikola031 »

Meni su najjači utisak u svoje vreme ostavili SE G900 i HTC Desire.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Odgovori