Programiranje Symbian programa, formiramo ekipu!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
iggymydoom
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 23:48
Lokacija: cuprija
Kontakt:

Programiranje Symbian programa, formiramo ekipu!

Post od iggymydoom »

Da li neko od vas ima iskustvo i da li zna da programira za Symbian? Da li bi hteli da napravimo "ekipu" koja bi pravila programe i igre za symbian telefone !?

SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:38

Post od SE »

Odlicna ideja koliko bi kostalo da se uclnimo(sala) :D :D :D
iggymydoom, Mozda bi bilo malo bolje da programiras u JAVI. Tu bi mogao i ja da se prigruzim. :D :lol: :D :lol: :D :lol:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Ako išta uradite, možete prodavati istu preko ovog sajta pošto je u pripremi deo za poručivanje multimedijalnih sadržaja koji radim baš ja, dakle trebalo bi da bude odrađeno kako valja.

Napravite, pošaljite mi da testiram i postaviću istu na sajt da se prodaje. 50% Vama od svake prodate igre :wink:

Dakle, imate tržište, samo treba da radite.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

iggymydoom
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 23:48
Lokacija: cuprija
Kontakt:

Post od iggymydoom »

Ok ,hvala na podrsci i trzishtu ,ali moramo da nadjemo jos nekog ko bi nam pomogao ,ne mozemo samo SE i ja !!!

Svi bi radili kod kuce na svojim komp. i ovde na forumu bi razgovarali o tome ,menjali misljenja ,znaci ,radili bi zajedno preko internet-a !!!

fix
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 16:01

Post od fix »

ee a el imata kojim slucajem u planu neki popust za clanove sajta!!!!!!ipak mi smo tu da vas bodrimo!!!!!

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

ja bih pomogao, ali nemam pojma kako se to pravi!!! :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: ako neko ima neki sajt o tome moze da mi da da malo proucim :oops: :oops: :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Brate, ja ti rekoh vec, nije to tako lako... :roll: Ako ima neko na forumu ko zna C++ ali dobro, ok onda... Ovo drugo, nista... Java je bzvz... :dry:
Ja mozda uzmem da uchim neki prog. jezik ali to nece biti tako skoro, xexe, za mozda 3-4 mjeseca pocnem... Mozda... :)
Ne ne, nama 70%... :P Mi da pravimo igre a ti da kupis pare jel, e ne moze... :P

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Sve je to lepo, ali nije bas tek tako lako, kao ,,ajde da pravimo programe''.
Treba vam ogromno predznanje za to (u sta sam se i sam uverio), a o C++ da ne pricam. Jedan veoma, veoma slozeni jezik koji se jako tesko uci

Sve u svemu...
SRECNO!!!

SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:38

Post od SE »

stefank, Zasto je Java bzvz... kada Symbian ima trenutno 22 telefona(na nasem trzistu)a javu svi

iggymydoom
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 23:48
Lokacija: cuprija
Kontakt:

Post od iggymydoom »

STEFANK ,ovde su dobrodosli oni i koji znaju i koji neznaju da programiraju (oni koji neznaju svojom voljom ce nauciti) a takvi koji misle da to ne moze da se uradi nam netrebaju ,trebaju nam ljudi sa voljom !!! OK ,za one koji nemaju dovoljno znanja preporucio bi im Mobile Basic 2.1 program koji je ceo zasnovan na basic-u ,lako ga je nauciti ,a imam i knjigu u PDF. formatu za njega tako da cu vam dati i za knjigu i za program URL u sledecem replay-u ovog topic-a !!!

Chux
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:10

Post od Chux »

ja sam skroz zainteresovan , samo nemam iskustva i znanja , ali studiram racunarstvo , zavrsio prvu godinu , imam i kome da se obratim za pomoc ... Znam da ce biti jako tesko , u to sam se uverio mnogo puta kada sam pokusavao da prvim programe gde nemam neko iskustvo ....
Ono ako se ista radi , moj mail je milosv_yu_85@yahoo.com , pa ako uspem nesto , sto da ne .... , bar da ucim od vas za pocetak , da menjam neke stvari pa kasnije ako ekipa ostane da se radi i nesto ozbiljnije ...
aj
The Chux

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ljudi, ja sam radila ove godine C++ na faksu...i mogu vam reci da je prilicno tezak i meni konfuzan...tako da preporucujem da se radi u nekom drugom programu :wink: Nije vam losa ideja, e sad, ne znam kako ja mogu da pomognem i ucestvujem u tome...ali sam zainteresovana...pa ako hocete kontaktirajte me :wink: :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

iggymydoom, ne kazem ja, sve moze da se uradi, ali ovo sto si ti naumio je jako tesko, a i vidjeces... Mislim vi mozete da napravite mozda npr.neki bzvz program u javi ili basicu s manje muke koji nece nicemu da sluzi :) , ali za dobar program u C++u treba poooodosta muke... :roll:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

evo i mene i ja sam zainteresovan ali nikakda nisam nista programirao samo sam sklapao komplet konfiguracije ali programiranje nista!!!!
pozdravljem pozitivni ideju i otvoren sam za dogovore i razgovore ako ce ovo da pije vode!!!!!

iggymydoom
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 23:48
Lokacija: cuprija
Kontakt:

Post od iggymydoom »

Vidim da ovde niko nema iskustva ,pa cak ni ja nemam neko veliko !!! Za pocetak evo vam URL sajt za skidajne Mobile Basic-a 2.1 http://www.soft32.com/download_103542.html ,samo da znate da program tezi nekih 17.30 MB koje bi skinuli sa 56k modemskom vezom za nekih 1h i 30min. !!! U narednom replay-u cu vam dati URL za knjugu u PDF. formatu (sam dok se setim gde sam je ja skinuo) i sa knjigom i programom bi trebali malo da pocnete da studirate !!! OK !!!

Edit:
Evo i URL-a za skidanje knjige za mobile basic !!! U slucaju da ste skinuli onaj mobile basic koji sam gore naveo onda skinite i knjigu za njega ,a to je MobileBasic2.1.pdf !!! Proucite malo to a posle prelazimo na ideje ,dogovore i kako sve to izvesti !!!

qwert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 13:34

Post od qwert »

Mislim da si nam ostao duzan link za pdf knjigu.

Kad je malo proucim prikljucicu vam se. :) :( :blinky: :roll:
3650 je bolji od 3660

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

Evo ja ne umeme, niti cu ikada umeti, jer nemam vremena, da programiram bilo sta.
al evo imam predlog programa koji bi mogli da napravite!

Neki program koji bi ti pokazivao koliko si zvao 063, koliko 064, koliko si poruka iskucao! koliko si besplatnih min u pretplati iskoristio...? jer ovo sto mozes da vidis (o mobtelu pricam) na wapu ti ne znaci nista, jer ti sve saberu i oduzmu tek na kraju meseca! a ovako recimo ti izaberes koji ces paket i program sam prati dal si iskoristo sve besplatne min, kolko ti je ostalo i koliko si stvarno duzan...?

eto to bi bilo nesto korisno, a mogli bi u krajnjem i da ga prodate mobtelu, il nesto?

e sad koliko je to komplikovano za napraviti, nemam pojma!, al evo ja sam voljan da testiram te vase buduce programe(to umem i mogu)

ajd ziveli, i ovakve ideje uvek treba podrzavati! (kad bi nasli nekog ko bi vam to malo finansijski podmazao jer ovako ce to tesko ici...da za koju godinu imamo domaci symbian programersi tim!

Chux
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:10

Post od Chux »

mislim da je ideja za program dobra , a mislim da nije pretesko da se nap[ravi ... samo treba rvo poubacivati neke parametre u programe tipa imas tolko poruka , pa on odbrojava , tolko minuta i sekundi , pa opet odbrojava , i prosto racunanje , a zbog eventualnih izmena u tarifama , mogli bi dici neki sajt sa kojeg ce program da azurira sve pakete (da li se zaokruzuje na pola minuta , na ceo minut , koliko za koji paket kosta minut , specijalni popusti ... tra la la sve ono sto se moze menjati ...)
aj javite sta mislite o tome ..
poz

Edit:
e naso sam i link za knjigu , za onaj program mobile basic , ide :
http://www.zen32800.zen.co.uk/MB/MobileBASIC2.0.pdf

aj pa na posajo narode
The Chux

iggymydoom
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 23:48
Lokacija: cuprija
Kontakt:

Post od iggymydoom »

Chux ,dao si pogresnu knjugu !!! To je knjiga za Mobile Basic 2.0 ,a ja sam vam dao URL za knjigu Mobile Basic 2.1 !!! Mozda je knjiga slicna ne znam ali nije za tu verziju !!! E ,ako neko ima jos neku ideju neka pise ,ona ideja za 063 i 064 mrezu nije losa ali bi taj program bio prodavan samo u SCG ,jer su 064 i 063 SCG mreze !!!

iggymydoom
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 23:48
Lokacija: cuprija
Kontakt:

Post od iggymydoom »

Ljudi ,jel ste nasli neke zestoke codove za Mobile Basic ,jel ima neko neku ideju za neki program ,samo da znate da i ideja dobija neku sumu od ukupne zarade !!! Ajmo ljudi ako ce te da pravite ajde ,ako ne onda recite ,poslacemo ovaj topic na zacilje !!! AJMO

Odgovori