Predlog za mobilni telefon

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Green »

Oh, pa ima ovde na forumu par njih koji kategoricki tvrde da vide razliku izmedju QHD i 4K ekrana. Oni kojima su ekrani na nekim HTC i Apple telefonima tuge, gola govna i slicne budalastine.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od liman3 »

sugarcoated_ass napisao: Ne znam da li su ljudi ubedili sebe u ovo ili šta je u pitanju. Kada bi se sam ovako koristio možda se i ne bi tako lako primetilo, ali kada sam stavio Motorolu One (isto 720p ekran) pored njega razlika je i više nego očigledna. Jednostavno su zeznuli stvar što su stavili PenTile ekran i to je to. Ja razliku između 720p na Motoroli i 1080p na Nokiji ne vidim uopšte, ali ovde je razlika između dva 720p ekrana odmah primetna samo zbog šugavog PenTile. [emoji57]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Potpuno se slažem sa tobom. Čim sam uzeo A3 u ruke razočarao sam se. Mislim da uopšte nije do rezolucije nego do samog kvaliteta ekrana. U poređenju sa Mi9T razlika je ogromna, a poredio sam ga i sa RN7, RN8 pa čak i sa starim P10 Lite i svaki od tih ekrana je bolji od A3. Boje su mu prenaglašene a ikonice pomalo mutne.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od sugarcoated_ass »

Evo javio se baš jedan od tih korisnika koji su se razočarali i podelo iskustvo. Čitao sam prvo iskustva na XDA, pa na našim forumima i posle lično poredio.

I opet, imam telefone sa 720p i 1080p ekranima i tu razliku ne vidim nikakvu, ali A3 zbog PenTile gubi na oštrini čak i u poređenju sa drugim 720p ekranima.
Green napisao:Oh, pa ima ovde na forumu par njih koji kategoricki tvrde da vide razliku izmedju QHD i 4K ekrana. Oni kojima su ekrani na nekim HTC i Apple telefonima tuge, gola govna i slicne budalastine.
To je posebna vrsta pacijenata koje niko normalan ne uzima za ozbiljno.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Ђоле123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 28. Nov 2019. 19:09
:: Xiaomi
:: Xiaomi

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Ђоле123 »

Realme 6 Pro ili Redmi Note 9 Pro Max?

Hteo bih da dam tati Redmi Note 7 pa mi treba upgrade.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Odgovori