Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Na inicijativu uprave foruma sam ponovo editovao tutorial,dodao sam jos neka objasnjenja koja su vas mucila i kodove za par novih telefona koje sam saznao tako da je sada doticni jos kompletniji pa ako gameforce (ili neki drugi mod/admin) hoce,mogu sada da ga copy/paste-uju u tu posebnu temu (znace gameforce na sta mislim) i zalepe da ga ljudi uvek mogu naci (u ovoj temi se nalazi na strani 8 za one koji ne znaju)!! :wink:
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Odlično, sve ćemo to kao uputstva izvući za koji dan u nove podforume. :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nema problema,tu je kome zatreba pa nek trazi ili nek saceka novu temu,a editovao sam jos jednom jer sam se setio da sam dodao samo"obicne"verzije softvera,tako da sada u tutorijalu mozete naci i ME (Music Edition) verzije softvera za N70,N73 i 6630 pa ko voli,nek izvoli! :wink:
Pozdrav 8)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

zadnja verzija softvera za N70 V 5.0638.3.0.1 18-09-06 RM84 stvarno je :wacko: restart radi iz smart settingsa 1.14 ali ako ubacite xp ikonicu , zabaguje ga :wacko: , još nešto ... dali se vama čini da ova verzija u odnosu na prošlu uspori telefon :?
16 godina na forumu MOBILNISVET

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

Lomnica_city, jel bih mogao ja da svoj "obichni" n70 updatujem software-om od ME verzije ili mora ME verzija telefona? jel probao to neko?kakva su poboljshanja ako jeste?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mixxx, evo da ti ja odgovorim...:roll: ...možeš i "običan"N70 da updetjuješ sa ME verzijom softvera...A razlike su samo u par stvari... :) ...Na Mulitymedia Key dobiješ postavljen default-ni Music player, a kad malo duže držiš taj isti taster otvara se Radio...i to ne možeš da promeniš...:uhuh: ...pored toga defaultne teme na telefonu su malo lepše i razlikuju se od običnih...Ali te teme možeš na netu da nađeš...tako da mislim da nema razloga da stavljaš ME firmware...Čak imaš ograničenja na Mulitymedia Key... :? ...Tako da ja mislim da je bolji "običan" firmware... :D :wink: :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

hvala ti Nina...ja sam kontao da mozda ima nekih poboljshanja shta se tiche mp3 playera....ali ok...update-ovao sa na obichan firmware! pozz

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kodovi za 6280,sa Srpskim jezikom izmedju ostalih,koristite bilo koji kod,ja sam ih nasao ovako na gomili,a ubacio sam ih i u tutorial:
0539843
0539820
0536013
0529704
0528607
0527338

Pozdrav 8)

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

ja sam u moju n73 prekljuce ubacio srpski jezik i apdejtovao tel tako da mi je sadasnja verzija v 3.0638.0.0.30 rm-133 nokia n73 (07). mogu vam reci da je stabilan i malkice brzi. najvise me je odusevio muzicki plejer koji je totalno drukciji i fenomenalan je!
A N D R O I D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Potpuno je drugaciji zato sto si koristio product code za N73 ME,videh odma da mi je cudno sto ti verzija softvera zavrsava na .30 a tako se zavrsava verzija softvera za N73 ME i sad jos samo da kupis crnu masku... :wink:
Pozdrav 8)

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

lomnica_city ja sam to odradio u nezavisnom servisu, i stvarno je extra, svaki dan me odusevljava narocito plejer :lol: :lol: :lol:
A N D R O I D

milosfbi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 09. Nov 2004. 22:47
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Post od milosfbi »

Ljudi nije mi jasno kada ukljucim NSS meni se odmah diskonektuje telefon i na step 2/3 mi pokazuje da The phone is not currently supported. Kada iskljucim NSU onda mi se odmah konektuje telefon. U cemu je problem da li neko zna . Prvi put ovo radim i stvarno mi nije jasno u cemu gresim.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja sam upravo ubio burazovu 6280, jel ima neka mogucnost da se oparavi ovaj telfon il mora u servis?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ona se popravlja relativno lako preko Phoenix-a Mirko,ne sekiraj se,samo nadji na bureku gde sam ja to bese opisivao (nije hteo Cigla_tel. da prebaci na prvu stranu) ali mislim da je dovoljno da procitas od 180+ strane pa ces negde naci,valjda kad sam postovao link za Phoenix v2006...156 ja sam dao i objasnjenje a kasnije sam i dopunio,ili samo skini BB5 Reaper i imas tutorial kako da to odradis,a za ostale (series60 na primer) treba FBUS kabal da daje struju telefonu pa je izgleda nemoguce preko Phoenix-a!!Drzim ti palceve! :wink:
Pozdrav 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

uff sredio sam... stvarno velika steta sto cigla nije to ubacio u prvu stranu :uhuh:

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

planiram da ubacim novi fw u n73 pa me zanimju stvari o kojim treba da vodim racuna.... (i koliko
tesko mogu da ga ostetim ako flesh ne odradim dobro) 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

CITAJTE BRE ljudi temu,kako ste takvi,lakse vam da skoknete na zadnju stranu i pitate:"kako da to odradim..."umesto da zasednete 10-15 minuta i proucite svega 12 strana unazad!! :uhuh:
Pozdrav 8)

rul3z
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 08. Dec 2006. 17:14
:: OneS
:: n82
Lokacija: Japan
Kontakt:

Post od rul3z »

Znači pročitao sam ceo thread i nigde nije pisalo koliki je 'size' firmware-a za n73 i na koju verziju ga updejta... BTW ja sam na dial-up :x i recimo pukne mi veza.. ja 'ladno krenem ponovo da ga dl sve dok se ne skine skros?... phonu nista nece da bude? Jedino ako dodje do 'incidenta' sa kablom dok prebacuje FW u phone... tnx.. :oops:
The Difference Between Genius And Stupidity Is That Genius Has Its Limits.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Naravno da JESTE pomenuto da je update za N73 nekih 65MB,i naravno da JESTE pomenuto na koju verziju je update-uje (v 3.638...) i naravno da JESAM napisao da sam DVA PUTA namerno prekinuo download i da telefonu nista nije bilo i ti onda kazes citao si!?!?Sta si citao kad nista od toga nisi procitao?Nije ni bitno,necu da pocinjem svadju posto si nov,ono je vazilo vise za lezilebovice koji hoce sve na gotovo a ja izdangubih onoliko da napravim tutorial pa me to malo nervira,samo ti prouci tred pazljivo! :wink:
Pozdrav 8)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

rul3z, imas dial-up, e pa nek ti je sa srecom :uhuh:
Zoki, izgubi zivce bezveze,ne treba ti to,ako je nekom tesko da procita zato sto to njemu treba .... :P
Nisi ti placen da se nerviras.
Ziveli :wink:

Odgovori