N-Gage QD-problem sa maskom

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

N-Gage QD-problem sa maskom

Post od mikilegenda »

imam jedan mali problem sa maskom tj. sa onom gumom oko telefona...izvukla mi se ta guma na 2 mesta(1.kod dzeka za punjac i sluske 2.kod prekidaca)i nema sanse da mogu da je vratim...tel je star oko mesec dana i nije ispadao,jednostavno se sama izvukla....Kako mogu da je vratim na svoje mesto?

Hvala

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ta guma muci mnoge .... jednostavno nisu to bas dobro resili ...... ako imas garanciju reklamiraj, ali velike su sanse da se to dogodi opet ...... pogledaj kako je to resio Roy Fokker

viewtopic.php?p=53916#53916

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Evo tri nedjelje koristim telefon tako i prezadovoljan sam... bolje leži u ruci, bolje izgleda (po meni) i više privlači pažnju nego neka hi-tech skalamerija od 1000€. :D

Miki, legendo, vjeruj mi, nema popravke... rezervne gume se mogu naći preko neta, ali teško, i vjerovatno bi ti se isto desilo. Najsrdačnije ti preporučujem da odmah skineš tu glupost i nađeš gumenu narukvicu, jednu od onih promotivnih:
Slika

Ja sam stavio onu s natpisom "Za Crnu Goru koju volimo" koje su se pojavile pred referendum. 8)
Jedan savjet - ako ovo uradiš, pazi da je prava. a ne od jeftine gume, i da ima što manji natpis - ako ima prevelika slova, od rastezanja pukne s vremenom.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

Post od mikilegenda »

nisam znao za tu foru...a kako da resim poklopac za mem. karticu i dzek za punjac i sluske?hoce li mi priznati garanciju za neke ne daj boze kvarove?

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

mikilegenda napisao:nisam znao za tu foru...a kako da resim poklopac za mem. karticu i dzek za punjac i sluske?hoce li mi priznati garanciju za neke ne daj boze kvarove?
Pazi, ovo ti je ili-ili. Ja sam probao da tolerišem tu gumu koja otpada, ali nema vajde. Kao što vidiš na slikama, ja sam ubacio komad gume izrezan u obliku otvora za sluške i punjač, tako da tu nema frke. Otvor za karticu nije potpuno pokriven, ali jeste dovoljno da nema opasnosti od ispadanja, ali ne garantujem za prašinu. Mada, ako ćemo pravo, nije ni originalni poklopac sigurniji. Dakle, sad kad ti je krenula guma da otpada, samo će da ide dalje. Eventualno možeš forama da usporiš, ali mogu ti reći da sam sve probao i da nema bolje varijante, ako već zadržavaš telefon, kao ja.

mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

Post od mikilegenda »

ma ja sam ga kupio jer su mi ukrali z130..na svu srecu vracen mi je pa sam mislio da prodam qd jer je kao sto rekoh star oko mesec dana..tek neko jutro vidim da mi se guma skida,a ako stavim tu narukvicu ne znam dal cu moci da ga prodam...a ako probam sa super lepkom?

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

mikilegenda napisao:ma ja sam ga kupio jer su mi ukrali z130..na svu srecu vracen mi je pa sam mislio da prodam qd jer je kao sto rekoh star oko mesec dana..tek neko jutro vidim da mi se guma skida,a ako stavim tu narukvicu ne znam dal cu moci da ga prodam...a ako probam sa super lepkom?
E jbg. I ja sam mislio da prodam, pa eto... ne znam šta da ti kažem... ali jedno je sigurno - NEMA riješenja. Super ljepkom možeš da krpiš, ali uvijek se opet odlijepi, i odvratno izgleda... da ne pominjem opasnost da oštetiš unutrašnjost malom nepažnjom. Ukratko - zaboravi prodaju, bar ne za normalne pare. Ne isplati se.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Roy Fokker, koji si ti kralj od coveka. Super je ovo resenje. Meni je posle 4 meseca pocela da se odlepljuje, a vidim moze da se odlepi i posle mesec dana...........bas strasan propust u kvalitetu. Ja sam sa fonom prezadovoljan samo ova guma sto otpada kvari utisak......
5130+Koss the plug....

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Masterokrata napisao:Meni je posle 4 meseca pocela da se odlepljuje, a vidim moze da se odlepi i posle mesec dana...........bas strasan propust u kvalitetu. Ja sam sa fonom prezadovoljan samo ova guma sto otpada kvari utisak......
Živa istina. Sad sa ovim kao da je drugi telefon, kad je krenula guma da otpada, došlo mi je bilo da ga bacim, a sad... :D

Inače ideja nije moja, inspirisao me je lik sa N-Gage foruma koji je stavio Lance Armstrong Livestrong narukvicu koja je hit u svijetu (ko kupi, pare idu za borbu protiv raka) i ima je svuda, i sjetih se da su slične pravili suverenisti pred referendum... i odlučih se da probam.

Nego - ima li u Srbiji ovih narukvica? Volio bih da nabavim neku crnu ili uopšte tamniju, da mijenjam... ovdje su samo te crvene iz kampanje.

mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

Post od mikilegenda »

ajde mi nabavi tu jednu za nezavisnu cg ko boga te molim....ovde su uglavnom bele,svetlo plave i crvene...mada mogu da se nadju i narandzaste a one bi bas extra legle jer ima i narandzasta tema na tel i par dugmica....

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

mikilegenda napisao:ajde mi nabavi tu jednu za nezavisnu cg ko boga te molim....
Rado, ali nemam ni ja viška... razgrabile su se, pa sam morao da uzmem od prijateljice njenu.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E sad ste i mene nalozili, moram uzeti narukvicu i namestiti......sad ce prodaja da skoci zbog vlasnika n-gage qd-a :D
Zalosno ali istina :|
5130+Koss the plug....

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Hehehe... kako sam se dobro osjećao kad sam oljuštio gumu s njega... prokleta bila. :roll:

Heh... ljudi me ladno pitaju svaki put kad sjedim s nekim: "Šta ti je to, zaboga?... Ne zezaj, telefon?!! Koliko para? 80€?!! Koliko star...? Novi?!!! Ma lažeš, vidi to čudo..." :lol: :lol: :lol: Jednostavno im ne ide u glavu... pa kad pustim Colin McRae Rally ili Splinter Cell... i film s titlovima na SmartMovie... pa onda slideshow slika... odlijepe. SVAKI put.

Ladno ulicama ide gomila likova sa recimo N70-icama ili sličnim smartphone-ovima, a nikad ne iskoriste ni 1% OS-a. A onda vidiš lika sa crvenim N-Gage QD od 80€, i svi primijete. Ludilo...
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

Post od mikilegenda »

konacno mi je spala ta guma....nabavio sam i narukvicu samo me jos zanima da li se skida i ona plastika sto je ispod gume?

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Evo meni se odlepila i dole kod slota za karticu :x
Strasno.......
A za reakcije za ngage, pa ja se vec navikao........najjace je bilo pre dva dana u kaficu, ja gledam novog Supermena i cirkam pice dosao konobar da naplati i pita da li i njegova 6630 moze da pusta cele filmove......... :roll: :roll: :roll: :roll: .........sta sam mogao objasnio sam mu, sta je shvatio..... :D :lol: :lol: :lol: .......njegov problem. N-gage je zakon, nokia je pretrpela tolike gubitke na njemu, a svega toga ne bi bilo samo da ima najobicniju vga kameru....strasno :o
5130+Koss the plug....

mikilegenda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 19:04
Kontakt:

Post od mikilegenda »

skini je skroz i stavi narukvicu......meni je bilo odlepljeno vise od 50% pa sam je rucno i strucno :D skinuo...znas koliko tel izgleda manje bez gume 8)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Neka je dok ne smeta za igranje igara 8)
E iam da leti kad zasmeta :x
5130+Koss the plug....

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Skapirao sam što su gumu stavili tek kad sam je skinuo - manji je, ali je debeo... sa onom gumom se vizuelno stanji malo. :roll:

Masterokrata, mene je baš to kod proreza od kartice najzad izludjelo - jednostavno više nije htio da se zatvori: ja "nategnem" poklopac, i uzmem da igram, a ne prođe ni pet sekundi - POP! Otvori se. Užas.

BTW, ako odradite narukvica foru, obavezno iskustva i slike. :D
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E obecala mi riba da ce s mora da donese sivu ili crnu, pa cu onda da odlepim gumu i stavim tu narukvicu. :D :lol:
5130+Koss the plug....

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

mikilegenda napisao:Roy Fokker,nisi mi rekao dal treba da skinem i onu plastiku sto je ispod gume
A, izvini, mislio sam da si skapirao - treba... treba da rastaviš masku, pazeći na prašinu (!!!!!) - ovo moram da naglasim, budi EKSTRA pažljiv! Plastika je samo jedan prsten, prekinut kod dugmeta za paljenje. Nemoj da je baciš, ko zna kad će trebati. :D

Siva i crna - cool!

Odgovori