Predlog za mobilni telefon

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
porquoi_monsieur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2018. 04:01
:: LG G2 Mini

Predlog za mobilni telefon

Post od porquoi_monsieur »

Mi A2 Lite koji imam mi je letos pao (nisam nosio zastitno staklo na njemu tada) i ekran mu je od tada u stanju raspada. Student sam pa trazim neki drugi telefon koji je sto jeftiniji. Treba mi solidna kamera (nameracio sam se na Note 8T ali ne znam bas kakav je) i solidna baterija telefona, ovaj koji trenutno imam ima 4000mAh ako se ne varam.
Budzet je do nekih 200 evra u vrh glave, zanima me Vase misljenje i da li mislite da bi trebao da uzmem neki Xiaomijev telefon ili da se pak opredelim za nesto drugo?
Isto me zanima i sajt/sajtovi sa kojih porucujete maske i stakla, jer zelim da se preventivno zastitim kada izaberem novi telefon, ovaj mi je pao sa pola metra visine i izgleda kao da je pao sa solitera, tako da moram sledeci da cuvam kao oci u glavi.


Unapred hvala,
Pozdrav.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Joxy »

Smatram da je u tom cenovnom rangu Xiaomi najbolje resenje. Namecu se modeli poput Redmi Note 8T, Mi A3 ili pak Mi Max 3 (ukoliko ne smetaju dimenzije). Ima tu mozda jos par modela koje bi vredelo pogledati poput Mi8 Lite i Mi9 Lite (ako se moze naci za 200€), ali mislim da je ovo najbolja ponuda za tu lovu.
Sto se tice dodatne opreme, to mozes pazariti u bilo kojoj iole opremljenijoj lokalnoj radnji koja se bavi prodajom telefona, trznim centrima, a ako zelis da prodjes nesto jeftinije onda svakako Kupujem prodajem ili neki od stranih sajtova poput AliExpress i Ebay. [emoji4]

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Mladen7 »

Joxy napisao:Smatram da je u tom cenovnom rangu Xiaomi najbolje resenje. Namecu se modeli poput Redmi Note 8T, Mi A3
Slažem se.
Jednostavno rečeno inenadićeš se šta si dobio za taj novac.
Ovo mi je prvi Xiaomi, A3.
Dosta sam telefona pogledao, poneki koristio ( u zadnje 3-4 god P8lite, P9 Lite, Mate 10 Lite, J7 ,a6+...)ali ovo je ubedljivo najveće iznenađenje.
Kamera je zaista odlična, čak i u lošim uslovima.
Imaš mogućnost i gcam...pogledaj na forumu u temi poređenje slika sa premium telefonom. Zaista je čudno.
Baterija zaista odlična, nju bi uporedio na sl nivou sa za bateriju zaista sjajnim starim J7 2017.

Pravo je pitanje da li hoćeš veći a IPS LCD ili manji(6,1 ) Amoled . Note 8 LCD /a3 led
Poslednja izmena od Mladen7 u Uto, 21. Jan 2020. 19:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Apolo »

Nadovezacu se i ja na ovu temu. Naime, imam stari S7 koji mi je ispao i razbijen mu je ekran (samo staklo, touch ekran generalno normalno rade) a nameravao sam ga dati mami da koristi. Zamena ekrana je oko 11.000 i pošto je korišćen 2 godine da mu zamenim bateriju to je još dodatnih 5-6 hiljada (ovo su cene u Promobiju). Za 17.000 mogu kupiti novi Xiaomi Mi A2 Lite (4gb/64gb) na KP.

Šta predlažete, popravka S7 ili kupovina ovog Xiaomi-ja?


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Poslednja izmena od Apolo u Sre, 22. Jan 2020. 03:35, izmenjeno 1 put ukupno.
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Sale_M »

Ma kakav S7, bolje uzmi Shaomi.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Apolo »

Ili imate još neki predlog umesto Xiaomi MiA2 Lite?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Evindzer »

^ Ja bih popravio S7 na tvom mestu. Nije da nemam poverenja u Šaumu (a kako i ne bih, kad je nikad nisam koristio [emoji1787]), ali ako ti je S7 do sad radio zadovoljavajuće, radiće i po popravci, a jeftinom Šaumom iz najnižeg cenovnog ranga ko zna da li češ biti zadovoljan.
porquoi_monsieur napisao: Student sam (...)
Sledeću put samo nemoj da koristiš telefon dok si u alkoholisanom stanju, i neće biti problema. [emoji38][emoji38][emoji38]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Sale_M »

Apolo, u vreme danasnjih telefona mislim da je mnogo dati 17 hiljada da bi sredio telefon toliko star.
Jel mora nov? Kako si mislio da koristis to, tj. ko ce koristiti, za sta?

Sent via Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Apolo »

Editovao sam inicijalni post pošto se nisam koncizno izrazio. S7 nakon popravke je namenjen mojoj mami na korišćenje. Tako da taj eventualno novi telefon nije za mene već za nju. Pronašao sam taj Xiaomi pa me zanima da li ima još nešto u tom rangu. Ženi treba za Wifi odn. surfovanje netom, pozive i poruke.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od liman3 »

Mladen7 napisao: Slažem se.
Jednostavno rečeno inenadićeš se šta si dobio za taj novac.
Ovo mi je prvi Xiaomi, A3.
Dosta sam telefona pogledao, poneki koristio ( u zadnje 3-4 god P8lite, P9 Lite, Mate 10 Lite, J7 ,a6+...)ali ovo je ubedljivo najveće iznenađenje.
Kamera je zaista odlična, čak i u lošim uslovima.
Imaš mogućnost i gcam...pogledaj na forumu u temi poređenje slika sa premium telefonom. Zaista je čudno.
Baterija zaista odlična, nju bi uporedio na sl nivou sa za bateriju zaista sjajnim starim J7 2017.

Pravo je pitanje da li hoćeš veći a IPS LCD ili manji(6,1 ) Amoled . Note 8 LCD /a3 led
IPS full HD Ekran na Note 8T je bolji (oštriji) od AMOLEDA sa HD rezolucijom na A3.
Ako možeš da nađeš MI9 Lite za 200e to bi bio pun pogodak !

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od liman3 »

@Apolo Jedino mi na pamet pada Redmi Note 7 preko oglasa. A čini mi se da za oko 150e ima i RN8.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Mladen7 »

liman3 napisao: Tačno je da je rezolucija bolja ali se to ne primećuje golim okom tako kako je na papiru, tačnije uopšte se ne primećuje kao -.
Istu rezoluciju ,kao Note 8T ima i ovaj moj Mate 10 Lite ,nešto oko 409 piksela po inču . Isto IPS LCD ekran.
Na tom osnovu sam rekao da je bolji amoled na A3.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od sugarcoated_ass »

Mladen7 napisao:
Tačno je da je rezolucija bolja ali se to ne primećuje golim okom
Ne znam da li su ljudi ubedili sebe u ovo ili šta je u pitanju. Kada bi se sam ovako koristio možda se i ne bi tako lako primetilo, ali kada sam stavio Motorolu One (isto 720p ekran) pored njega razlika je i više nego očigledna. Jednostavno su zeznuli stvar što su stavili PenTile ekran i to je to. Ja razliku između 720p na Motoroli i 1080p na Nokiji ne vidim uopšte, ali ovde je razlika između dva 720p ekrana odmah primetna samo zbog šugavog PenTile. [emoji57]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Mladen7 »

Čista biologija.
To ne vidimo kao ozbiljnu razliku, ili je uopšte ne vidimo.
Tu oko 300 piksela po inču je max I to je to ,kraj za i najbolje oči. A3 je blizu 300. Zato i Apple stavlja često tik iznad 300 na dosta modela ,ne deluje kao problem.

Vidljivost na suncu ,napolju, ma sve je na strani amoleda.
Dao sam i primer niko me nije ubeđivao ,još je lakše da napraviš test a da nisi čitao specifikacije pa onda sebe ubedio kako vidiš nešto što ne možeš videti .

Dodatak
Jest da je mnogo bolje da su stavili RGB nego taj Pen tile ali ...svakako opet nije do rezolucije već načina rada piksela.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Evindzer »

Pen-tajl dizgori, i toliko od mene. [emoji1787][emoji1787]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od sugarcoated_ass »

Mladen7 napisao:Čista biologija.
To ne vidimo kao ozbiljnu razliku, ili je uopšte ne vidimo.
Ja imam dioptriju skoro -2, koristim 27" FHD monitor i odličan mi je... E ako ja vidim razliku između 720p RGB i 720p PenTile onda baš i nije tako kako si naveo. [emoji848]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

porquoi_monsieur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2018. 04:01
:: LG G2 Mini

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od porquoi_monsieur »

Hvala na pomoci svima, puno znaci. Bacam se opet na Xiaomi pa sta mi Bog da, ovaj put cu da budem pazljiviji.

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Mladen7 »

sugarcoated_ass napisao: Ja imam dioptriju skoro -2, koristim 27" FHD monitor i odličan mi je... E ako ja vidim razliku između 720p RGB i 720p PenTile onda baš i nije tako kako si naveo. [emoji848]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
Nisam podrazumevao ako staviš ekran na 10 cm od oka. Onda se vidi.

Podrazumevao sam normalno korišćenje a to mu dođe od 30 cm ( preko 10 inča) pa naviše.
Imao sam takođe slično mišljenje kao većina daj što više . Dok nisam ,zbog potrage TV a ušao malo u istraživanje kako i šta na kojoj daljini.

Na 30 cm i više ne može da se vidi razlika u pikselima ,da budem precizan :-)
Ono što je uočljivo su dr aspekti ekrana .

Evo ti par navoda i tabelaSlikaSlika

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od sugarcoated_ass »

Mladen7 napisao:Nisam podrazumevao ako staviš ekran na 10 cm od oka. Onda se vidi.
Naravno da nisam ni ja debil koji je nabijao nos u telefon da bi vide već normalno stavio na sto telefon pored telefona i ooet, jasno se vidi razlika, naročito na slovima. Kod kompleksnih slika naravno da se neće videti, ali stavi npr. belu pozadinu sa crnim slovima i jasno ćeš videti pixelizaciju slova. Ili možda nećeš da vidiš.

Bilo je već ljudi koji su zahvaljujući ovakvima kupili A3 i posle su se razočarali i pisali upravo isto ovo što i ja, ali ok... Lično nikome neću preporučiti A3 upravo zbog ovoga iako je sve drugo na uređaju sasvim korektno.

Najjače mi je što ako pogledaš moje stare postove videćeš da imam isti stav kao ti, i već sam se raspravljao sa ljudima koji "vide" pixele na 400ppi, ali PenTile drugačije funcioniše od standardnog RGB. Ti to možeš prihvatiti ili ne moraš,a ja sam se jednom za*ebao da kupim telefon sa PenTile i više nikada.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Predlog za mobilni telefon

Post od Mladen7 »

Da se složim da se ne slažemo.

Prvo ne ne vidi se razlika, nikakva .
Naterao si me da upoređujem[emoji23]
Amoled , IPS LCD i ovaj ekran. Druga dva sa preko 400 PPI.
Vid mi je odličan.
Razlika koja se ovako vidi je jača crna boja u odnosu na IPS LCD .

Koji ljudi ? Nisam nalazio na te što su se toliko smorili .
Ono ...ako se baš hvataš za sve i svakoga ima ko se razočarao u note 9 jernema idealnu selfi kameru npr.

Odgovori