Symbian je zvanično mrtav! :(

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

Malo sam off ali jel zna neko koji je audio cip koriscen kod e72, jel isti kao kod xpress serije posto mi se kod e72 bas dopadao zvuk preko slusalica a i sam stock player?

Edit: Izguglao sam, jeste prenesen cit sa xpress.
Poslednja izmena od 9R94 u Uto, 22. Sep 2015. 21:10, izmenjeno 1 put ukupno.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Cooomi »

janka_88, Eto taman da ostvariš svoju želju, po specijalnoj ceni od 99.99€! Više informacija u inbox :D

filip89x, meni za vreme radi aplikacija AccuWeather, mada zna nekada da zabaguje pa da nece da pokaže vreme, zato mi stoji i accu u bukmarkima u Operi ... Što se tiče brzine zatvarača, može i u 8mpix PV modu, uključi se ND filter, ugasi blic i kadar mora da bude mračan... Mislio sam prvo da ima veze i sa ISO podešavanjem, ali sada sam video da sam izvlačio 2.7sec i sa 50 i sa 1600 ISO... Samo što telefon mora da se fiksira na toliko dugom vremenu jer i malo kada ga cimneš odmah se zamuti slika...
Takođe isprobao sam par aplikacija za slikanje, i ni jedna ne radi tako dobro kao fabrička...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Deksi »

Eeee, ima li nesto gore od neznanja. Ja sam kriv a ne symbian. Sad se nesto setih da sam januara ove godine nesto oko bezbednosti naloga podesavao gmail i tad je prestao rad na telefonu E72. Sad napravih sanduce za hot mail i sinhronizacija radi. Znaci da nije do telefona niti do symbiana, nesto sam ja zeznuo, a sta pokusacu da nadjem. :cry:

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

A ja bas danas citam ovde komentare ispod e72 i neko je napisao da mejl i dalje radi- jesss. Prve pare kad budem imao narucujem refurbished sa aliexpressa, vec sam nasao aplikacije koje sam ranije koristio na e72, light control, remind me, large time, screenshot i skype za koji sumnjam da radi ostalo je jos onaj valjda netquin (zbog hakovanje telefona) i valjda isms gde su sms prikazani u balonima kao kod danasnjih telefona.







Deksi, mozda si postavio ono kao two way/step security verification/login ili slicno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Deksi »

Ma nacicu ga gde sam pogresio. Cekaj ovo li su original novi telefoni odakle ti hoces da narucis?

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

Jesu originali ali kao "obnovljeni" koliko sam video na slikama maske su im nove posto imaju folije preko ekrana, kamere, i poklopca baterije e sad, sumnjam da je to fabricki kvalitet, ali se nadam da je neka AAA kopija. Baterije sam video da su kao originalne sa sve onim nokijinim hologramom al kinezi su to :D ja ne znam, tresem se, ja moram ponovo da imam simbijan jer me uzasno drma nostalgija za smart telefonom sa bezbroj mogucnosti, fizickom tastaturom, prelepim dizajnom i neverovatnom baterijom od 5 dana.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Deksi »

I eto opet kazem da od neznanja nema gore. Januara meseca stalno sam od google ili gmaila dobijao neka obavesetenja da mi se na gmail nalog stalno konektuje neka neproverena aplikacija i oni su mi preporucili da dodatno zastitim nalog na neki vise stepen i ja kao eto to prihvatim. I otad mi gmail na E72 vese neradi.
Sad kad sam uvideo gresku izgleda da nemogu da resetujem ta podesavanja. Dodjem do neka podesavanja ge se moze izmeniti pristup za manje bezbedne aplikacije i
Slika

Pisao sam sinoc neku poruku nekom, dali ce je iko dobiti :unsure:
Znaci vama kome radi fabricki klijent za e-mail nista oko ovog ne dirajte. Jer ispada da povratak na default podesavanja ne postoji ili postoji a ja treci dan neumem da ih pronadjem.

Evo malopre sam i ovo pronasao i opet neradi.
Slika

Odgovori