Nokia 6600 PC Suite i BT

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Nokia 6600 PC Suite i BT

Post od ptomic »

Imam problema sa povezivanjem kompa i Nokia6600 telefona. Hteo sam da probam PCSuite i instalirao sam ga, ali JOK. Ne vidi mi telefon. Skinuo sam verziju za 6600. Samo mi nije jasnokoje portove treba da ukljucim da trazi ???

Poenta je da mi OPM radi bez problema, ali rekoh da probam i PCsuite, ali ipak cu ostati na OPM-u.

Da li OPM verzija 2.2 podrzava izmene u kalendaru ??? Ova moja 2.0b4.1 ne dozvoljava da se izmene u kalendaru upisuju u telefon.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Nokijin PC suite je nazalost jedno veliko goovno...
Probaj da poshaljesh doticni fajl na sledeci nachin:
Desni klik na njega, sent to > bluetooth > other...
:wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

Ma resio sam da batalim PCSuite, kad mi OPM zavrsava posao. :)
Jedino ostaje pitanje da li novija verzija (citaj 2.2, jer za 2.3 ne postoji ONO) podrzava izmene u kalendaru...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Mozes pogledati na zvanicnom sajtu, nisam siguran da podrzava, meni je ovo sasvim dovoljno posto mi i onako to treba samo za backup imenika

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

Meni stvarno nije jasno zasto se svi zale na doticni pcsuit?
Ja bukvalno ni jednom nisam imao problem sa njegovim funkcionisanjem!
Desavalo mi se da tesko p[ovezem komp sa fonom, btoothom, al kada se to dogodi pcsuit je radio savrseno.
Preko njega sam prebacivao filmove, vise desetina mp3 odjednom, i nista sve je to proslo bez problema, mislim, je*iga, stvarno mi nije jasno?!
...imam instaliranu verziju 1.01 za 6600...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ti se jedan od malobrojnih sretnika... Problem je u različitim Windowsima, Service Packovima, drajverima... koji se nalaze u raznim računarima. Jednostavno, imaš sreće da si se zadesio sa kombinacijom softvera koja odgovara tom nesretnom PC Suiteu... Ja sam probao da ga koristim kada sam kupio fon i nije mi pošlo za rukom, pa kada sam čuo šta se dobija njegovim korišćenjem, odnosno koje su prednosti (u odnosu na običan file manager + Windows explorer) - nikakve, batalio sam ga i više i ne pokušavam... Dr. Nick se dobro izrazio o upotrebnoj vrednosti tog softvera...

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

Pa moze biti..
al ipak je pa recimo sto puta lakse nesto instalirati na fon preko pcsuita.
Recimo ti brebacis sis fajl, pa ti on stoji u porukama, pa ga onda pokrenes , pa instalacija.. a sa suitom samo ga pokrenes odaberes fon, minimiziras ga i startujes sis fajle, on ga sam prepozna i pokrene instalaciju...(recimo ako oces da isprobas cd sa nekih 50-100 aplikacija, onda je malo smor svaku fajlu slati posebno)
pa onda prebacivanje slika, itd..

mislim da se vredi potruditi i namestiti pcsuit da sljaka!:)

onaj oxigane imam na cdu al ga nisam ni probao, jer je ovaj sljakao iz prve i na starom, i sada na novom windowsu
(tako da nisam bas siguran da je u tome problem, mislim radio je i na cistom(bez pecheva) potpuno sj*banom od virusa xp-u, pa je radio i na sp2, al sp2 nije radio sa grafickom, recimo...pa sada radi na sp1 i nekih jos 2-3 pacha)inace je cist vindows sa drajverima koje je sam prepoznao...)

al sve u svemu po meni treba imati neki program za uparivanje fona i compa:)

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Mastadont komunikacionog softwarea na relaciji pc2mobile.
1000 opcija koja obicno ne radi, ne radi dobro ili radi al nicemu ne sluzi.
Mnogo mesta, resursa odu ni za sta.
Boze blagoslovi Oxygen :)

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Ako imate problema da vam mRouter ne vidi portove za BT, jednostavno disable-ujte modem u Device Manageru i portovi ce se pojaviti. Mrouter s zbuni kada dodje do com-a koji je za nmodem i ne moze dalje. Oznacite port koji vam treba za konekciju, ponovo ukljucite modem i sve ce da vam radi. Jedva sam uspeo to da provalim, a mnogi imaju probkema upravo sa tim. Inace nije bitna verzija PC Suita.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Aco, pisao sam ja o tome davno, ali ni to ne pomaže ako mRouter uopšte ne vidi BT portove... :? :roll:

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Znam Miskoni, to je bilo problem i kod mene, mRouter nikako nije video BT portove. Onda sam instalirao SP2 za xp i pojavio se samo jedan port. E onda je uspela caka sa disable-ovanjem modema i pojavili su se svi ostali BT portovi. Mozda ovo nema nikakve veze sa SP2, ali nisam to probao pre instaliranja SP2.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ah, dakle ipak je to pomoglo? Zaboravio sam da si ti imao baš tih problema, sad sam kopao po starim porukama i vidim. Verzija 3.0 mRoutera je navodno otklonila mnoge greške pod XP-om, a nove verzije PC Suite-a rade mnogo bolje. Evo šta je jedan lik napisao (Russell Beattie):

"This is where I have to bash on Nokia a bit. The PC Suite continues to be an abomination on my desktop. I cannot possibly think of an app which is more frustrating to use in my entire life. The entire PC Suite team needs to be taken out to a Finish wood somewhere and beaten senseless as they've proved year in and year out that they just can't get it right. It's horrible. Fantastically unusable and insanely frustrating."

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odgovori