MALO smeha na racun servisera!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

MALO smeha na racun servisera!

Post od Lomnica_city »

Otkako sam ovde sam se,vec tooooliko puta do sad,provalio od smeha kad sam citao sta ljudi pisu da su im savetovali i pametovali serviseri iliti"profesionalci"sto se tice mobilnih telefona pa sam resio da sve te BISERE skupimo u jednu temu da se to"narodno blago"ne zaboravi! :D
Sad sam u temi gde covek ima problema sa baterijom kod N-Gage procitao jedan od stvarno idiotskih izgovora servisera zasto coveku NECE da flesuju telefon dzabe i zasto mu baterija ne traje duze od par sati slusanja muzike a po tvrdnji servisera to je zato sto je muzicki plejer jaka aplikacija pa izgleda trosi po 50% baterije na SAT!? :lol: :roll:
Stvarno mi je zao decka ali ovakvi bilmezi ne SMEJU uopste da rade i da se UČE sa nasim telefonima,ne zasluzuju to!
Takodje je skoro bio neko,mislim ovde,ko je imao problema sa nekom Nokiom 6xxx gde mu je softver poceo da zeza i coveku ladno,za telefon BEZ Symbian-a,rekli da je zakacio virus i da moraju da mu flesuju telefon sto on naravno MORA da plati jer je on kriv za virus!!
Da ne ulazimo u to da li to rade da bi opeljesili jadne ljude (a ima i takve djubradi) ili zato sto NEMAJU POJMA,jednostavno dajte da vidimo koji sve"geniji"popravljaju nase telefone!Molim da se drzite teme kao i da ne ismevate ljude koji su imali takva iskustva jer nisu oni krivi sto su naletali na takve i poverovali im kao strucnim licima,znaci dajte SAMO serviserske"cake i bisere"!
Pozdrav 8)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Mene su htjeli prevariti kad sam imao SX1 i bio je "mrtav" i oni mislili da je softver ali se ispostavilo da je procesor riknuo. Oni mi kazu da se to ne moze popraviti i da ce ga oni otkupiti od mene za 30 eura (ako ja hocu). Ja nisam hteo i odem u drugi servis gdje mi zamjene procesor za 30 eura i onda je radio dok ga nisam prodao. Mislim da radi, nije mi se javljao momak sto ga je kupio od mene :D :D :D

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

desilo mi se kada sam pre 3 godine uzeo prvi tel sa kamerom koji je medju prvima stigao u nasoj zemlji a to je bio samsung v200 na preklop sa rotirajucom kamerom na zglobu...kojeg sam platio ogromnu sumu preko 600€ i bio sam baja medju prvima sa mobilnim i to jos KAMERA :wink: ..tako i i treba kad hocu da izigravam i to jos guster po pitanju mobilne tehnike..posle 10dana se kamera pokvarila,nesto je u tom zglobu otislo i cim bi rotirao kameru display bi se zatamnio i nista nisam vise mogao da uslikam!znaci bedak,odem ja u servisu gde sam ga kupio jer sam dobio standardnu garanciju od 6meseci i izjavim im svoj problemcic u nadi da ce reagovati normalno i bar proveriti o cemu se radi jer je ipak to bila skupa igracka u to vreme!lik koji je prodavao (znaci nije nikakav serviser) mi je odmah u startu rekao da sam JA pokvario kameru jer sam je rotirao zamislite a taj zglob je stvoren bas za tu namenu :unsure: i da kao zamena kamere ce me kostati 150€ :o :blinky: neverovatno kakvu mi je pricu lik slozio za par minuta da nisam mogao da se pokupim jer nisam to ocikivao,na kraju mi je ponudio zamenu za taj isti ali ga je izracunao 350€ star 10dana :shock: odlepio sam kakvo amaterstvo vlada po m.shopovima i nestrucnost,svako ko se ne razume toliko u mobilnu tehniku odradice ga 100% i na kraju sam uspeo da smuvam 450€ za njega i menjao ga posle par meseca za nokiju 6600 koja je onda bila hit! to iskustvo me je naucilo dosta toga jer vise ni ne ulazim u radnje a na netu dobijam info koji mi je potreban i samo provereni serviseri koji rade svoj posao znaci servis a ne prodaja!prvo se lepo raspitate dobro za fontel koji vam padne za oko i onda dobro mesto za kupovinu a pogotovo serviseri :wink:

ps: lako je lomnici kad mu brat ima mobil shop pa moze kako hoce :D 8) pozdrav svima
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pre par godina imao sam SE T68i.Kad sam resavao da ga "utopim" za neku kintu,odem ja kod tipa,pitam sta,kako,koliko...covek skine bateriju i ko iz topa odgovori da je telefon "pakovan"(inace vlasnik radnje a i serviser,kako pise na tabli ispred) i da takve telefone normalno ne otkupljuje i ne zamenjuje!Radnja se bavi i zamenom aparata izmedju ostalog.
Ja ga onako laicki pitam kako to pakovan,na sta se on samo nasmejao i okrenuo da nastavi "vazan" poslovni razgovor s nekim kretenima.
Nisam hteo dalje da se raspitujem,izadjem nasavsi se u cudu,jer telefon je kupljen u Australiji gde ne postoje nikakva pakovanja,raspakivanja,prepakivanja i otpakivanja uredjaja.Kako je lik to skontao na osnovu samo skidanja baterije,samo on zna...Mozda ga je zbunio mali logo australijskog operatora OPTUS koji se nalazio na bateriji??? STO POSTO! :D :D

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

prije jedno 1,5 godinu kupio sam 6610i novu , tek izashla , platio je 225e , shtedio za telefon godinu dana , i kupim ja sebi 6610i , prezadovoljan.
odem 2 dana poslije do servisa gdje sam kupio telefon , da sebi uzmem slushalice za telefon (nisu doshle u kutiji) i vidim u izlogu novu motorolu v525 (cijena 180e) , i odmah mi se svidjela (mp3 , pustanje videa , bolji displej , imala je sve shto moja 6610i nije).udjem ja u servis , lijepo mene docheka chovjek , sjetio me se da sam kod njega uzeo telefon. pitam ja njega , da prodam njemu svoj telefon (a tek ga kupio) i kazhe on mozhe. ja se obradovao , evo za 2 dana mijenjam 2 telefona . i mozhete zamisliti procijeni on telefon na 150e :o , nashao kao izgovor na telefonu se prichalo vishe od 15 minuta, josh kada sam ga pitao da dam 6610i za v525 , on mi rekao da moram da doplatim josh 15e , i nikada vishe nisam ni ushao u tu radnju , vidim seljaci da im je samo da shto vishe zarade , a ne razmishljaju da ce neko mozhda josh neshto kod njih kupovati , pa da se potrude da shto bolje "ugoste" kupca. :disgust:
poslije sam otishao u drugi servis , lijepo me chovjek primio i uzeo t630 , nov , a dao polovnu 6610i , a po meni t630 je mnooogo bolji od 6610i , osim shto ima manje memorije i nema fm radio.

