N71

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

N71

Post od Oljica »

Cudi me da niko nije do sada pokrenuo temu o ovom telefonu. Da li ga je neko malo isprobao i kakvi su utisci? Po specifikaciji je stvarno izuzetan, da li su dimenzije ucinile da bude toliko nepopularan?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Evo prvi put da vidim da se jos neko zanima za ovaj telefon,ja sa pravio neku temu ko zna gde je,inace meni je telefon sasvim ok,bio je jedan decko sto je imao n71,ali je nestao.Ima mnogo malo korisnika ovog telefona.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

meni je on isti kao n70 samo u drugo kucistu i malko boljim symbianom... pozzz

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gallee, kako moze biti isti kao n70?! :? ........ em je potpuno drugaciji oblik, em ima displej 240x320 naspram n70 kod kog je rezolucija 176x208 i jos je Symbian 9.1 ...

zanimljiv model ...... ipak preskup ..... i stvarno - zar niko, osim momka kog je i milan91, pomenuo, nema ovaj tel? .....

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

ja rekoh drugo kuciste, bolji symbian, a jedino sto sam omasio je razolucija ekrana.
samo molcice pogledaj post iznad tvog. :P :P :P
pozz :lol: :lol: :lol:
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gallee, pa daleko vise lice 6680 i n70 nego ta dva :P :wink:

pozdrav...

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Re: N71

Post od marko 0401 »

Oljica napisao:Cudi me da niko nije do sada pokrenuo temu o ovom telefonu. Da li ga je neko malo isprobao i kakvi su utisci? Po specifikaciji je stvarno izuzetan, da li su dimenzije ucinile da bude toliko nepopularan?
Ja se razmisljam da uzmem ovaj mob i ne mogu da se nacudim da nema teme o ovom modelu.Moze li neko da kaze malo vise o njemu,najvise me interesuje kakva mu je kamera i kakav mu je zvuk jer mi je to najvaznije kod telefona?I ako moze neki predlog sta da se kupi za oko 300 € sa dobrim mp3 zvukom i kamerom.

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Lep vise zenskast telefon i jos uvek simbian koji nije interesantan zbog malog broja pratecih programa inace je jako dobar i interesantan (stvar ukusa) ali N70 potpuno zadovoljava potrebe i vise od toga! :D :D :D :roll:
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

Ja kada sam kupovao telefon razmisljao sam izmedju N70 i N71, pa sam ih zato uporedjivao (paralelno, jedan, pa drugi)...
I jedan i drugi su dobri telefoni, s tim sto N71 ima bolju rezoluciju, pa u odnosu na N70 rekao bih da je slika nesto ostrija (jednostavno ikonice su malo manje i na prvi pogled se zbog toga stice takav utisak). Tastatura je na N71 udobnija za rad, sto je ocigledno :wink: . Zvuk mu je odlican, cist, ali takav je i N70. Kamera u paralelnom uporedjivanju skoro ista, tj. N71 ima vecu rezoluciju, pa se cini kao da je za nijansu bolja, ali kada sam posle nasao negde slike koje pravi N71 i N70, skoro da su identicne. To je sto se tice zvuka i kamere...
Ja sam inace jedno vreme hteo da kupim N71, zato sto je noviji symbian, a uskoro ce i za njega da bude aplikacija kao i za N70 i kompaniju... Pa kao novije vise ce da bude u trendu :wink: , a i odavno nisam imao preklop, a i kada se preklopi manji je od N70. Takodje svidja mi se sto nema poklopac za kameru (slajder) kao kod 6680 i N70.
Ali nisam ga uzeo iz razloga sto kada sam gledao jedan polovni N71 kod druga, koriscen dva meseca, mehanizam za preklop mu se rasklimao, po par milimetra ide na jednu odnosno drugu stranu u odnosu na nov telefon. Nije to strasno ali vecinu ljudi koji cuvaju svoje telefone, siguran sam to ce da nervira.
I ono zbog cega sam se prelomio, je to sto mu tastatura grebe ekran. Kod ovog druga je to bilo malo uocljivo (ali je postojalo), dok sam citao negde, a moguce bas i na ovom forumu, da se posle malo duzeg koriscenja bas zagrebe ekran. Kao postoje neki sundjeri da se umetnu, ali tada telefon dosta "zeva", sto nije ni malo lepo za oko.
Inace , ponavljam hteo sam da ga uzmem, ali zbog ove dve "mane" sam odustao. Inace ne bi rekao da je zenskast, jer odavno zene nose "muske" telefone, tako da je ipak univerzalan
:wink:
Mada sam prezadovoljan i sa N70, a ipak su ovo dva telefona sa gotovo istim karakteristikama, ako ne ulazimo u detalje.
Bilo bi lepo onaj ko ga ima duze vreme, da kaze svoje utiske.

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

Pa lepo sam rekao nickmenjace. :wink:
To su telefoni ako se ne ulazi u detalje (a to su, malo veca rezolucija, telefon na preklop, symbian 9.1), skoro isti. Imaju kameru po 2 Mpx, nemaju autofokus, nemaju WiFi, nemaju universal plug &play itd...
Nemaju karakteristike, koje ce jedan od drugog bitno da izdvoje, kao npr, N73 i N70.
Nadam se da kapiras sta hocu da kazem, nemaju drasticnih razlika, osim par tih detalja, koji u odnosu na stvari koje sam malopre napomenuo da NEMAJU, su mozda i zanemarljive.
:wink:

Odgovori