Kuvanje ROM-a [detaljno uputstvo]

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

fxgt, uz link napiši za koji je tel i koje su izmene u CFWu kako bi ljudi znali šta skidaju i čime će flashovati tel :) i naravno, svaka čast na trudu :) ja trenutno imam malo manje vremena, ali uskoro ću ozbiljnije obraditi ovu temu i okačiti svoj CFW :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

spaxyz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 02. Jan 2010. 13:22

Post od spaxyz »

Stvarno se trudim da razumem i citam sve sto stignem na forumu,ali imam par pitanja:
fxgt, Znaci flesovanje se radi po onim uputstvima kojih ima u nekim temama(tacnije ovoj),samo sto se umesto skidanja firmwarea sa Navifirmom koristi ovaj koji si ti postavio,koji je "skuvan"
Ninolina, Pominje se neka tema ovde svi pricaju o njoj i pitaju te o njoj,jel bi mogao link i za mene? :unsure: :oops:
I kada trazim na google nokia editor izbacuje mi samo neki nokia theme editor

P.S. :oops: :oops: :oops:

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

skines ti fw sa navifirm pa *.rofs2 zamenis za ovaj moj :wink:
ovde ti je tema
viewtopic.php?t=20324
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

spaxyz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 02. Jan 2010. 13:22

Post od spaxyz »

fxgt, Nisam bas razumeo ovo prvo,ali sad citam ovu temu koju si mi poslao,pa se nadam da cu razumeti,ako ne opet cu se obratiti za pomoc :oops:
Inace hvala za link

UKAPIRAO :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Jel potvrdio neko da je uspesno skuvao firmware za neki 3rd edition model ?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sale_M,za sada je moguce modovati file koji je zaduzen da "napravi" C particiju (pre par nedelja sam modovao sw E71-ice),ovo ostalo (Z particija) je vrlo blizu (vec u beta fazi),tako da ocekujem da ce uskoro moding zvanicno biti moguc i za telefone pokretane starijim verzijama Symbian O.S. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

I ja to čekam. Biće valjda nešto uskoro...do tada...
Pojedo se bre ko leba! :D
Слобода или смрт

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Neko je uspeo da napravi custom firmware v3 modela,tacnije N86,evo i dokazaSlika
Pitam se dal je upustvo isto kao za v5 jer tu informaciju nisam nasao.Inace,tema je sa s.freak foruma.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

koliko je meni poznato, kuvanje romova za n86 je izaslo odmah posle kuvanja za n97 i 5800, postupak je ist :) i

ayaS
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 27. Mar 2010. 14:09

Post od ayaS »

dali mi neko moze objasniti sta znaci "kuvanje" rom-a ?
i dali ja mogu izbrisati sve Vodafene aplikacije sa svog e71 i da mi bude cist e71 "softwerski"?

hvala ?

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

jel se tim kuvanim rom-om dobija vise ram memorije?imam x6 pa me strasno nervira sto ima malo ram memorije!ako bi mi to resilo problem da odradim ovo!!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ayaS, promeni product code, updatuj firmware i resices taj "problem"
zoranns, instaliraj neki task manager, pogasi sve sto ne koristis i povecaces kolicinu slobodnog rama. naravno mozes i da skuvas neki rom ili da instariras neki cfw vec preradjen u tu svrhu

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

znam to za task manager,problem mi je kad mi je aktivan spb mobile on zauzme dosta memorije i onda pored njega ne mogu da pokrenem nijednu igricu ili kad ucitavam stranice preko web browsera on mi ispise da imam nedovoljno memorije!jel bi mi kuvanje roma poboljsalo stvar?gde ima vec skuvanih rom-ova za tu svrhu za x6!!!jel bi to neko uradio za pare da ja ne bi nesto zezno??

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

jel mogu ja da skinem sa navifirm-om moj rom i da zamenim moj *.rofs2 sa ovim sto je postavio FXGT!i da onda flesujem tel?posto je moj x6 a fxgt-ov rom je za 5800!hoce mi to uspeti?i jos me interesuje da li se moze skinuti novija verzija softvera sa navifirm-om i ubaciti u tel, preko JAF-a posto mi nokia softvare updater ne pronalazi noviju verziju a vidim da postoji!!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

zoranns, nemoj se igrati sa tim. Do sada nisam cuo da je to neko probao pa nemoj i ti. U sustini mozda ce i raditi, ali ko zna kako. Ako si bas radoznao probaj uvek mozes da ga vratis u predhodno stanje.
Mozes preko navifirma skinuti najnoviji fe i flashovati uz pomoc JAF-a bez problema.

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

E hvala ti.a na koji fazon se vraća u predhodno stanje?na netu sam našao gomilu fe za 5800 a za x6 možda 2 kom.zato pitam da li može od 5800 da ide na x6.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

zoranns, pre nego sto bilo sta odradis uz pomoc navifirma skini original rom i sacuvaj ga negde na kompu. Posle toga mozes da se igras, pa ako ne valja original fajlove (one koje si prvo skinuo) ucitaj u JAF i flashuj telefon

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

ok.a sta su svi oni fajlovi u trecoj koloni?koji je tu pravi?ima ih 5-6 kom!ako je samo jedan pravi cemu sluze oni ostali?vidim da su po nekoliko KB!

mdarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2010. 13:50

Post od mdarko »

Meni jedan lik sa drugog foruma reče da ovo nije kompletno

\private\10003a3f\import\apps\RomPatcherPlus_reg.r01

\resource\apps\RomPatcherPlus.r01, RomPatcherPlus_aif.mif and RomPatcherPlusSvg.mif

\sys\bin\patcher.ldd, patcherShadow.ldd, RomPatcherAuto.exe, RomPatcherEngine.dll and RomPatcherPlus.exe

RomPatcherPlus_reg.r01 goes to \private\10003a3f\import\apps

- RomPatcherPlus.r01, RomPatcherPlus_aif.mif and RomPatcherPlusSvg.mif goes to \resource\apps

- patcher.ldd, patcherShadow.ldd, RomPatcherAuto.exe, RomPatcherEngine.dll and RomPatcherPlus.exe goes to \sys\bin

now you gonna have to creat a folder inside sys called hash which its gonna be like this : Sys\hash\RomPatcherAuto.exe, RomPatcherEngine.dll and RomPatcherPlus.exe

pa da mi zato nije uspjelo hakovanje. Kaže da treba dodati Rpplus.dat u CFW-u sa linijom DOS koda u scriptinit.txt fajlu koji će ga nakon fleša kopirati na C:, te linija koda koja će kopirati patcheve na mem.karticu da možeš mjenjati patcheve ako poželiš na mem.kartici.

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

Searching for default location of ini...
Checking path: \Products\RM-559\
Searching for JAF saved location of ini...
Checking path: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-559\
No ini files found...
FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: NONE
PPM Flash file: NONE
CNT Flash file: NONE
APE Variant file: NONE
Backing up CRT...
Detected P-KEY: 90009699
P-key nokia module version 01.02
Init usb communication...
Failed to backup CRT...
Detected P-KEY: 90009699
P-key nokia module version 01.02
Init usb communication...
Can't detect flashing server!

u cemu je ovde problem?jel x6 mora da se gasi ili ostaje upaljen kad se flesuje?probao sam na oba nacina i nece!!

uspeo sam!x6 mora da se gasi kao 5800!sad cu da probam da skuvam jedan rom!jel bi mogao rom da se skuva tako da nema svoj originalni home screen nego da bude npr. handy sheel ili spb shell?kako da to uradim!

Odgovori