S60v5 - aplikacije, igre, teme...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Aj i ja da se oglasim. Sto se tice filmova na ovom telefonu gledam ih iskljucivo preko fabrickog playera, a konvertujem uz pomoc XviD4PSP 5.0. U njemu ima default podesavanja za 5800 moze da se nalepi titl, slika je extra i moze da se pusta lagano na tv preko kabla. Probajte

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

jerkann, i ja vec dugo koristim Xvid4PSP 5.0(nema default podesavanja za 5800 uzgred) i sasvim dobro napravi fajlove sa nalepljenim titlovima.
Ali smart movie mi je mnogo prakticniji i sto se tice pc konvertora i samog programa za telefon, koji je sada vrhunski odradjen i sto se tice raznih opcija(koje default player nema) i sto se tice thumbnail pregleda klipova(jako, jako korisno). Ma probaj program pa ces vidjet da je vrhunski :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Evo nekoliko igrica koje odlicno rade na 5800: Pro golf 2010, Quick block, Mobile chess, Dodge this!, C2DOOM, Kolor Lines.
I par interesantnih aplikacija:
EGi Marine Aquarium
Slika
XpressBeer For 5th Ed Devices
Slika
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sensei, ima sigurno. Pogledaj sa leve strane u programu pd opcijom Format imas MP4 Nokia 5800. Ubacio bi screen ali ne znam kako da ga napravim.
Ovaj program je dobar jer konvertovani film lagano moze preko kabla da se pusti na TV.
Probacu..........

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

jerkann, onda nemamo istu 5.0 verziju :lol: :lol: :lol:
Jer meni pise samo MP4 Nokia 5700
A i smart movie odlicno pusta film na tv-u!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sensei, verovatno. Kod mene pise i snimak je perverzija.
Nije mi jasno zasto preko smartmovie konvertora daje manju rezoluciju (320*180) nego sto je to rezolucija ekrana kada izaberem 5800?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

jerkann, pa tu dje ti pise ta rezolucija 320x180 imas da biras vise rezolucija, pa i onu fullscreen 640x360.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sensei, ja nemam to. Imam samo ovu i 320x240. Aj javi mi na PP za taj konvertor sto ti koristis. Inace moja verzija je XviD4PSP_5030

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Moj Xvid4PSP je 5.036 :dry:
Ja koristim najnoviji smart movie konvertor koji sam skinuo sa lonely cat games sajta, znaci sve legalno.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

looka17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2009. 20:07

Post od looka17 »

Extra aplikacija za ovaj telefon - Flip Font! Da vam ne objasnjavam sta je probajte i necete se pokajati... :D

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Jos par aplikacija sam ubacio u telefon i odlicno rade: Handy Shell 1.04.S60V5(regged), System SEVEN Push Mail, Best Full Screen Message(jeste da mi je citanje poruke naglas iskljuceno iz razloga privatnosti ali i to odlicno radi), vHome.Desktop.v2.64.S60v5(samo probao jer mi ne treba pored handy shell-a), Youtube_v2.2.17, touch piano, i meni izuzetno korisna i vrhunski uradjena aplikacija Facebook for 5800:

Slika Slika

Skinuo sam i 50-60 igrica ali nikako da stignem da ih probam, probao sam samo(i odlicne su): Whack a mole(udaranje krtica, extra uradjeno) i Labyrinth Lite(kao marble maze mada sa manje nivoa)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Sensei verziju koju sam ja skinuo za N76 nije imala ni Beograd......Lakse bi bilo da ima Beograd ipak zemlja nam je toliko velika da imamo velike temperaturne razlike.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dimi89, bitno je veruj mi da ima Nis. Koliko puta u centru grada pada kisa, a u Durlanu ili Novom selu ne. Zamisli da se orijentises prema necemu sto je udaljeno 250 km. Ja koristim AccuWeather i prezadovoljan sam njime.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jerkann svi znamo zasto kisa ne pada u duralnu :) Sala na stranu znam da je vazno samo sam eto hteo da istaknem da smo veliki i da smo vazno trziste pa imamo vise gradova u Hendy weatheru... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dimi89, hahaha i to sto kazes skroz sam zaboravio. Onda ostaje Novo selo. Salim se i ja takodje. nazalost tako je kako je i cini mi se bice jos dugo :smutny: :smutny:

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

dimi89, koristim najnoviju verziju sa njihovog sajta, i nema ni ona Srbiju ni gradove, ali kao i prethodne verzije koje nisu imale automatski odabere Beograd za pocetni grad ako ti je telefon na srpskom i vremenska zona Srbija, u suprotnom izabere London za pocetni grad.
Inace, ja sam na sjeveru Vojvodine, 125km od Beograda, i mogu ti reci da se prognoza uglavnom poklapa.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Hm...ne znam zasto mi je obrisan post u kojem sam samo naveo neke dobre igrice al ok :dry:

Nego, upravo sam instalirao LCG Jukebox v2.42 i radi savrseno na 5800, sa njim jako lako pravim plejliste koje posle mogu da se koriste i u fabrickom plejeru, inace nema potrebe ni da se aktivira online :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sensei, kako prebacujes napravljene playliste u fabricki player. Snasao sam se. Joj sto sam glup. E ovo je stvarno extra.
Koliko mi je drago sto po prvi put imamo iste telefone ne mogu da ti opisem.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

jerkann, kad izaberem folder(e) u lcg jukebox-u koje hocu da mi budu u plejlisti odem na sadrzaj-lista-uredi listu, pa sadrzaj-lista-sacuvaj kao.(primjetio si da drzim program na srpski :))
Onda samo odaberem kako ce da se zove lista, snimim je u folder "sounds" na kartici i osvjezim fonoteku u muzickom(fabrickom) plejeru. Dodace sve plejliste koje si napravio u jukebox-u i staviti ih u "liste za reprodukciju".(i telefon drzim na srpski :))

edit: nisam vidjeo da si editovao post ;)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sensei, ma nema veze. Nego da te pruipitam nesto. Da li si nasao odgovarajuce aplikacije za akcelerometer posto ove stare ne rade na njemu?

Odgovori