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Svaka cast za temu!
Licno sam imao samo jedno iskustvo kad mi je flesovao 6600 jer se zabudzila neka aplikacija.. nema veze. Ali dosta ljudi oko mene je ostalo bez kompletnih podataka iz telefona,zbog nestrucnosti tzv servisera.
Nesto drgo se meni desilo.
-Dobio sam BT slusku,koja je navodno pokvarena,od rodjaka. Ne secam se sad modela,nebitno je. Obisao sam NAJMANJE 10 servisa u Novom Sadu i par u Zrenjaninu,i svi su rekli da se ne moze popraviti !!!! Onda sam popi*deo i uzeo stvar u svoje ruke. Eno sad je koristim,razi ko zmaj!!!! (trebao je neki kod ,koji se nalazi ispod baterije,da se ukuca,i to je sve; nasao sam na nekom japanskom forumu hehe)!!!
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije ni meni"lako kad mi brat ima mobil shop pa mogu kako hocu",batica nema mobil shop svih ovih godina koliko se druzim sa mobilnima! :D Baš sam pogodio temu a blade_bre!? :wink: Mislim da ima,naravno,mnogo sposobnih servisera ali ono malo kukolja stvarno kvari utisak o svima!
Zaboravio sam na pocetku da i sam dodam svoje iskustvo!
Naime 2002 sam trebao da krenem u vojsku i ajde da uzmem neki telefon sa jakom baterijom (tada je u mojoj kasarni za mobilni sledilo 7 dana pritvora) i jos ako ima radio... puuuna kapa!
Odlucim se naravno za 8310,tada je bila izasla,mozda par meseci pre toga,i ja je uzmem za 240-50 evra,ne secam se tacno!Imala je srpski ali ne i foliju i vlasnik mi je to obrazlozio time da je on koristio malo da vidi kakva je ali je nova!Cim sam je odneo u kasarnu posle par dana sam primetio da se ugasi kad pisem poruke ponekad,nekad pri razgovoru i vidim ja da nesto ne valja!
Odnesem lepo coveku nazad i trazim da mi popravi,on kaze nema problema,da dodje neko od mojih da uzme posle nekoliko dana a ja se vratim u kasarnu bez mobilnog!
Posle nekoliko dana mi uzmu telefon i donesu ali opet isto!Ja onda odnesem i posvadjam se maltene sa njim,a on opet obeca da ce da popravi i da ce dati kolegi u Jagodini!Kad sam otisao posle 2 nedelje (bio strazar pa cesto isao kuci kao nagradu) on mi izvadi telefon iz fioke i vrati mi,ocigledno ne popravljen!Nisam vise imao zivaca i uskoro sam ga prodao,2 meseca star za 3510 i 30 evra u kesu (130 evra otprilike) i kad sam ga opet video posle nekog vremena on me bas pita kako me sluzi telefon i ja mu kazem da sam morao da ga prodam (kupcu sam naravno rekao u cemu je problem sa telefonom) kad vec nije hteo da mi ga popravi i znate sta mi je rekao!?To te je sigurno zezala baterija,trebao si da kupis novu!?Kako ga nisam razbio od batina tad,jos se cudim! :?
A mogao sam,veci sam za glavu od kretena ali nisam hteo da pravim frku na javnom mestu zbog budale!
Pozdrav 8)

Vulle_NS
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 23:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Vulle_NS »

E tema je strava :wink: ,bas je lepo videti koliko majmuna,prevaranata u ostalom i nestrucnih ljudi(servisera) ima u ovoj drzavi :x .U NS-u se takodje moze videti dosta toga... :o (naravno necu imenovati...)Ali ocigledno je da dosta ljudi ima problema sa tim :(
Najbolje resenje je nositi telefone u neke od "proverenih" jakih servisa gde nema zakidanja i ostalog...
MNJIH!

Dario 13
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 17:50

Post od Dario 13 »

U Hrvatskoj je bar po tom pitanju bolje. Bar se meni cini u Sisku. Ja jos tu kod mene nisam cuo za takav slucaj.
MALO JE PUNO!!!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Kad sam se ja raspitivao o k750 po Vrscu (neke prodavnice sam zvao a u neke sam i otisao licno). Ispricao sam u drugom topiku o jednoj prodavnici gde je prodavac (serviser) pravio pametan i pricao neke nebuloze (jer ja imam 14god pa je mislio da nemam pojma o telefonima) da bih ja skontao da se on razume u telefone. Ispricao sam vama u drugom topiku i mogu da se kladim da svi koji su procitali su umrli od smeha. Ne bih znao sada tacno da vam ispricam jer se ne secam vise detalja ali i posle toga ostalo mi je josh par prodavnica u gradu koje nisam obisao.
Zvao sam jednu telefonom i pitao sam da li imaju k750, koliko kosta i da li je skinut sa mreze. Lik mi odgovori "kosta toliko i toliko, nije skinut sa mreze, pise "KVIK SHAR" (bash tako je rekao) na njemu i to znaci da nije skinut sa mreze. A kada sam ga pitao da mi stavi novi softver nije imao pojma o cemu pricam.

Slicno mi se desilo kada sam zvao u BG da se raspitam koliko kosta i da li mogu da mi stave najnoviji softver a oni su mi odgovorili "ako je do skoro izasao to sigurno nema kod nas" na sta sam ja odgovorio da nema sta to da stigne kod nas to se skida preko neta itd.. itd.. a dobio sam odgovor "ne radimo mi nista preko interneta". Nista dalje nisam imao sta da pricam sa njima.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Evo ja na primer dugo gledam 6630, citam po netu specifikacije, komentare... skrpim nekako pare, odem u radnju, kupim telefon i prodavac mi stavi moju sim karticu, upali telefon i ja lepo uzmem da proverim life timer i firmware i onako pitam za mem. karticu i prodavac mi lepo kaze da je unutra, zamolim ga ja da mi pokaze, on kao otvara vratanca ali nikako da ih otvori, kaze nema nokte pa je tesko da se otvori ali kartica je unutra! :unsure: Otvorim ja vratanca kad ono kartice nema... :uhuh: Onda je jos malo trazio karticu po nekim fiokama i nasao je neku polovnu koju ja naravno nisam hteo da uzmem i na kraju mi je dao novu karticu koja ide uz telefon. Koliki debil kupac treba da bude da kupi telefon bez kartice, nije mi jasno kako neki "veseli prodavci" razmisljaju, bice ovo duga tema... ima se materijala

Pozdrav :D
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dobro,to su vec idioti prodavci koji su do juce obijali trafike ili tako nesto pa sad presli na"legalno"varanje ljudi ili"plavuse"prodavacice cije su jedine kvalifikacije dubok dekolte i kilo sminke ali za to cemo otvoriti novu temu,ovde neka bude tema sljam od servisera koji,ili NEMAJU POJMA,ili su slicni kao prodavci iz prethodne recenice pa ce vam reci sve i svasta da bi vam izvukli pare ili da bi se izvukli da vam ne poprave nesto sto moraju jer jos imate garanciju!
Pozdrav 8)

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ima jedan lik u Banja Luci, na šajbu servisa i prodavnice ogromnim slvima stavio ubacujem melodije iz big brodher kuće u telefon, a ispod dobili smo data kabl za 6600, definitivno najjači lik u gradu :lol:

ikka
Banned
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 25. Nov 2005. 17:50

Post od ikka »

moja prica je kratka i tesko je razumeti.imao sam s700 i posle nekih 3 meseca kad upalim kameru,pojavi se mala plava tackica (kao mrtav pixel),ali kad je ugasim ekran sljaka sasvim normalono. i odnesem ga u prodavnicu na raklamaciju (jos uvek je bio u garanciji) i kad sam dosao tamo lik koji radi poceo je da me ubedjuje da je to mrtav pixel na displeju. LIK JE STVARNO DEBIL!!!!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Malo manje pogrdnih izraza ako je moguće, ova tema će ostati izuzetak po kršenju pravila foruma ali ću je ipak ostaviti jer je sve istina i niko ne spominje imena već obrazlaže svoje iskustvo koje može koristiti drugima.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kao sto vidis pokusao sam odmah na pocetku da ukazem da se drze teme,ne vredjaju nikog nit zezaju one koje su serviseri prevarili ali mislim da zasad nije izmaklo kontroli,nije toliko opasno dok ih nazivaju idiotima,to im jos dodje kompliment posle onog sto procitamo da su uradili nekome ali nadam se da ce na tome da se zaustavi,znaci NE PRETERUJTE!!
Slazem se takodje da ne treba pominjati imena ljudi,mada me zanima sta ti milane mislis da se navedu imena servisa kod kojih su ljudi imali ruzna iskustva!?Mnoooogima bi to pomoglo ali da nemas posle ti problema ako saradjujes sa nekima od njih zato sto su imali"razotkrivanje"na tvom sajtu!?
Pozdrav 8)

