Modifikovanje Nokia Plectrum Stylus CP-306 za Nokia N8 ???

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
acikus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 17. Jun 2006. 09:25

Modifikovanje Nokia Plectrum Stylus CP-306 za Nokia N8 ???

Post od acikus »

Da li ima neko ideju kako modifikovati, izmeniti
Nokia Plectrum Stylus CP-306, popularni privezak trzalica koji se dobija uz nokia 5800 express music, za Nokia N8.

U pitanju su razliciti tipovi ekrana pa trzalica nece da funkcionise na ekranu N8, a zeleo bih da zadrzim ovaj simpatican privezak , da dodam neku gumicu, sundjer ili slicno a da trzalica ne promeni veliku formu i izgled.

Znam da u svakom trenutku moze da se kupi originalna olovka za unos teksta , ali je meni potrebno nesto manje i diskretnije bas kao trzalica

Ako neko ima zanimljivu ideju i predlog moze da posalje na acikuss@gmail.com kao i ovde na forumu

http://images.blueunplugged.com/dbimgs/90621-prod.gif

Slika

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa mozda neku finu gumicu,il onaj materijal sto se lepi oko displeja,tj da popuni prazninu izmedju LCD i maske!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ali sve mu to neće pomoći da plectrum postane kapacitivni stilus. Ako se ne varam, potrebno je nekako preneti impuls električne energije sa vrha prsta na ekran. Možda i lupam, ne znam kako to fnkcioniše.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

araphel, nema nikakvog "impulsa elektricne energije", ali zaista mu nece pomoci da radi na kapacitivnom ekranu. Potreban mu je materijal koji ima elektricne karakteristike slicne ljudskoj kozi, tako da lokalna promena kapacitivnosti bude slicna.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

tomas.hokenberi, pa okej, na to sam mislio, znam da kapacitivni ekrani imaju neke veze sa elektricitetom ljudske koze ili sta vec. Ne razumem se u te stvari, osim toliko da znam da ne moze da se nalepi nesto na plectrum da bi radio :D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

araphel, postoje specijalne "olovke" za kapacitivne ekrane, ali sumnjam da moze da sam da napravi nesto sto ce se ponasati poput tih "olovaka".
Nego meni nije jasno zasto bi neko uopste zeleo da koristi onu "trzalicu"? Onakva kakva je, mnogo je manje prakticna od prsta i apsolutno nikakve koristi nema od nje uz kapacitivni ekran, sve kada bi i radila.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori