OVI-store

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

vHome sada i ovi nudi sa dva ekrana,nema onog sensei izgleda ekrana.Nije lose malo za promenu,moze da se namesti vremenska prognoza za gradove u Srbiji.Ima jos neka podesavanja malo ce da ga prilagodim da probam da stavim dva reda precica na deskopu.
Slika

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Mislim da te nisam bas najbolje razumeo...? :?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Slika Slika

Zemljak Slika valjda me sad razumes Slika.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Da. Posle sam malo proguglao. Jesi li skinuo app sa Ovi storea? Izgleda daga za s60v5 nema na Oviju?

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Pozdrav svima. Možda nije dobro mesto za pitanje, ali nadam se da će mi neko pomoći. Imam jedan komp i na njemu instaliran Ovi Suite. Preko njega sam sinhronizovao sve podatke sa kompom. Međutim supruga ima svoj telefon i hoće preko istog kompa da sinhronizuje svoje podatke u Ovi Suite. Kad smo uradili sinhronizaciju svi podaci i njeni i moji su bili na oba telefona. Moje pitanje je kako da preko istog kompa pristupamo svako svom telefonu da tako kažem. Hvala na odgovoru.

ZoKy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 06. Apr 2008. 17:50

Post od ZoKy »

deksicom napisao:..
Pozdrav, ako bi mogli da mi odgovorite na jedno pitanje.

Imam Nokia C7 skinuo sam neke aplikacije sa Ovi store, konkretno B92 , Vesti, i Weather Touch.

Problem je u sledecem, kada pokrenem aplikacije, konektuje se na internet ali ekran ostaje prazan, odnosno ima samo yaglavlje aplikacije, a sam sadrzaj izostaje, da li je neko imao slican problem, i ako moze da mi pomogne!!!

izmenio tomas.hokenberi: Da bi ovo pitao apsolutno nije bilo potrebno da citiras celu poruku, sa sve slikom, pri cemu ta poruka jos nikakve veze nema sa tvojim pitanjem. U svakom slucaju citiranje celih poruka nije dozvoljeno i svaka sledeca takva poruka bice ti obrisana.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

varicak, pa samo ubaci jos jednog usera na windows i woala... :D
Na tom useru instaliras OVI za sebe a na adminu je za zenu i eto ga :D
Doduse, ni to mislim da niije potrebno jer na OVI-ju kad uradis backup ti pise recimo ovako:
<naziv fona><datum>... mislim da tako sacuvava backup, ali ako si tako pokusao i nije islo, onda drugi user :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Evo nekoliko novih tema na ovi store

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Pre dva dana sam skinuo temu firedragon i bila je free a sada je 1 e.Zato ako vam se svidjaju pozurite dok ih ima u free ponudi.

Slika Slika

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

mezzano kako se skida za E72, preko kompa posto vidim da ovde ima samo kod za 5800 i N97?? Jel sve isto da ukucam ali da izmenim ime moba ili sta vec?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nemanja 3.5G, nemoj da menjas ime moba nego odaberi 5800 ili n97 tj onaj za koji si izvrsio pomenutu radnju koju je mezzano, objasnio na predhodnoj strani i skidaj ono sto se nudi za n97 ili 5800.Mislim da ima skoro sve sto i za svaki klasican model pa cak i vise jer ovako mozes skidati i app...koje su za dodir modele ali dali ce raditi na s60v3 neznam.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, pa neke mogu a neke ne mogu da rade :D i u tome je fora, sad na koju naletis ;)
Moracu da skinem ovu poslednju temu jako je dobra :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

zavodnick, ti se registruj svojim telefonom, i onda kad se logujes preko kompa, trebalo bi da ti izbaci aplikacije koje su kompatibilne sa tvojim telefonom.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, da naravno... registrovan sam preko svog fona, odnosno na kompu sam namjestio u settings-ima da imam N95 8GB, ali svejedno... nekad izbaci aplikacije koje nisu pravljene za moj tel, ali vecina njih iako nije pravljena, moze da radi... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Evo jedne zanimljive aplikacije i vrlo mocne. Nekoliko dana je koristim i sluzi za rad sa kontaktima.
Glavne karakteristike: belezi minute svakog ka svakom kontaktu i obrnuto, broji sms za svaki kontakt, sinhronizuje kontakte, sms, kalendar, smaili u porukama i jos mnogo toga. Mozete sve to imati na njihovoj stranici ulogovati se i tamo i pregledati i urediti.
Aplikacija je besplatna. klik
Slika
Ioulu adresar moćnim kontaktima , pozive i poruke menadžera za Simbian S60 3rd i 5. izdanje . Program kombinuje mnoge funkcije i može da zameni nekoliko standardnih aplikacija kao što su kontakti, poruke i log .

Karakteristike aplikacija uključuje visoke brzine rada , potpunu integraciju sa standardnim aplikacijama , backup podataka , snimanje poziva , signal za biranje vibracija i još mnogo toga . Pored korišćenja adresar , uvek možete da sinhronizujete podatke i podešavanja sa servera programera . aplikacija je lep korisnički interfejs .

Ključne karakteristike :
A ˘ Sopstveni adresar sa mogućnošću da izmenite ;
A ˘ Kreiranje i uređivanje kontakata , grupa ;
A ˘ Rad sa porukama u obliku razgovora ( SMS-chat ) ;
A ˘ Brza pretraga po imenu i broj ;
A ˘ Pojedinačni poziv i dnevnik poruka za svaki kontakt ;
A ˘ Sposobnost za snimanje poziva ;
A ˘ Podrška za vruće tastere ;
A ˘ vibracija signala pri pozivanju do pozvani kontakt ;
A ˘ Brz pristup u svoj adresar iz standbi režimu (Smart biranje ) ;
A ˘ Kreirajte rezervnu kopiju poruke ;
A Sinhronizacija kontakata i kalendara sa serverom ;
A ˘ Autostart

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ovako kad citam, cini mi se kao jako dobra app... moracu da je probam :D Jos bolja stvar je sto se ne placa, a bas ovako nesto bi se trebalo placati :D
Hvala deksicom.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Instalirao sam je ja bio jedno vreme, ali nisam nešto bio mnogo oduševljen njome. Ima zanimljivih rešenja, ali mi se nije mogo svidela...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, ja sam je probao sad i izbrisao sam je... Ono sto je jako dobro je to da ne trosi puno RAM-a, tako da je to ogroman + :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

MobileManiac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:34

Post od MobileManiac »

dobra da ne kazem odlicna aplikacija, ali jako lose integrisana u s3 okruzenje, i kao takva meni je svaki put smetalo kad udjem u nju, tj trebali mi je vremena da se priviknem na dizajn + ima neke nepotrebne funkcije koje samo smetaju, ali je dala domaci zadatak kako treba napraviti sveobuhvatni dialer.
Ostaje da cekamo novu verziju symbiana da vidimo jesu li ubacili nesto od toga u default dialer

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

MobileManiac, da to si dobro napisao da je aplikacija Youlu Address Book dala domaci zadatak da nesto ovako i treba da postoji u fabrickim aplikacijam koje dolaze uz telefon.
Meni bas odgovara jedino sam joj nasao manu sto pretragu kontakta nikako nemogu da podesim po pocetnim slovima nego samo po brojevima mada sam se navikao i uvek nju koristim i za pozive i za slanje sms-a.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, pa jedino da napravimo nasu, sopstvenu aplikaciju... :D S druge strane, app je jako dobra i kao sto sam rekao, ne trosi puno RAM-a, ali nekakvih mana ima, ali to je sve zanemarivo ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori