Slikanje i pravljenje video snimaka

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Slikanje i pravljenje video snimaka

Post od shocky »

Opet se susrecem sa istim problemom. Ovaj put imam novi telefon Mi9 SE tj. hocu da kazem da sam imao problem i na prethodnim ali nekako sam se navikao ali sada vidim da nemam zivaca vise pa bi da skapiram sta se desava.

Napravim video horizontalno, prebacim na komp a on je vertikalan, a snimak horizontalno vertikalan znaci treba da se zarotira jednom na levo da bi bio normalno na ekranu tj u horizontalnom polozaju. Posto pustam iz pot playera sada sam provalio da ima jedna opcija Auto rotate files based on metadata i ispadne da onda pokaze normalno.

Ovako mi ispadne na monitoru.
Slika

Kod fotografisanja nemam toliko cesto problem ali i tu se desava. Cini mi se vise kada slikam verikalno da slika na kraju bude naopacke. Kada fotkam iz vibera to najcesce bude nesto sa stola (neki dokument i slicno) znaci od gore na dole slikam (mozda je tu problem) i kada se posalje bude naopacke, a ne onako kako sam slikao.

Ne kapiram gde gresim i da li ovo moze da se ispravi da kada slikam ili snimam horizontalno odnosno vertikalno da tako i bude izlazni video/slika? Vidim da PotPlayer ima resenje za to, prepostavljam i ostali video playeri i image viewer-i ali bi da razumem sta se desava i ispravno slikam, a ne da razmisljam kako ce ispasti.