Baterija BL-6C od 1070 mAh

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Baterija BL-6C od 1070 mAh

Post od Sasa_NS »

Narode, upravo sam saznao (čitajuci test Nokie N-Gage QD) za postojanje Li-Ion baterije BL-6C od 1070 mAh...
Navedeno je da je QD može koristiti bez problema... Znači li to da je i ostali smartphoni (3650, 6600, 7610...) mogu takođe koristiti? Zna li neko nešto više o ovoj bateriji i gde se može nabaviti?
Prelazak sa BL-5C (850 mAh) na ovu od 1070 mAh verovatno bi značajno povećao autonomiju naših ljubljenih telefona...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja sam ubacio u N-gage, i radi. Samo mi je čudno da nisi čuo za tu bateriju do sada, to je već nekoliko meseci... Koliko se meni(odokativno) čini jeste da je ta baterija malo deblja(ili sam možda to pomislio jer je bela, ko će ga znati)? :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Nisam cuo do sada. Potrazicu je, ali rekoh hajde prvo da pitam da li odgovara. Da mi se ne bi desilo ono sto je Miskoni doziveo kada je morao da odvaljuje telefon sa televizora ili da ne dozivim jedno "cvrc" pa kupuj novi fon (mada to mozda i ne bi bilo ni lose, jer sam se vec nameracio na 7610 ili bar 6600 - imao bih dobar razlog).
Ako je baterija i malo deblja, nema veze - staće u 3650. Bitno je da nije veća ili manja po drugim dimenzijama. Kod moje 3650 ionako ima dosta "lufta" između beterije i poklopca pa moram da ubacujem parče papira da se ne klimata...
Osim toga, standardnog je napona (3,7 V) pa ni tu ne bi trebalo da bude problema...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Rešenje za klimatanje je silikon. Naliješ malo silikona u masku, pa zatvoriš telefon. Onda lepo iščapkaš viška delove i imaš savršen telefon. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

E, vidi, to ti nije los savet. A bas imam i tubu silikona kojom sam zaptivao neki prozor... Hvala na savetu! Samo, nadam se da nisam toliki baksuz i da nemam neki los silikon pa mi posle pojede plastiku maske i pride malo telefona? Pecaros sam pa znam kako neki silikoni (kod varalica recimo) umeju da "jedu" određene vrste plastike (kutije za varalice)... Ups! Skrenuh... Ovo je za neki drugi forum...
Da, i ti silikoni su i dobri lepci... Treba paziti i da se ne pretera i zabetonira i maska i baterija pa posle ne mo's skinuti.
Kako ti se pokazala ta nova baterija? Koliko duže telefon izdrži (u zestokom maltretiranju, recimo, gledanju nekog filma)?
Ja imam jako losa iskustva sa tim naknadno kupljenim baterijama i cini mi se da su tri puta losije nego ona koja stigne sa telefonom. Kao da je rec o nekoj drugoj ili trecoj klasi kvaliteta (bez obira gde je proizvedena)...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja nemam tu bateriju, samo sam je vozao jedno popodne. Pripada mom drugu, koji ima, ovde već spominjani, N-gage QD. Meni je bila prazna baterija, pa rekoh daj pozajmi mi malo da slušam mp3. I za to vreme je sve šljakalo kako treba. Ali sad sam se baš nameračio, ima da kupim! :mrgreen:
U susret novim izazovima...

outlaw
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 14:46
Lokacija: Kod žene u potkrovlju
Kontakt:

Post od outlaw »

Gde ima da se nađe ta baterija i da li pasuje u 7610/6670?! 8O

Da li se dobija nešto extra više autonomije u odnosu na 5C?!?!
Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - www.zafrkancije.co.yu/forum

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Trebalo bi da pasuje u skoro svim Nokijinim fonovima koji koriste BL-5C.
Ni ja ne volim da kupujem bateriju negdje, nego koja dodje s fonom dodje, kakva god da je. :roll:
Uzgred, je li ok da mi baterija na QD-u traje nekih pa mozda 2 dana, mozda igram igrice 1h (mada veoma zahtjevne, igram uglavnom tony hawk's od 15 mb), mp3 isto toliko (na zvucniku), 10-20 min razgovora, 10-20 sms poruka? Cini mi se da mi je prije trajala duze... Mada sam mozda i manje mucio telefon, tada sam imao samo Bounce od igrica... :mrgreen:

StaCuKadSamNarcis
Banned
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 20. Jan 2004. 19:03
Lokacija: Mladenovac

Post od StaCuKadSamNarcis »

sve je to lepo, nego jel zna neko konkretno gde moze da se nadje ta baterija? i koja je cena? :?: :?: :?:
We live together, we die together!
Bad boys for life!

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

Da malo podignemo topik iz mrtvih i da vidimo ima li sta od te 6C baterije ?? Dakle ?? 8O :? 8O
Potrebni su mesto kupovine, cena i duzina autonomije u odnosu na 5C.

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Jao, ja se izvinjavam, totalno sam zaboravio da ću napisati... Kupio sam BL 6C. i odlično radi na mojoj 7610, veličina je identična kao na BL 5C. Sada mi baterija drži po 3 dana...

Ja sam moju bateriju kupio u Piramidi, prodavnica van glavnog kompleksa, na uglu ka PTT zgradi(ala objašnjavam, ali ne znam uice...). Koštala je 15 evra, što nije puno. BL 5C košta isto toliko, a oni su još tvrdili kako BL 6C neće raditi u mom fonu...

Da ne postoje dve verizje ove baterije??? Zakleo bih se da je na ortakovoj bateriji pisalo BL 6C, i bila je bela(a moja je siva??? 8O ), ali budala je zamenila telefon, pa ne mogu da proverim. :?:
U susret novim izazovima...

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

ludache, a koliko ti je drzala BL-5C baterija? ja moju 6630 moram da punim svako vece (mislim, ne punim telefon vec bateriju...nije ni bitno).. :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Držala je 1.5 dana, moje upotrebe(poruke, gpes, igre, muzika, znači maksimalno maltretiranje). Ja sam rekao tri dana da bi ljudi imali orijentaciju, mada ja telefon uvek punim svako veče, s tim što sada mogu telefon da koristim i po 6 sati neprekidno tokom dana. 6630 će sigurno pokazati daleko bolje rezultate sa ovom baterijom nego sa BL 5C. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Odgovori