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Ako mogu da predložim obratno: da se pomenu dobri servisi, a ne loši.
To bi bilo korisnije a nikoga ne vređa.
Ja sam do sada imao sreće pa nisam morao da nosim telefon u servis, ali da mi zatreba ne bih znao koji servis je pošten a koji ne.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ajde napravicemo onda kompromis,nek ljudi kazu gde su imali najbolje a gde najlosije iskustvo,da znaju ostali ljudi koji ovo citaju kod koga da idu a koga da obavezno izbegavaju!?
Samo neznam jel mozda na to mislio kalinicm kad je napisao:"ostavicu temu jer... i niko ne spominje imena...",ali je onda dodao da ovim pomazem ljudima tako da bi trebalo onda pomoci ljudima kako treba i reci konkretno:"u taj i taj servis ne zalazi ni u WC da ides"!? :D
Ajd dajte jos vasih iskustava dok se on ne javi da pojasni da li mozemo da pisemo imena servisa (ne i ljudi) koji su se poneli pljackaski i manipulatorski prema vama!
Pozdrav 8)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

ovako:
ja kupim odavno 3510i i koristim je nekih 20 dana, i onda mi jednostavno rikne (poznati bug kod nje sa surfovanjem po net-u).. ja za to tada nisam znao, i odem ja tamo gde sam je kupio, i lik krene da mi pakuje prichu kako je to opaki virus i da to ne ulazi u garanciju, da sam ja kriv itd... ja naravno necju da platim, nego krenem da se svadjam sa njim , i na kraju lik popusti i kazhe: dobro ajde, uchinicju ustupak samo ovaj put... :D

a dobro iskustvo:
u prodavnici ***** napisacju ime kasnije,ako je dozvoljeno, kupim ja moju 3650 (koju imam i dan danas) i ovoga puta stvarno zakachim neki surovi virus.. odem ja u radnju , tel josh pod garancijom ali nemam garanciju!! izgubio sam garantni list!! ali ljudi su tamo fenomenalni i napishu mi novi garantni list, srede mi fon i narezhu 200 programa za symbian :D :D 8)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Kad ste se vec raspisali evo da i ja napisem par "inostranih" iskustava! :D

Znachi kupim ja lepo u jenoj "pristojnoj radnji" V3,dobijem garanciju i sve tako.Telefon radi predivno mesecima,zena ga preuzme,i on posle nekog vremena prosto poludi i prestane da reaguje na bilo koje dugme,osim volume!Odnesemo ga u radnju,naravno garancija i sve(garancija proizvodjaca koja podrazumeva da se aparat popravlja samo u lokalnom Motorola servisu,al mi smo to tek posle saznali),kad onaj lik poce na nase oci da ga rasklapa i razdrndava,onako usput govoreci kako je to najverovatnije poludeo fon i treba fleshovanje ali da ga on ipak pogleda iznutra.Vratimo se mi nakon par sati,kad ono telefon ojadjen,tastatura izguzvana nachisto-i naravno ne radi.Covek vidi da sam popizdeo i resi da konacno posalje fon u PRAVI servis,gde mu naravno *** sto je telefon otvaran,ali ga barem poprave,uz konstataciju da je bio potreban flesh i novi flet kabl!e,sad ko meni garantuje da onaj manijak nije *** flet kad ga je kukom i motikom otvarao!!??a ja naravno moram da platim popravku,jer flet nije ukljucen u garanciju!!!!

da ne duzim,na kraju smo dobili fon nazad,popravljen i sa novom tastaturom,jer je staru "serviser" sazvakao,pljunemo lovu za popravku,i plus dobijemo veliki otisak palca s unutrasnje strane displaya kao vecitu uspomenu!Plus se sada telefon gasi kad god se odgovori na poziv dok je fon na punjacu!!!

dakle ljudi:nisu nesposobnjakovici i prevaranti rezervisani za Srbiju!!!Ima ih svuda! :smutny:

Odgovori