

"Cisco je podneo tužbu protiv Apple-a zbog kršenja prava registrovanog zaštitnog znaka, tvrdeći da je vlasnik imena iPhone.
Veliki proizvođač mrežne opreme i operater mrežnih sistema Cisko je podneo tužbu pred saveznim sudom u San Francisku, a takođe je objavio da je pre samo tri nedelje lansirao sopstveni uređaj za telefoniranje putem Interneta nazvan iPhone.
Dve kompanije su dugo pregovarale o upotrebi tog imena, ali je Epl predstavio svoj uređaj pre postizanja dogovora.
"Nema sumnje da je novi Eplov telefon jako uzbudljiv, ali ne bi smeli da upotrebljavaju naš zaštitni znak bez dozvole. Spajanje kućnog, mobilnog i telefona na radnom mestu, kao i personalnog računara nudi bezgranične mogućnosti i upravo nam je zato važno da zaštitimo naš brend", objasnio je Mark Cendler iz Ciska.
Iz Epla, međutim, odgovaraju da se Ciskovo pravo na ime ne proteže i na mobilne telefone. "Mi smo prva kompanija koja upotrebljava ime iPhone za mobilni telefon i ako Cisko želi da osporiti to naše pravo, sigurni smo da će sud potvrditi naš stav", zaključo je Eplov portparol Stiv Dauling."
Izvor: www.pcmagazin.co.yu
PozZ