Beograd mapa za Symbian

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
skyline
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 15. Apr 2006. 12:02

Beograd mapa za Symbian

Post od skyline »

Postoji li nesto na fazon Plan Plusa za Symbian telefone?
A ako ne, zavrsila bi mi posao i obicna jpeg karta.

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

Voleo bih da znam da postoji nesto slicno (verujem da postoji), ali na zalost ne znam... U svakom slucaju bila bi to jako korisna stvarcica...
Poz! 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

skyline, ima i program i mapa...pravljeni su za motoriolu a925, ali savrseno sve radi i na mom N70 tako da ima resenja...a velicina svega, zajedno sa mapom je 11 mb i vidi se detaljan raspored i imena ulica... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dejan_85
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2006. 23:58

Post od dejan_85 »

ninolina,a shta da radim sa ovim shto sam skinuo sa ovim fajlom *.ogf2 i *.map mislim reci ime programa to je legalno, zar ne? imam neke programe ovde al me mrzi da manuelno gledam koji je to,lakshe mi je da kazesh :wink:

skyline
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 15. Apr 2006. 12:02

Post od skyline »

Eee, super je.
Da li moze ovo da radi bez klasicnog GPS uredjaja, vec da bude navodjeno pomocu repetitora, posto preko toga ide onaj cell info, a i onaj lokacijski servis i ortak lokator dosta solidno rade, provereno.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

skyline, koliko sam videla, radi samo kao plan grada, zavisi na kojoj si mrezi, jer kod Telekoma postoji neka mogucnost i navodjenja, cak i lociranja drugog korisnika iz iste mreze ... :roll:
A za program...pa ostavite vas e-mailove, ne vidim drugi nacin... 8)...pa cu ja cim stignem...da dobacim... ;)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Program je MapViewGPS,verzija 2.52 i besplatan je,takodje radi bez gps uredjaja i "pasu" mu ove mape.Ima verzija i za s60 i uiq (www.wild-mobile.com).Inace,mapa u ogf2 formatu je univerzalna,odgovara i s60 i uiq telefonima (i raznim drugim uredjajima).

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Ja ga danas skinuo, kao i onu mapu BG-a ..... i mogu reci da sam razocaran ..... mapa je loseg kvaliteta i nema pretrage (bar ja nisam nasao) a GPS modul nemam, tako da ne vidim bas neku upotrebnu vrednost..

belli_tigric
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 74
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2006. 10:24
Kontakt:

Post od belli_tigric »

i ja sam razocaran i ja sam sad skinuo i jedno i drugo i :shock: :wacko: :shock: :wacko: :cry: Katastrofa je losa ko da su je bojili drvenim bojicama a rezolucija ....nemam komentar

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Beograd mapa za Symbian

Post od Ninolina »

Pa znate kako...ljudi previse nekada ocekuju od symbian telefona...koji usput nema ni GPS...Za prvu pomoc ova mapa moze da posluzi, a to joj je i cilj... ;)
skyline napisao:Postoji li nesto na fazon Plan Plusa za Symbian telefone?
A ako ne, zavrsila bi mi posao i obicna jpeg karta.
Skyline je i trazio neku ovakvu mogucnost...Mislim da ce mu ova mapa odraditi posao... :)

Pozdrav... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

belli_tigric, treba ti dodatni GPS uredjaj...sam telefon nema mogucnost bez dodatne opreme...Motorola a925 je vec nesto drugo...a ove mape su za nju i pravljene...Ona u sebi ima integrisan GPS uredjaj...Ali n70 nema to...
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 16. Apr 2006. 18:58, izmenjeno 1 put ukupno.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

skyline
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 15. Apr 2006. 12:02

Post od skyline »

E, skinuo sam i MapViewGPS i skinuo sam mapu, ali nisam izvalio kako se mapa ucitava u program.

Na 064 i 065 mrezi lokacijski servis preko preko predajnika funkcionise solidno.
Da li je neko pravio neke imitacije GPS-a prko toga, posto postoje programcici na fazon minigps ili tako to. Da li moze GPS koliko toliko da se simulira preko toga?

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

skyline, u helpu ti pise da mape moraju da se nalaze u odredjenom folderu .... E:\Documents\MapViewGPS .... samo snimi tu i iz programa ces je videti...

pozdrav

belli_tigric
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 74
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2006. 10:24
Kontakt:

Post od belli_tigric »

da ali snimi je u dokumente pa onda u mapviewgps pa u direktorijum maps i tad ce da je procita!!1 8)

dejan_85
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2006. 23:58

Post od dejan_85 »

super je ovo ali koliko sam video ovo je obican bmp tj.slika da li josh neshto moze korisno da se radi sa ovom mapom beograda ili samo da se "razgleda" ?

belli_tigric
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 74
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2006. 10:24
Kontakt:

Post od belli_tigric »

nemoze to ti je samo za razdledanje,zato je i bzvz...nema cak ni pretrazivac...katastrofa da vidis kako su uradjene mape drugih grdova ova nasa je burk....

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

Odlicna tema,svaka cast,sigurno da bi neki "plan plus" na telefonu bio pun pogodak,prava steta sto je ovde u pitanju samo slicica.

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Slike jesu lose ali je to da bi se smestilo u par MB.Postoji razlog zasto su tomtom i slicne mape po par stotina mb pa cak i vise od gb.Nije bas Beograd tako mali :)

jankovic.nenad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 04. Maj 2006. 12:50

Post od jankovic.nenad »

ninolina, Da li si koristila neki GPS program, ustvari AGPS? Kako radi?

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Ljudi,pa ako vam je dovoljna mapa u jpeg formatu mozete iskoristiti i onu sa PlanPlus-a :?
Lepo ucitate delove mape iz foldera programa i spojite ih u nekom photo editoru.Mapa je solidnog kvaliteta,samo je zumirate kao i svaku drugu sliku,a u gif formatu je velika nekih 500kb :)
I nema zime :D

Odgovori