Kako spakovati DivX za Symbian telefon

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Jafazec_nis
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 26. Jan 2005. 00:37
Lokacija: Nis

Post od Jafazec_nis »

ali ja sam konvertovao film pomocu "virtualDub" i koja je onda procedura ?????i subtitle u kom formatu prebacujem u formatu kao za komp ili??????????????hvala
Ma da bre jeste kako ti kazes.........svakako.....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Prebaci i titl u .sub formatu (MicroDVD sub format), krsti ga kao i .avi fajl, u SmartMovie plejeru, u opcijama - uključi da pokazuje titl, text coding - Central Europe, i uživaj! :wink:

Smeker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2005. 11:47
Lokacija: Novi Beograd

Post od Smeker »

Ovo je sve super i sve mi radi. problem mi je samo sto mi slika kasni za zvukom. Kako da namestim da ne kasni?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Meni trenutno "audio preroll time" stoji na -0.40s, to važi sa klipiće koje sam ja pakovao, a za neke druge treba pomeriti u plus... :wink:

Smeker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2005. 11:47
Lokacija: Novi Beograd

Post od Smeker »

A gde to da namestim? Imam u Audio/ Interleaving. I tu pise Preload ms audio before video starts, ali ne prihvata decimale.

Smeker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2005. 11:47
Lokacija: Novi Beograd

Post od Smeker »

Niti negativne vrednosti. Radim u VirtualDub-u! A kad ga pustim na kompu u SmartMovie-u radi dobro!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ne, ne, ne, nameštaš to na mobu u Smart Movie Player-u, Options - Audio Preroll Time - i tu možeš da odradiš podešavanje u koracima od 0.02 (ako je noviji player). Dakle, oko -0.40 sec bi trebalo da bude ok.

Smeker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2005. 11:47
Lokacija: Novi Beograd

Post od Smeker »

E bio si upravu. Sad sve radi super. Jos samo jedno pitanje. KAda mi poruka stigne, nemam opciju da sejviram u galeriju. Da li to znaci da moram film da ostavim u inbox u vidu poruke?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vidim da se nisi baš potrudio da pretražiš forum... :roll:
Treba ti neki fajl menadžer, program pomoću koga ćeš moći da rovariš po mobu isto kao i na kompu. Jedan od njih (FExplorer) se nalazi na www.gosymbian.com i free je. Ako se i dalje ne snađeš, kuckaj opet, ali sve informacije imaš ovde na forumu, koristi opciju "traži" u dnu... :wink:

BurekUSvemiru
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 18. Mar 2005. 21:02
Lokacija: Sremska Kamenica
Kontakt:

Post od BurekUSvemiru »

svaka tebi cast, ali sto nisi spomenuo Smart Movie Converter?? on sve odradi posteno i brzo i lako.... samo aj mi recite po vama koji je najbolji bitrate da uzmam za sliku i zvuk? trenutno za sliku koristim 96 a za zvuk 24 kbps.....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa, jesam pomenuo Smart Movie Converter - "...jer mi se PC Converter nije baš dopao..." :P

Mislim da je na osnovu uputstva za VirtualDub svako mogao da shvati kako sve to funkcioniše, pa je snalaženje u PC Converter-u bilo jednostavno, i nije zahtevalo neko naročito navođenje. Tačno je da je sa njim sve lakše odraditi, ali rezultat sa VirtualDub-om je kvalitetniji, a da ne pominjem mnogo veću kontrolu celog postupka i daleko više mogućnosti za obradu videa. 8)

Ok ti je bitrate, mada možeš da ga podigneš i preko 100-110kbita. ;)

BurekUSvemiru
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 18. Mar 2005. 21:02
Lokacija: Sremska Kamenica
Kontakt:

Post od BurekUSvemiru »

e, hvala na odgovoru, sad cu skinuti VirtualDub da ga probam posto s njim nisam nista radio, pa bas da vidim kako sljaka.....

dv
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2005. 22:25

Post od dv »

jel moze neko da mi psalje sve te potrebne stvarcice za gledanje filmova na fonu na mail djvelas@yahoo.com. koliko ima mb?

BurekUSvemiru
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 18. Mar 2005. 21:02
Lokacija: Sremska Kamenica
Kontakt:

Post od BurekUSvemiru »

imam sve south park epizode, samo sto je svaka po 38mb (.rm format), rezolucija 320x240, to bi moglo da se smanji ali bilo kojom metodom da probam zvuk i slika na pocetku budu dobri, ali se sve vise razlika izmedju njih povecava....(ako mozete da shvatite sta sam hteo reci). jel moze neko da mi pomogne oko ovoga? neki program, bilo sta....

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

meni svi klipovi koje gledam u smart moviu onako zakoce na sekundu kad se seek bar potpuno "podigne" (nestane) i to me mnogo nervira.Kako da resim problem (ako uopste moze da se resi)?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

BurekUSvemiru, problem gubljenja sinhronizacije ćeš rešiti tako što ćeš u VirtualDub-u, pod Video - Frame Rate - Source rate adjusment, prebaciti sa "No change" na "Change so video and audio durations match". Verovatno su MPEG fajlovi u pitanju, prilikom njihove konverzije to hoće da se dešava...

Nakoch, teško ćeš rešiti problem seckanja, uzrok je "nedostatak procesorske snage"... :wink: Možeš da probaš da u podešavanjima promeniš "always show seekbar", meni stoji na "no", i kad pustim neki klip odmah premotam skroz nazad (d-pad ili joystick na dole), zadržim sekundu i kad pustim - nema seckanja. Inače, što je veći bitrate klipa, biće teži za reprodukciju (to ti je jasno), pa samim tim mob nema snage da odradi još i animaciju u Smart Movie-ju...

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

ma ok pazi,ja neznam kakva je situacija sa velikim fajlovima (filmovima) i verovatno to sto secne na pocetku i nece da mi smeta za 30+min video,ali ako klip traje 5-20 sekundi i onda mi secne posle 5 sekundi tako me zivcira....nego i ja jos ne shvatam da je to samo mobilni.....

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

imam jedan mali problem u vezi audio kompresije!!!
on meni smanji film i slika bude u redu bez kocenja ali nemam zvuk!!!
kada se treba odabrati u "Select audio cmpression" MPEG Layer-3 i sa desne strane 24kbit/s, 22,050Hz,Mono ja nemam nista od ovog sto treba da se nalazi sa desne strane!!!
tako da kad mi se film smanji nema zvuka a ima slike.
verzija virtual dub-a je 1.6.10
Kako da resim ovaj problem sa zvukom???

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Očigledno da ti se zbrljao MP3 kodek u Windows-u. Treba da ga reinstaliraš, možeš da ubaciš i LAME kodek, imaš ovde nekoliko verzija.
U pakovanju se nalazi fajl LameACM.inf - desni klik na njega i Install, pojaviće se na listi u VirtualDub-u, izaberi ga kada budeš pakovao. :wink:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja sam skinuo jedan od onih drajvera ali nece da se instaliraju. Dolaze zapakovani i kada ih otpakujem i kliknem da ga instaliram on nesto na brzinu uradi i kraj. Tako da je nista ne vidim sta je on uradio. Udjem u Virtual Dub i opet ne mogu nista sa izaberem u tom Lame-3.
Kako da reinstaliram MP3 kodek u windowsu?
Sta bih jos mogao uraditi sa ovim Lame problemom?

pozdrav

Odgovori