MMC kartica za 3650

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

MMC kartica za 3650

Post od Sasa_NS »

Da li je neko ubacivao u Nokiu 3650 vecu memorijsku karticu od one koja se dobija sa telefonom (16mb)?
Nameravam da kupim neku od 128 ili 256 mb, pa me zanima koju tacno da kupim (proizvodjac) da bi bila kompatibilna sa telefonom?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ako imas priliku negde da nadjes kartice koje proizvodi firma SanDisk,uzmi...
Tvrde da imaju odlicnu vezu transfera podataka sa telefonom.
Nisam siguran da li ima igde kod nas da se kupe od bas te firme,a i pitanje da li bi bile kompatibilne sa svim modelima telefona koje imaju MMC slot.Mozda i jesu...
:mrgreen: :mrgreen:

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Probao sam sa 32 MB koje proizvodi Kingston...
Kingston je poznata firma RAM memorije, ali sam skoro provalio i da proizvode MMC kartice...
Inace na testu su se mnogo dobro pokazale...

Na nasem trzistu inace pomanjka tih kartica...

Ako negde nadjes karticu, javi da bi i ostali mogli lakse da pronadju... :wink:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

driveryu1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2004. 10:55
Lokacija: Cacak

MMC

Post od driveryu1 »

Moze 256MB, do duse ne znam da li moze na starijim verzijama softvera ali kod mene moze. Kupio sam je pre 3 meseca u MB Softu i kostala je 65 evra + dobijes garanciju godinu dana.

katamaran
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 21:07
Kontakt:

Post od katamaran »

u principu sto je najbolje tebi odgovara bilo koja multimedijalna memorijska kartica... sto je najcrnje pasuju i sa novijih fotoaparata a danas sam gledao u gradu kartice i od 128 je 30 eura mada su mi rekli da ne preporucuju od 256 posto gusi telefon i ostvaruje slabiju konekciju sa telefonom... pa sad odluci sam... :!:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Forumi su puni prica oko toga da li i koje MMC kartice rade u telefonima. Nokia zvanicno ne preporucuje vise od 128MB jer ih ona ne pravi, ali ljudi se kunu da su stavljali 1GB i da su radile, cak su postovali i slike. E sad, naravno, koji mob, koja kartica, to je tesko reci. Generalno, bilo koja firmirana MMC bi trebalo da radi bez problema. Trenutno mi je u N3660 128MB NCP i desavalo mi se da se resetuje mob kad pustim film ili mp3, cak mi je i disk doctor na kompu prijavio greske na kartici posle toga. Koristio sam Infineon 128MB i ona je radila savrseno. Za koji dan mi iz Madjarske stize 256MB neke memorije, videcu sta je i kako radi, cena je vise nego dobra - 43 evra, mozda i manje. I preporucujem upotrebu nekog SC readera, sad su jeftini, moze da se radi backup a pogotovo za prebacivanje vecih fajlova, jer se desava da veza puca preko BT-a. Kad mi stigne ova memorija, obavesticu vas kako sljaka, u principu, moze da se naruci, pa ko voli... :)

Pozdrav.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Stigla mi je kartica od 256MB NCP iz Madjarske, sve radi bez problema. Koliko sam video, neke nase firme imaju NCP MMC u ponudi, cene nisu lose, VP cena vec od 40-ak evra za 256MB. Ima i nekih noname, ali se sa tim ne bih igrao, mozda su neznatno jeftinije, a NCP vec odavno vise nije noname. Koliko sam uspeo da vidim na netu, arhitektura N3650-60 i N6600 podrzava maximalno 512MB, mada, kome to treba? 8O
Savet: nabaviti neki citac kartica za komp, ima mnogo prednosti, brzi je dosta od BT-a za prebacivanje fajlova, sa njim moze da se proveri da li ima gresaka na kartici (a ima ih i to cesto!), mislim na ispravnost podataka (cross-linked files, lost clusters itd). Ako se to ne sredjuje, pre ili kasnije ce doci do gubitka podataka, mob se glavi, resetuje i slicno. Mana je jedino sto kartica mora non stop da se vadi, a to ce da rasklimata poklopac, leziste baterije, kartice...
Ako je neko probao neke nomame MMC neka podeli to sa ostalima ovde.

Eto... :lol:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

To i ja kažem. SanDISC radi sa svime. Ja sam imao SanDISC i radila je sa svim telefonima u koje sam je ubacivao. Inače, 3650 može da prihvati do 512mb, mada sa 6600 može da ide i do 1gb, s tim što kad napuniš te kartice veće od 256mb, telefon toliko sporo radi da misliš da je zabagovao, a on zapravo ne može da pročita toliku količinu podataka od jednom. :)

tommylee
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 18. Avg 2004. 17:35
Lokacija: R.S. zvornik

Post od tommylee »

Imam mmc od 256 mb ( apacer ), kod mene ne radi na 3650?
neznam zasto ali stalno prijavljuje memory card corrupted!
pokaze da je formatirana ali uopste ne radi?
inace fireware mi je 2.50.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Uh, gde nadje bas "Apacer", cuvena firma cije su memorije svojevremeno crkavale posle 7-8 meseci. :evil:
Verovatno ce ti pomoci zamena firmware-a, ali ne bi bilo lose da prvo probas tu karticu u nekom drugom mobu. :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Shta fali Apaceru?
Trenutno ima dobru seriju memorija.
Shto se tiche crkavanja, bilo pa proshlo, ne ponovilo se.

Sve ostalo je Miskoni vec rek'o.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

gde moze da se kupi taj citac za mmc i koliko kosta? nije valjda da vadjenje mmc kartice toliko rasklima slotove?
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ma ne rasklima se(jedino se rasklimava 6230). Citac kosta 10 evra. :D
U susret novim izazovima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Za citace pogledaj www.pcberza.co.yu
U slucaju konstantnog vadjenja mmc kartice moze (i ne mora) doci do toga da se kontakti na telefonu olabave, zaprljaju (oksidisu), a maska, tj., poklopac ce svakako poceti da landara. No, ako se vodi racuna, nece biti problema. :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Chini mi se da ima neshto i na: www.benchmark.co.yu , nisam siguran.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Kupio sam pre par dana (u NS-u) citac kartica (pisi/brisi je tipa) marke Sweex - 6 in 1 je, tj. cita 6 tipova kartica (Compact Flash I i II, SD, MMC, MS, MS Duo, Smart Media...) - mislim da ne cita samo xD (Olympus) kartice... Meni treba za citanje MMC i Smart Media kartica (za sada).
Super stvarcica, jako prakticna. Ovaj koji sam uzeo eksternog je tipa (1450 din), u ponudi firme kod koje sam ga kupio postoji interni (ugradjuje se u racunar pored flopi diska) koji je skoro duplo jeftiniji - 800 i nesto dinara... Citaci koji citaju manje (neki i samo jedan tip kartice), kostaju i manje...
Trebao mi je za prebacivanje fotki sa jednog starijeg Olympus dig. fotoaparata koji koristi serijsku vezu sa racunarom, plus adapter za mrezni napon... uzasno sporo u poredjenju sa ovim koji koristi USb 2.0 vezu...
Navodim sve ove podatke cisto da imate neku predstavu koliko to kosta i sta sve moze ova spravica....

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ne znam, ja smatram da je daleko najpraktičnije rešenje HP 7760 štampač koji može da čita sve kartice, a i vrlo je pogodan za štampanje fotografija, čak ne mora ni da se upali kompjuter... Inače, ja imam neki glupi MMC čitač koji sam dobio sa fotoaparatom.

Naravno, ovakvo štampač rešenje košta 130 evra... :roll:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Jel ima taj shtampach podrshku za BleuTooth, poshto bih hteo neshto shtampam preko fona, a da ne palim komp :?:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Nope, ali ima slot za MMC! :D

U prinicipu to i nije toliko bitno kada sagledamo koliko dobre slike daje(čitaj- slike su savršene). :D
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Nisam bas nesto preterano odusevljen opcijom direktnog stampanja fotografija sa kartice na stampacu. Ja sam radije za opciju da se fotke prebace ne racunar, pregledaju, dorade (Photoshop) i ako to zasluzuju kvalitetom, tek onda (sa racunara) posalju na stampu. U suprotnom taj posao moze biti frustrirajuci i dosta skup...
No moram priznati da i to ima svoje prednosti - ta je opcija ubacena zbog sto jednostavnijeg rukovanja - ne zna ipak svako da doradi fotografiju a i Photoshop i slicni programi nisu dzabe... A pritom, foto papir i ink kertridzi trose li se trose... Milina za proizvodjace!

Odgovori