eti camcorder 2

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

eti camcorder 2

Post od lizard »

Kada pritisnem dugme za snimanje program se iskljuci. Zasto?!
Pre sam imao neku stariju beta verziju koja je radila ali je kod nje bila caka sto je morao zvuk da bude iskljucen da bi moglo da se snima.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

I jedna i druga verzija koju si koristio (koristiš) očigledno malo (više) baguju... Ne bi trebalo to da rade, naravno. Ili, možda se sukobljavaju se nekim ranije instaliranim programom. Ništa neobično. Evo, meni je danas otkazao poslušnost Smart Moovie (koji je savršeno radio više od pola godine)... Zašto? Upravo pokušavam da otkrijem. Prvo sam ga reinstalirao, naravno, a zatim probao još nekoliko različitih verzija. Svaki put isto: film i zvuk krenu, a zatim počne kočenje slike, zvuk se blokira i ponavlja, a na displeju se ispiše poruka "Smart Moovie is damaged...". Zanimljivo, trial verzija radi, a krekovane pucaju... Gremlini?
Sada skidam jednu po jednu aplikaciju koje sam poslednje instalirao... Ako ni to ne pomogne, pašće izgleda jedan format (Smart Moovie mi je jedan od najbitnijih programa u telefonu).
Da se vratim na ETI... Kod mene radi savršeno (1.0, takođe beta), slika, zvuk... sve, dok, recimo, Camcorder PRO zeza sa snimanjem zvuka (krene da snima nekoliko sekundi, a zatim ide nemi film).
Potraži neku drugu verziju ili, još bolje, istu ali neku koju je krekovao neki drugi lik...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Lizard:
Promeni verziju i radice ti bez problema sigurno... ;) :)
Ja isto imam verziju 1.0 i stvarno me sluzi ok ;) :oops:

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

Ja imam Philips camcorder pro i radi savrseno na 6600, dok ista verzija, isti crack sve, isto na 3650 snima zvuk samo prvih dve sec.! ZAsto nemam pojma!
al mene stvarno na 6600 nije bas ni jednom izbacio program, bas nista,a bas sam dosta snimao! a bas celik!!:)
Skini sve verzije sto mozes da nadjes na netu pa se zabavljaj!

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

NokiJa napisao:Ja imam Philips camcorder pro i radi savrseno na 6600, dok ista verzija, isti crack sve, isto na 3650 snima zvuk samo prvih dve sec.! ZAsto nemam pojma!
Nekompatibilnost. Verovatno je ta verzija napisana za Symbian 7.0 (6600) pa zato manjkavo radi na 3650 (stariji Symbian 6.1)...

Ista stvar i na mojoj 3650... Dve sekunde snima, pa prekine... Probao sam nekoliko verzija, ali kod mene radi samo 3.7.5 (tako kako već radi) - druge neće ni da se instaliraju. Pošto sam ljubitelj ETI-ja, nisam se do sada nešto mnogo zamajavao Camcoderom Pro, ali sad sam se baš zainatio da mu "dođem glave"...
Elem, prošvrljao sam po nekim forumima (stranim) i svuda se pominje taj problem manjkavosti snimanja zvuka (čak i kod nekih 6600 s matorijim verzijama firmwarea). ETI nema tih zezancija i radi kao zmaj, ali nema onaj simpa "full screen" mod prikazivanja u plejeru, kao ni baš toliko detaljna podešavanja frameratea i ostalog (a posle svega moraš i da konvertuješ video da bi ga gledao na kompu).
Uzgred, negde pročitah da se spuštanjem frameratea na 7.5 dobija i snimanje zvuka? To kod mene ne funkcioniše. Ima li neko iskustva sa ovim, odnosno, postoji li neka verzija Camcodera PRO koja radi dobro i na 3650, odnosno, na njenom firmwareu 2.50?
p.s Uspeva li neko da namesti snimanje u većoj rezoluciji (160x120)? Ni to ne funkcioniše kod mene...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Sto se tice mog iskustva, nazalost je slicno kao i vase...meni Philips camcoder pro prakticno i ne radi na 3650, stalno mi nesto koci... :smutny:
Sasa_NS
Nije bilo sanse da namestim vise od 160x120...ako uspes javljaj ;) :oops:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Lepo koncipiran program, ali traljavo izveden (bar ove starije verzije. Novije, naravno, ne mogu ni da probam :smutny: pa da dam neku drugačiju ocenu)... Zato i volim ETI. Kakav je takav je - ali bar radi besprekorno!

Zoka, meni dozvoljava snimanje samo u 128x96... 160x120 ima u opcijama, ali neće da se aktivira.

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Moze da se aktivira 160x120, ali moras da smanjis kvalitet sa pro na high. Inace i kod mene nece da snima zvuk (3650), a Eti me nervira posto nikako ne mogu ljudski da konvertujem snimke da bi ih gledao na PC. Uspem nekako, ali nije to to, inace sa snimcima Camcodera nikad nisam imao problema. Ako nadjete neku verziju da lepo snima zvuk na 3650 MOLIM VAS posaljite mi na aca30@scnet.yu

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Slazem se sa Acom, meni radi na 160x120, ali samo zahvaljujuci (odnosno) na stetu kvaliteta...ali opet sam zadovoljna :wink: Probaj Sasa_NS, nista te nekosta pa ces videti i sam... ;)
P.S Sasa_NS, samo jedna mala ispravka kada mi se obracas, pisi Zoko (zenski rod), a ne Zoka :oops:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

O.K. Zoko :D No problemo. :wink:

p.s Mada, može i Zoka, i to je pravilno :D

Sad će Milan da me brisne....

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ja sam pročitala, pa sada može da briše, hehehe :D :lol:
Jeste pravilno, ali reko za svaki slučaj da rasčistimo u kom sam rodu, hehehe :oops:
I da, probaj ovo da podesiš na 160x120...pa javi, meni radi :wink: :)

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Radi, ali kao što si rekla, opada kvalitet (istina, ne mnogo)... Ono sa zvukom mislim da i nećemo rešiti. Možda kada bi flešnuli fon na onaj najnoviji firmware (4 i kusur), no ne znam isplati li se uopšte takvo malteretiranje... 3650 je već odavno matora kljusina (ali koja dobro radi :D i služiće bez problema svoje gazde još dugo vremena...).

Hmm... Ko zna, moguće da bi i zvuk možda proradio kod Camcodera u nekoj od "levih" kombinacija kvalitet/framerate/rezolucija. No mrzi me, priznajem, da se njakam sa tim... I ja sam pomalo matora kljusina kao i moj fon.

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hehehehe, ajde nemoj tako... :oops:
A da su naši telefoni matore kljusine to stoji...i doslo je vreme da ih menjamo zar ne?
Što se tiče zvuka i Camcodera tu se slažem da ćemo teško rešiti taj problem... :unsure:

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

U koliko nekog interesuje pronasao sam resenje za ovaj problem. Instalira se program, udje se u njega, pritisne se 1, zatim se unese 00001 i pritisne ok. Za razliku od verzije 1.0 ova verzija snima zvuk.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Moram da kazem da ste me melo iznenadili!ja sam odmah nakon kupovine 3650 kupio i cd sa programima od ovih sto se reklamiraju iznad...neznam kako se zovu...ali sam za 700 dindzi dobio kamaru programa,i svi rade.Phillips Cam Pro sam instalirao pre jedno 8 meseci u fon,i dosad nijednom nije ni stucnuo,snimao sam s njime filmice i od po pola sata sa odlicnim zvukom i bez ikakve frke...neznam koja je verzija programa,mogu da pogledam,ali ako hocete dajte mail pa da vam posaljem i to i jos ponesto,nije frka...

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Araphael hvala za program, ali ne vredi, opet nece da radi. Inace ja ima 3.16 verziju softvera, mozda je to problem. Ali ono sto me najvise nervira u svemu ovome je to sto kad sam kupio tel, sve je radilo normalno, snimao je zvuk i po pola sata, i nakon toga sam uradio soft format (*#7370#) i neko vreme posle doga je takodje sve radilo ok i odjednom bum i nece da snima zvuk duze od 3sec. Sta mislite, da li da probam da flashujem fon na neku noviju verziju softwea?

Chux
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:10

Post od Chux »

nisam stigao da pregledam sve vase poruke, medjutim ja imam philips kamkoder pro i sve mi radi savrseno , takodje na nekom cdu imam i erti , ne znam tacno koja je verzija pa ukoliko neko zeli da mu poslajem , neka salje mail na milosv_yu_85@yahoo.com
The Chux

Paralelni_Svet
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 16. Avg 2005. 10:33
Lokacija: Beograd

Post od Paralelni_Svet »

i ja imam camcoder na 3650 i radi super, u pochetku mi je nestajao zvuk ali sam provalio da u podeshavanjima mora da se stavi play mode : normal (u toku gledanja filma mozhe da se prebaci na full screen), frame rate : 10 fps, frame size : 128x96, mozhe da se stavi file size : no limit i onda necje da buguje!! barem je tako kod mene na mojoj 3650

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ne pali ni to - upravo sam probao... Zvuk opet nestaje posle tri sekunde. Definitivno je to zbog verzije firmwarea u telefonu i verzije instaliranog programa... Treba nam samo sretna kombinacija :angry:

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

da ne bih otvarao novu temu pitacu ovde: Imam eti camcoder 2 i kada gledam snimak slika je mnogo ubrzana. da li je to do programa ili je to tako?

Odgovori