Android vs iOS vs WP - 2019. godina

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Night »

Hteo bih da se ubacim u ovu temu, jer sam od pre neki dan opet korisnik iOS sistema. Poslednji iPhone koji sam imao je bio iPhone 6, sa iOS 10. Sada imam XR sa iOS 13.3. U medjuvremenu sam koristio android telefone (s7,s8, note 8, s9+) i imao bih da kazem sledece :lol: :
iOS sistem se uopste nije promenio, to nekome moze biti pozitivna, a nekom negativna stvar. Meni licno je to bilo jako cudno. iOS radi odlicno, animacije uvek jako fluidne, telefoni su jako brzi. Optimizacija baterije je odlicna, RAM managment isto. Ali mogu da primetim da za sve treba 3 klika vise nego na Androidu. :lol:
Ali, Android je po brzini sustigao iOS. Tacno je da animacije nisu bas toliko fluidne, desi se ponekad da se neka aplikacija "zamisli" na nekoliko sekundi, ali to uopste nije toliko strasno. Koristio sam s8 vise od godinu dana, i nikad mi se nije desilo da moram da ga restartujem, niti bilo sta slicno.Tako da je ta prica o bagovanju androida odavno postala glupost. Odgovaralo mi je sto na androidu mozes uraditi sta god ti padne na pamet, u smislu personalizovanja, a sad' mogu samo promeniti pozadinu i raspored ikonica :lol:
Sve u svemu, suludo je reci ovaj ili onaj sistem je bolji. Zavisi ko je na sta navikao, i ko sta ocekuje i trazi od telefona. I pored svih dobrih strana iOSa, najverovatnije se uskoro vracam na android.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od gargamel4 »

Mogu donekle da se složim sa jabučarima da personalizacija možda i nije baš toliko bitna stvar ali otkad su negde kod 3GSa ubacil sliku za pozadinu, tu su i stali. Čemu te novotarije.....
Kapiram da su se po načinu korišćenja i bitnim aplikacijama Android i iOS veoma približili (i mada ne znam da li se nešto promenilo od iP4 na ovamo) ali nešto ne vidim među iP korisnicima da barataju fajlovima osim ako su to slike, a da ne spominjem eventualno raspakivanje foldera i neku manipulaciju. A ono što na iP nikad neće moći je da imaš folder sa full instalacijama (skinute s neta) koje si slobodno instalirao bez da si poništio garanciju na uređaj, i koje možeš slobodno da šalješ bilo kome uz izmenu ekstenzije (da mail server ne provali šta je).
Suštinski najveća razlika je u tome što iOS aplikacije malo lepše estetski izgledaju i što se za iOS malo češće naplaćuju (jer i biti developer malo više košta).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od PetarVetar »

Night napisao:Sve u svemu, suludo je reci ovaj ili onaj sistem je bolji. Zavisi ko je na sta navikao, i ko sta ocekuje i trazi od telefona.
Ovom rečenicom bih stavio tačku na ovu raspravu jednom za svagda, da se ja pitam, naravno.


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Green »

Pa odavno i nema tu vise nikakve rasprave. Jedino jos miodragetu neke stvari nisu posve jasne, ali dobro.

Sto se personalizacije tice, iOS jos uvek moze da se jailbreak-uje, pa ko voli da se igra. Kod Androida je to daleko bogatije, to svako zna, ali treba jos jednom napomenuti da mnogi vise ni to ne rade kao nekad. Mozda neka temica, melodijica zvona i to je to.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Evindzer »

Nego, da probam da raspalim novu diskusiju. [emoji38]
Sad na poslu srećem kolegu, nosi Blekberi Klasik, kaže, nikad više u životu Android, Gugl ga špijunira bukvalno svake sekunde, dok je imao Android, sve su znali šta radi, kuda ide i s kim se sreće. I tako to, da ne dužim, znate već. [emoji6]
Moje pitanje za vas su dva pitanja ([emoji12]):
° njegove tvrdnje - tačne ili pogrešne?
° Gugl špijunira svoje korisnike - a da li to radi Epl?
Eto, toliko od mene, sad vi nastavite. [emoji16]

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od ciklon »

Мора да се бави неким веома битним послом чим Гугл занима шта је јео за доручак и какве чарапе воли да носи, лол.
Сви шпијунирају, на овај или онај начин. Прво то ради баба из комшилука и после прича компањонкама шта је видела или чула. :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Green »

Ma daj Evi, sad vec zajebavas. Kao da si od juce korisnik telefona pa se pitas da li Google i Apple spijuniraju korisnike.

Postavio sam davno onu temu o Fejsbukovom prisluskivanju. Jedan clan me cak i izvredjao kao niko do sad, spominjuci paranoju i ostale budalstine, da bi nakon nekoliko meseci upao u temu i na licnom primeru potvrdio bas to sto se ispisalo na nekoliko strana.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od djole1989 »

gargamel4 napisao:Mogu donekle da se složim sa jabučarima da personalizacija možda i nije baš toliko bitna stvar ali otkad su negde kod 3GSa ubacil sliku za pozadinu, tu su i stali. Čemu te novotarije.....
Kapiram da su se po načinu korišćenja i bitnim aplikacijama Android i iOS veoma približili (i mada ne znam da li se nešto promenilo od iP4 na ovamo) ali nešto ne vidim među iP korisnicima da barataju fajlovima osim ako su to slike, a da ne spominjem eventualno raspakivanje foldera i neku manipulaciju. A ono što na iP nikad neće moći je da imaš folder sa full instalacijama (skinute s neta) koje si slobodno instalirao bez da si poništio garanciju na uređaj, i koje možeš slobodno da šalješ bilo kome uz izmenu ekstenzije (da mail server ne provali šta je).
Suštinski najveća razlika je u tome što iOS aplikacije malo lepše estetski izgledaju i što se za iOS malo češće naplaćuju (jer i biti developer malo više košta).
Ovo sto si napisao sa baratanjem fajlova nema veze sa vezom sad imas files(koji je filemenager) sa kojim mozes da baratas fajlovima zipujes odzipujes kopiras saljes sve sta god hoces...jos ako saljes u apple ekonsistem sa air drop opcijom to ide nenormalno velikom brzinom.... za 15-20sekundi mi prebaci epizodu serije od 1,2gb sa iphone na ipad....nego ljudi ovde nisu informisani pa lupetaju gluposti....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od gargamel4 »

Pa rekoh: ne znam da li se nešto promenilo, ja nemam dodira sa iPonom, ali kad neko ko ga ima nekad spomene šta koristi od opcija, slanje nekog fajla ako nije slika je kao da si mu/joj opsovao majku, a mene baš mrzi da se bavim provaljivanjem i instaliranjem (njemu/njoj) novog softvera. Ok, znači da AirDrop super radi kad imaš više Apple-ovih uređaja, i to je, pretpostavljam, isto što i WiFi Transfer (MiDrop, Android Beam ili za sve ostale imati Total Commander plugin) a da li radii van sistema? Jer za 90% populacije (i androidaša isto) Viber i eventualno mail kao vid razmene fajlova je, na žalost, krajnji domet.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od djole1989 »

AirDrop radi samo u apple eko sistemu...ali pojavljuje se sve vise aplikacije putem kojih mozes da prebacas fileove na pc putem browsera i kontra....samo da su na istoj mrezi


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Evindzer »

https://youtu.be/hh-UiEg-4Zc

Android vs iOS 2020. 😜😜🤣🤣
Očekujem Grina i Miodraga da zauzmu pozicije u svojim uglovima ringa. 😁😁😅😅

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Sale_M »

Ahahahaha, da zauzmu pozicije 🤣🤣🤣🤣😁😁😁😁😂😂😂😂😂😅😅😅😅😅😁😁😂😂😂😂😂😅😅😅😅😅😅😀😀😀😀😀😀😀😀🤣🤣🤣🤣
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Green »

Evi, sreco, mozda ti nije poznato, ali mio i ja se nikad nismo "klali" u vezi brzine nekog Android telefona i nekog iPhone-a. 8)
Gde samo iskopas tu mangupariju zeljnu 5 minuta jutjublijske slave...

cekicm83

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od cekicm83 »

Ove usporedbe znace jos samo deci pri otvorenoj operaciji na novcaniku svojih roditelja.Svako ko je koristio WM, IOS, Android zna koji sistem kako funkcionise.Najbolji sistem ikada je WM, zatim IOS pa na kraju Android.Licno koristio svaki i ne trebaju mi usporedbe.Android sa svakom narednom verzijom postaje gori i gori a dodate funkcije su vise kozmeticke nego prakticne.Na ranijim verzijama A je sve bolje funkcionisalo.Ipak je to sistem koji je i trebalo da bude samo na fotoaparatima.I vise je nego komercijalan.90% ljudi ni neznaju sta je to Android.Oni koji imaju love i mozga i kojima ne trebaju kozmeticke funkcije vec telefon koji koriste za komunikaciju i poneku sliku mozda uvek ce pre uzeti Iphone nego Android.Ali najbolji sistem, ipak, je bio WM.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Green »

Gasi mesalicu, motaj kablove i salji antragare kuci. Ovaj je i miodraga, garija i Tosu zajedno zajeb'o...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Apolo »

Свако користи око шта му више одговара. Мислим да су овакве клипове иоле озбиљни корисници одавно престали да гледају,нити сами клипови нешто говоре и имају смисла.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od miodrage »

Sve sto je cekic rekao, potpisujem od prvog do poslednjeg slova. Amin.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od Green »

Uvek si se slagao s najvecim budalastinama, samo da bi podstakao zustru raspravu i nasladjivao se. Odavno ti vise ne uspeva.

cekicm83

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od cekicm83 »

Bravo zeleni, j**o si kevu ovim postom.Svaka argument ti je na mestu.Samo bih voleo da napises sta si to od vaznosti dobio npr od Androida 4 do sadasnjeg A10? Tamnu temu, otkljucavanje otiskom, otljucavanje licem, vrlo vrlo funkcionalniji Viber koji zvoni a ne mozes da se javis jer je toliko dobar da nema opciju za javljanje a isti taj Viber je na ranijim verzijama A bio tacan maksimalno, itd.?Meni jedina prakticna opcija je video poziv i toliko.Sve ostalo ne vidim razliku izmedju A4 i A10 osim sto je sada bar 3x gori sistem u kom su opcije nabacane samo kako bi se dobilo na marketingu jer zaboga Android ima sve to sada i vredi ga kupiti jer ima sve to.Pomozi mi da shvatim zasto je Android toliko dobar, prosvetli me.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android vs iOS vs WP - 2019. godina

Post od miodrage »

Prihvaticu da sam i glup, nije frka, ali na koleginom svemocnom Androidu (S10) ne mogu nikako da namestim da prima mail sa radnog mesta. Na iPhonu radi besprekorno, na Lumijama je radilo besprekorno, na ovom svemocnom sokocalu, nece pa nece, i ne znam sta je, a sigurno je da sam sve dobro podesio. Jedino mi ne dozvoljava da prodjem zbog certificate error, ali svuda je bilo samo continue anyway i radi. Njemu nikako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori