E60 formatiranje kartice

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
vladimir.dj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 24. Maj 2007. 15:15

E60 formatiranje kartice

Post od vladimir.dj »

Nedavno sam upgrade-ovao softver na E 60 ali sam zaboravio da back-up -ujem podatke i to nije bitna stvar jer mi je sve u laptopu. Ono što je pitanje je da ne mogu da formatiram karticu ( kako bih instalirao novije verzije aplikacija ) i prijavljuje mi da ne može jer je koriste neke aplikacije. Sve aplikacije sam deinstalirao, probao sam sa SExplorer-om, i dalje isto. Ima li neko kakav savet ?

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Upali telefon drzeci taster "olovku",sve dok se potpuno ne upali sistem,to bi trebalo da ti pomogne (to je neka vrsta safe moda,ne pokrece se ni jedna aplikacija pri start up-u)
Aj pa javi :)

vladimir.dj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 24. Maj 2007. 15:15

Post od vladimir.dj »

Upravo sam probao ali nema nikakvih efekata. I dalje ( to nisam prethodno naveo, izvinjavam se ) po uključenju neko vreme instalira nešto, verovatno neke aplikacije iako sam sve obrisao mada ima nekih koje ne mogu da obrišem u Application manager-u. :smutny:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vladimire, hoće to da se desi posle fleša. Ako imaš čitač kartica u laptopu, možeš preko njega da izbrišeš podatke sa kartice ili da uradiš format. Ako nemaš, isključi mob, izvadi memorijsku karticu i uključi mob, sačekaj da se podigne sistem i onda ubaci karticu, tada ćeš moći da uradiš format (bar bi trebalo). :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

AKo nista ne pomogne, e onda pri paljenju telefona drzi zeleno, olovku i zvezdicu. treba da se pojavi neki hard format meni, koji ti skroz prepegla telefon. Ostaje samo najnovija verzija firmware-a. Pre toga mozes da probas sa *7370#, to mu dodje kao neki soft reset. Koliko sam ja informisan, brishe sadrzaj kartice.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, neće mu to pomoći jer će opet ostati sve na kartici, pa telefon iz sistemskog foldera vuče prethodno instalirane programe, tačnije fajlove za uninstall koje pokušava automatski da instalira prilikom dizanja sistema i pošto ne može (logično), to ostaje u pozadini i onemogućava format.

vladimir.dj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 24. Maj 2007. 15:15

Post od vladimir.dj »

Probao sam sa brisanjem preko čitača kartica ali nije uspelo, javlja mi da je disc write protected. I varijantu sa vađenjem kartice i uključenjem bez nje sam probao a tu se po ubacivanju kartice dešava ista stvar, samoinstalacija aplikacija sa kartice. Kako da prevaziđem ovaj problem ? Nije mi logično da treba da kupim novu karticu...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da nisi stavio šifru na karticu? Možeš li uopšte da joj pristupiš na laptopu? Vrlo čudno... :unsure:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da nemas onaj jezicak na kartici za write protection?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vladimir.dj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 24. Maj 2007. 15:15

Post od vladimir.dj »

Nisam stavio šifru na karticu, pristupam joj na čitaču normalno, sve čita ali ne mogu da brišem. Na kartici nema nikakvog jezička ili bilo čega sličnog. Totalno sam zbunjen. :o

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nema neki plasticni deo, pored koga pise lock i stoji strelica nadole? Na to sam mislio.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Lol neverovatno...a koja kartica je u pitanju? Proizvodjac,tip? Za ovo prvi put cujem,ukleta kartica :lol:

vladimir.dj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 24. Maj 2007. 15:15

Post od vladimir.dj »

Probao sam sa novim karticama drugih proizvođača ali se ista stvar ponavljala. :x Na kraju sam probao sa drugim čitačem kartica i sve je bilo u redu, formatirao sam karticu. Sada je moguće formatirati karticu iz telefona. Nastavljam sa daljom upotrebom Nokia E 60 i Symbian-a. :) Zahvaljujem se svima koji su pokazali interesovanje da pomognu uz opasku da nije uvek problem u telefonu ili kartici, ima nešto i u čitaču. :D

salenbg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2007. 19:34

Post od salenbg »

Po svima!
Ja imam takodje jedan problem sa memorijskom karticom od 2 gb. kartica je mini sd corsair.
Stalno mi se pojavljuje memory card coruped! kad je formatiram preko telefona, prijavljuje mi samo 966 mb, ista stvar je i preko card readera i svaki put kad ubacim karticu (u telefon ili card reader) trazi mi format.... Poludeo sam ! :shock:
Jel moze neko da mi kaze kako ovo da sredim? :smutny:
Hvala

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Može. Onaj koji ti je prodao karticu. Deo memorijskih modula ima grešku i prava je sreća da i ostatak radi, ali nije isključeno da u bilo kom momentu zabaguje i otkaže poslušnost (kad je već počela), tako da lepo pošto ti je u garanciji idi i zameni je.

Da je ispravna pokazivala bi 1970 ili i malo više MB.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

salenbg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2007. 19:34

Post od salenbg »

Ma uzasss, kupio sam karticu pre dva dana, lepo je radila do juce, kad je poludela ! Idem odmah da zamenim !

Odgovori