Problem sa primljenim porukama preko BT

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Problem sa primljenim porukama preko BT

Post od ptomic »

Desi mi se da ne mogu da obrisem, "Application in use" ??
Ako sam poslao SIS fajl i instalirao, pa prekinuo instalaciju, i pokusao da obrisem poruku, dobijem gorenavedenu poruku. Zasto ???

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Cant delete files in your Inbox?

When you cant delete a file which is in your inbox the normal way, here is what you can do;

1. Install FExplorer.

2. Launch it and goto the path/folder of your message inbox. If its on the C drive, it would be C:\system\Mail\00001001_S and the same if its on the E.

3. You will notice there are more folders, 0 to9 and a to f. Just go look into all those folders and you should be able to find the file that you wanna delete.

4. Once found, click on Options>File>Delete.

5. Exit FExplorer & goto your Inbox to delete the file again.

Source: [Nokia FAQ / CODES / TUTORIALS]

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

I eto brzo,efikasno i jednostavno.....
po ko zna koji put preblem je uspeshno reshen.... :wink:
ustvari valjda...nek ptomic javi da li je uspeo da obrise...

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

Da, operacija je uspela, pacijent NIJE umrEo. To je uspesan nacin da se obrisu nezeljene poruke. Jedino mi nije jasno zasto mi kad u FExploreru kazem FIND doticni fajl, on ga "ne nadje" ??

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

pa moras da odes na odredjeni folder, tj. fexplorer ne moze da pretrazi ceo, recimo e:\
tako da ako nesto sumnjas da je u systemu onda otides do tog foldera i onda find..ce ga nadje!
ako je atachment onda otides il c: il e:\system\mail\..itd

ako saljes puno sis fajlova il bilo kakvih puno fajlova kao poruku najbolje da nabavis program "forward"(pokazuje ti sve atachmente koje si primio u inbox, prvenstveno, kao sto i samo ime kaze,radi daljeg forvardovanja tih fajli dalje prijateljima il kome, ali ima i opciju da te lepo pita gde bi sacuvao doticni fajl, pokaze ti gde se tacno nalazi u mail folderu...

dobra stvar za imati

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Fexplorer je preporucljiv jer je freeware, ali ima daleko daleko daleko boljih file managera za telefon.. moj favorit profiexploer koji dolazi kao freeware uz profimail, a ni seleq i fileman nisu losi.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

I ja isto favorizujem Profi Explorer, ali je i on kako mi se chini freeware :? , a i ne znam koji je FExplorer bolji od njega (pa chak i koji nije freeware).
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Da i ja koristim profi explorer i bash je okej.... :wink:
Nisam imao problema sa njim...

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

Evo da se javim i ja. :) Moram priznati da sam sa FExplorera presao na ProfiExplorer, i nije mi zao, ali uopste....

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

ProfiExplorer otvara fotke mnogo bolje nego 'gallery', isto tako mnogo bolje otvara .doc, .txt fajlove...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

fića
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 10:14
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od fića »

Hvala puno , i ja sam imao isti problem i slucajno sam gledao nesto po forumu i pronasao resenje svog problema , lepo sam sve izbrisao i oslobodio memoriju telefona . Zanima me samo da li sam kojim slucajem mogao da obrisem i nesto bitno vezano za poruke , jer sam isao redom i brisao ?

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

E ??? Da li sam Lood ili se tripujem, ali ProfiExplorer nema opciju FIND ???? 'ajd' neka me neko ispravi ako gresim, ali mi se ne bi svidelo da gresim....

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Nazalost, u pravu si... :cry:
To je jedina i najveca mana ProfiExplorera i zato ja paralelno s' njim drzim instaliran i obichan FExplorer...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

Aha.. Znaci nisam Lood... Ja sam pored Profi Explorera instalirao i SeleQ koji mi deluje prilicno interesantan i bogat opcijama...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Meni SeleQ mnogo bug-uje i nisam zadovoljan kako radi. Po mom mishljenju FExplorer je mnogo bolji od njega...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Dr. Nick, ja sam dugo vremena paralelno koristio Fexplorer i Seleq (više i radije FExplorer), međutim, poslednje vreme lagano se opredeljujem ipak za Seleq... Razloga je više, a pre svega stabilnost (suprotno tvom iskustvu). Pri pokušaju otvaranja nekih "loših" fajlova FExplorer bi se potpuno zakucavao (pogotovo ako ukljucis opciju da pamti poslednju stazu do fajla koji je otvoren) i morao bih ga ugasiti - kod Seleq-a to nije slučaj... I on se zaglupavi, ali samo na trenutak, pa dalje normalno radi. Isto tako, bolje je rešen - ima više opcija. Do pre nedelju - dve dana mogao sam staviti ruku u vatru da je FExplorer bolji, ali posle nekih zezancija sa karticom i lošim fajlovima, moram priznati da je Seleq definitivno bolje odrađen program... Najbolja je stvar što ima opciju "mark/mark all/unmark all"" (potpuno isto kao "select" kod računara) kojom možeš odjednom selektovati i poslati/prekopirati/obrisati više fajlova (pa čak i sadržaj celog određenog direktorijuma) iz fona... To nisam video kod FExplorera (bar kod verzije koju koristim).
Kod FExplorera primetio samo jednu bolju stvar: brzina rada - mnogo je brži od Seleqa u nekim stvarima... Seleq je zato temeljniji, i dok odrađuje posao, na ekranu fona čak ispisuje šta trenutno radi i da li je gotovo...
Mane? Pored sporijeg rada, za sada sam primetio samo jednu neprijatnu stvar - kada njime pokrenem neki instalacioni fajl koji držim na kartici, po završetku instalacije on ladno obriše taj instalacioni fajl - za razliku od FExplorera koji ga ostavi tamo gde sam ga čuvao...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Meni se, recimo, FileMan najviše sviđa, tačnije - najzgodniji mi je za upotrebu. ProfiExplorer izgleda sjajno, ali mu neke stvari nedostaju. Podsetio me je na vreme korišćenja DOS-a i nekih programa koji su mogli da koriste EGA rezoluciju, slično izgleda i na mobu. LCG je odlična firma, imaju samo par aplikacija, ali su odlično odrađene. Nadam se da će obogatiti svoju ponudu vremenom. FExplorer ima ScreenCapture, kao i SeleQ, a Psiloc-ov EFileManager ima mogućnost menjanja atributa za foldere i fajlove. Ni jedan menadžer za sada nije kompletan...

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

Meni recimo SeleQ puca kad krenem da udjem u IMAGES na kartici ?? Sto, nemam pojma... Zasad paralelno koristim ProfiExplorer i SeleQ....

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Malo smo skrenuli sa teme... :|
Otvoricemo novu temu o explorerima.. :mrgreen:
Ja sam koristio profi explorer i FExplorer....i zadovoljan sam... :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Meni je SeleQ dosta sporo radio, a i pucao je, shto se ne moze raci za ProfiExplorer koji sad koristim. Ima sve sem 'find' opcije gde u igru uskache obichan FExplorer. :)
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori