Da li iko koristi jos neki N-Gage ? : )

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Da li iko koristi jos neki N-Gage ? : )

Post od Win6.1x »

Ovo je po mnogo cemu bio revolucionaran telefon : ) To je bio moj prvi smartphone (N-Gage QD) .. Nikad ga nisam cenio zbog igara,vec sam ga koristio kao mini PC ... Mp3/office/divX/organajzer/alarm/IRC/MSN/Facebook... Bio je sjajan za ubijanje dosade : ) Ovih dana bio sam kod druga i nisam mogao verovati : Koristi N-Gage Classic ,slusa Radio ,zvuk je sjajan za (2003?) sa hardverskim cipom za Mp3 ... Instalirao je kao ja nekad tonu aplikacija za Symbian 6.1... Ja ga pitao,sto ga koristi ? On je rekao : Taj telefon ima dusu i noviji telefoni ne mogu nista sto on ne moze ! Malo sam se zamislio ... Koristio sam Android,Windows Mobile itd itd... i stvarno ona mala spravica od svega 104 mhz je prilicno mocna... Te sam dosao na glup plan : Odlucio sam nakon mnogo godina kupiti N-Gage ,ovaj put classic (ima sjajan radio /mp3) ,pa me zanima da li iko koristi jos ovo cudo ? :roll: Da li se vezujete za neki telefon na duzi period ,cak iako ga pregazi vreme ? :smutny: Jos samo da nadjem na ovom sajtu nekog ko prodaje classic N-Gage (u odlicnom stanju) pa da se prisetim vremena ! :D
Poslednja izmena od Win6.1x u Ned, 07. Avg 2011. 07:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ja isto volim te stare telefone i rado bih kupio ako bi se nasao ocuvan neki sa symbianom kao 6630, 6670 ili n70. Za telefon se bas vezem nekako se srodimo i zajedno obavljamo poslovne zadatke i naravno komunikaciju. Svaki telefon koji sam ranije prodao bilo mi je zao pa i dan danas te poznanike kad vidim pitam ih za telefon kako sluzi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ja sam itekako vezan za moju matoru nokiu 3210, i hocu da joj kupim novu bateriju i punjac... I kad zaigram onu zmijicu na njemu, bice leptirica u stomaku... :lol: :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

+1 ljubitelj tih mobilnih starina, ali mi se N-Gage pristup nikad nije svidjao. Nekakav spoj konzole sa mobilnim uredjajem uvek smatram cisto kao eksperiment, nikako kao projekat za sire narodne mase.

Sad bih bas ulozio koju kinticu u neku ocuvanu Njoku 6210, 6510, Ericsson T29, T65, Alcatel 501, 512, Siemens SK65, S35, SL45... :)

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

@Green ,pa da ... ali nije n-gage bio samo spoj konzole i telefona,on je bio prvi dobar Symbian smartphone (Nokia 7650 nije imala kartice ,a 3650 je imala tonu problema),isto tako u N-Gage je za 2003 bio ugradjen neverovatan zvuk u to vreme,znam da sam citao recenzije kako ga mnogi kupuju kao Mp3 player... cak i danas za 30 evra koliko kosta,pruza mnogo :D

Kod N-Gage je neverovatno to sto se drzi sa 2 ruke,pa je odlican za SMS ,E-mail ,IRC chat,MSN chat... Mnogo je lakse nego na obicnom telefonu.Igre sam probao naQD (sve - 50) ,ali nisam ih igrao ,a i bio sam mnogo mladji :D

N-Gage se na jednom sajtu nasao na 4. mestu kao `revolucionaran telefon` (iako je bio promasaj kao konzola),tj kao jedan od telefona koji su obelezili `vek` :D Samo zavisi koliko ko vremena potrosi da nadje programcice (ja sakupio CEO DVD ,lepo sortirano po folderima) :)

Ponekad se pitam,zasto moramo da uzimamo uvek skupe nove fensi telefone.. Eto i Nokia 6630 ,N70 itd ... su i dalje mocni smartphones koji mogu prakticno sve :D :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Win6.1x napisao:Ponekad se pitam,zasto moramo da uzimamo uvek skupe nove fensi telefone.. Eto i Nokia 6630 ,N70 itd ... su i dalje mocni smartphones koji mogu prakticno sve :D :D
Svako na svetu ima neki porok, nama ljubiteljima mobilne telefonije je porok kupovina novih fensi modela... :)

Neko ko voli umetnost bi dao veoma dobru paru za neku slicurinu poznatog umetnika, neko trosi lovinju na odecu i obucu, a mi sa ovog foruma na mobilnu telefoniju. 8)

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Pa da,samo sto ce mnogi ljudi reci da je N-Gage,6630,N70 itd krsevi (jer toboze postoje novi modeli),ali kad pogledam cenovno ,oni su i 20x skuplji :D od nekog polovnjaka.Zato sam odlucio kupiti N-Gage,jer telefon je i dalje nabuzden za svega 20-30 evra :D Definitivno volim jeftine oldtimere.Tako sam imao i 6630,N-70,HTC TyTN i TyTN 2 .. itd itd i onda me pitaju ljudi (za programe): A zasto to moj nema a novi je ? :D Mnogi kupuju nesto sto i ne znaju sta kupuju :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Win6.1x, ja sam drugu prodao svoju 6630 i znam da je dobro cuva :) Jos samo da je on meni proda,a vec imam 7650,N95 8GB, pa mozda i u nekoj skorijoj buducnosti N8... Bice jako lijepo da se vidi djelic ne tako davne istorije :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

zavodnick ,imali smo iste telefon :D razlika = ja N95 Classic :D Ne bitse verovali koliko je tesko naci N-Gage Classic :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Sad bas nesto kontam, stvarno bi bilo cool nabaviti tako neku ocuvanu starudiju tipa N-Gage ili nesto drugo "egzoticno", pa malo setkati po varosi, stavljati na stolove kafica i restorana... 8) :D

Vreme kojekakvih Galaxy-a i iPhone-ova, a ti iz dzepa izbacis N-Gage ili 7110, Ericsson R310 ajkulu ili T28 i tako ti sve lepo i ravno... :roll: :)

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Nasao sam N-Gage ... 25 evra ! Doduse bez slusalica,ali i njih sam nasao za 250 din :D Bas cu biti cool sa dzojstikom :D Eto imacu priliku da se prisetim mog DVD sa Symbian 6.x programima :lol: :wink: e da ! N-Gage je postao bas redak ! sad sam se naumio iako je maska super,da bude bas bez ijedne ogrebotine,pa trazim novu masku.Potegnucu cak i E-Bay preko druga,ako bude frka .Sad trazim i QD.Hocu da imam oba N-Gage sa novim maskama.Znaci obozavam taj koncept telefona.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Win6.1x, moram da ti kazem da sam imao i N95 ali pored tih telefona imao sam 6620 Classic pa jos more drugih telefona, ali nabrojao sam one koje su se najbolje pokazali i one kroz koje moze da se vidi napredak u Symbian-u :)
Green, e prije 4 godine to je sinulo mom prijatelju i otisao je kod nekog covjeka i rekao mu da zeli "najveci" telefon u radnji, pa su mu svi telefoni cinili nekako mali i onda je nasao starudiju od Motorole ( koliko dugo niste culi za ovog prozivodjaca ) i reci cu vam samo nekakve karakteristike...
Teska je oko 750g, veca je od prosjecnog peskira koji neko stavi na plazu ( ok, zezam se, ali je ooogromna ) i najbolje od svega je da bi pricao mora da izvuces antenu koja je dugacka oko 50-ak cm i na kraju krajeva ne mozes da saljes SMS, samo mozes da ga primis... :D Naravno, svakih 12 sati puni telefon i dan danas ga nosa :) Predlagao sam mu ( posto je covjek inzenjer masinstva ) da si kupi posebnu aktovku za telefon, al` kaze da ga blam da nosi 2 :) S druge strane, kad dodjemo na pice, ( sto si ti Green rekao kako bi bilo cool da se izbace takvi telefoni na sto ) onda trazi dodatni sto da ima gdje da ostavi telefon :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

E da se pohvalim ! Isao sam u kafic sa N-Gage ,niko nije mogao da veruje sta je to ! Oni koji znaju,smeskaju se,a oni koji ne = znatizelja ! lol

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Win6.1x, cool... 8)

E a zamisli da si izvadio nesto poput onog Nokijinog cuda 7600... :D
2004. godine sam se dvoumio izmedju tog i 6600. Prevagnuo je ipak mnogo bolji 6600. :)

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

ufff ja bas nisam voleo 6600 :) Pa sam uzeo N-Gage ,zato sto puno koristim MSN/IRC/E-Mail,pa je N-Gage tastatura mnogo bolja.Isto tako 6600 je imao losiji zvuk (mono,plus samo 16khz),a N Gage stereo 44k,plus imao je radio :) E onda sam uzeo Nokiju 6630,bez radija,a malo potom izasao N70,za koji nisam imao para :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Win6.1x, samo moram od druga nazad da uzmem 6630 i da napokon budem cool :D ako ovako ne moze ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

:D uf... kako me je iznervirao N-Gage nemate pojma... Problem je naci delove ,ako hoces da bude kao Nov... za QD sam nasao,ali za keca,nema maske,bateriju nasao,slusalice nasao jedva,ali ocajno hvata radio... nasao tastaturu (500 din ????) ... ocaj,ali sredicu ga vec :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Win6.1x, evo danas sam bio kod druga i dan danas nosi moju 6630 i kaze da mu baterija traje dan i po... Ne znam sta mi je bilo da prodam taj telefon :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

imao sam i ja Nokiu 6630... sa 220 Mhz bio je PREBRZ... Symb 6/7/8 su se ucitavale munjevito ! Symbian 9 je UZASAN.Kad reinstaliras telefon puknes aplikacije... dok na 6/7/8 sve rade,plus ti slobodna interna memorija ! Mozda 10% moras da reinstaliras.. Jedina mana 6630 je sto je imao malo rama... slobodno.Oko 8 mb,ali to je bio najmanji problem :)

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Win6.1x, pravi si mobile nostalgicar :D i mene cesto pukne nostalgija prema starim symb modelima i cesto pozelim da ih procackam!!! :smutny: Nakraju oni su ti koju su nas vecinu i spojila ovde na ovom forumu !!! 8) To bi naj prre trebalo da znaju oni koji pljuju po symbianu i dizu u nebesa ios ,treba da se zna ko je bio prvi normalno uz win i palm os !!! 8) Kada se samo setim mpx motorola.... ma ludilo!!! :smutny:
>> N7100 <<

Odgovori