mobilni video

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

nemogu da verujem koliko vas se izredjalo a niko mu nije ponudio najbolje resenje koje on trazi nokia 6280 ima 2 mpx i rezoluciju videa vga 640x480 8) kupi njega on ti je oko 240e i neces pogresiti

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Pogresice!!Nek saceka 6288,izgleda da se Nokia skroz naskroz odrice 6280,vidim da se neki stranci"zale"da im je posle update-a preko NUS-a,njihova 6280 naprasno postala 6288!! :D
Pozdrav 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

640x480 (za godinu dve i 720x540, a za 3 godine i HDTV rezolucija) sa 25,30, ili čak 35 fps! Plus dobra optika. Zato sam i čuo da ovi sa RTSa, PINKa, i ostali potpuno izbacuju one velike glomazne kamere iz upotrebe i potpuno prelaze na mobilne telefone, tako da sad svaki njihov reporter može da bude i kamerman :lol: :lol: :lol: :lol:

Jeste vi noramlni? 640x480 u 30 fps? Pa taj framerate nema ni televizor. TV ima 24+1 fps. Moj foto-aparat ima tu rezoluciju ali 15fps. E zato postoji taj efekat seckanja, a ono što kaže Miskoni je kad je seckanje malo žešče. A to koji fon ima "lepši" video je koliko sublektivna stvar toliko i optimizacija softvera. Ilustracija za ovu poslednju konstataciju je u ACDSeeju: Tools>Options>View> Bicubic ili Nearest Neihgbour. Probajte razliku. E o takvom "upeglavanju" videa pričamo.

Btw. kakve veze 3D kartica ima sa snimanjem videa? 3D video snimak? Hologram? U jeeeeee . . . . .

horkolerbus, kupi ti lepo jedan od pobrojanih modela (koji ti ima najbolji software), i ne očekuj previše. A ako nešto sumnjaš u kvalitet svoje novokupljene kamerice, uporedi je sa istom takvom kod nekog drugog, jer nekad problem u kvalitetu može da bude i do konkretnog primerka. A ako imaš love za n93, " . . . onda za (zastavnika) Džema nema problema . . . "

:)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Filmska traka ima 24fps, PAL sistem koji se koristi kod nas ima 25fps i to je sasvim prihvatljivo za ljudsko oko, da ne primeti seckanje. Što se tiče drugog seckanja, zavisi u kom modu je kamera, u dnevnom, noćnom...

3D kartica može imati veze sa obradom video signala u smislu da sam GPU već u sebi ima implementiran potreban kodek i protokol za enkodiranje/dekodiranje videa, pa sam CPU ne mora da gubi vreme sa tim. GPU bi to radio sa hardverskom podrškom (i na taj način bi praktično rasteretio CPU, ostala bi samo kontrola upisa podataka) a CPU i OS bi to radili sa softverskom podrškom i za to je potrebno mnogo više snage.

horkolerbus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 12:11

Post od horkolerbus »

ne bih dao za taj n93 550 evra pa da sam jos ovoliki,za te pare bih ima da kupim kamercinu i to bas kamercinu i da se izivljavam,
po mom misljenju bolje da dam velike pare za w900i neko za nokiu n93 a i deluje mi malo bezveze,,,,i kako to mislite da uznem mob.sa dobrim softverom sta se podrazumeva pod tim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Kako šta? Pa onaj koji se tebi sviđa. Neko voli SE, neko Nokiu, neko se kune u Samsunga . . . . . Pa najveće rasprave na forumu su se vodile oko Symbiana i nesyimbiana, a to je software. Ako voliš SE kvalitet i njegov software (ja i ne baš osim P serije), onda je to za tebe prava stvar, i nema šta ko da ti priča kako je neka druga firma bolja.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa znam lomnica ali 6288 nije jos izasao a za sada to sto mu treba je 6280, trenutno best bay sto se tice rezolucije kamere i cene 8) , inema potrebe ubacivati sad neke nove modele i siriti temu covek je lepo pitao sta mu treba i to je to :)

Odgovori