Interesantan bug na 6630

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Interesantan bug na 6630

Post od vlajche »

He, interesantan bug u software-u. Evo sta se desilo. Pre par dana sam punio telefon i posle nekog vremena (otprilike sam procenio da je vec trebalo da bude gotovo) pogledam ja, jos se puni. Nista, odem ja da dremnem, nek on zavrsi pa kad ustanem, skinucu ga sa punjaca. Ustanem ja, pogledam, on prestao da se puni, izvadim punjac i pogledam, ono baterija do pola! Mislim, izbagovao se nesto sigurno je puna. Medjutim brzo se baterija istrosila, stvarno je bila do pola puna. I tu se vec zabrinem. Medjutim posle toga je jedno 2-3 puta punjenje proslo bez problema tako da sam to zaboravio. Medjutim, danas se ponovi ista stvar. Fon vec tri sata na punjacu i dalje se puni! Izvadim ja punjac ono dve crte, kao kad sam ga stavio :o Pipnem fon, hladan, pipnem punjac, on jos hladniji. I onda razmislim i pokusam da povezem proslo problematicno punjenje sa ovim danasnjim. I ladno skontam da je i tada i sada fon bio u offline modu!! Promenim profil, sacekam par minuta, punjac se zagreja, poceo da puni. Za nesto manje od sat i po fon je napunjen i sve je ok. Da covek ne poveruje. Isto tako sam zapazio da kad je fon u offline modu dosta vise trosi bateriju! A kontam da bi trebalo bas obrnuto! Jer, kad ima mreze valjda trosi na trazenje, odrzavanje signala i sta ti ja znam sta sve. U svakom slucaju, nesto opasno nije u redu sa tim offline modom.

Fon je sa TIM-a 6630, verzija softwarea 5.03.08
Prilicno sam siguran da je bug u softwareu jer da je do telefona ne bi zezao samo u offline modu. Ajde ako neko ima istu "konfiguraciju" neka proba da prebaci fon u offline i neka prikaci punjac pa nek proveri dal se greje punjac, tj. da li stvarno puni ili samo "folira" 8)

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Da ti odmah kazem ja sam ga bas punio sinoc, kada sam legao da spavam stavio sam ga na punjenje i ukljucio offline. Jutros mi je bila puna baterija, sve ok! Imam potpuno istu konfiguraciju...Probacu sad jos jedared!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislio sam da je taj bug izlecen u 5.03.08 softveru,njega je bilo samo u ranijim verzijama!?Jesi probao format telefona?Ako nisi,uradi bekap stvari iz memorije telefon i onda mozes da formatiras ili preko sifre *#7370# ili da ga ugasis pa sa pokusas drzeci istovremeno tastere *,zelena slusalica,broj 3 i dugme za paljenje dok ne pise formating!Ako to ne pomogne,evo ti vodic kako da sam skines taj TIM softver i ubacis najnoviji Nokijin 6.03.08-> http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,105581.0.html
Pozdrav 8)

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Mozda ti je lakse da jednostavno umesto da flesujes prebacis na flight mode tek kad ga ukljucis u struju!

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Hvala Lomnica_city, mada nije mi neka frka zbog toga, bas retko mi je fon u offline modu, ne bih samo zbog toga ni formatirao a kamoli flesovao fon. Cisto sam napisao ovo zato sto mi je bilo interesantno zapazanje.
Radio sam format puno puta naravno ali se u poslednje vreme mislim da flesujem fon. Nemam nekih narocitih problema zbog kojih bi to radio ali eto, cisto da promenim software na noviji i da ocistim ove TIM gluposti. Zanima me, koliki je rizik (procentualno) da nesto podje naopako a ako dodje do toga da nesto ne ispadne kako treba, sta onda, kako oporaviti fon? I najvise od svega me interesuje, da li mogu da me zezaju u radnji gde sam kupio fon (ako mu se nesto desi jer je jos pod garancijom) zbog toga sto sam radio. Tipa, crkne mi displej, ja odnesem fon a oni kazu: "E to ti je zato sto si menjao software, zao nam je". Mislim znam ja do to nema veze s mozgom ali znate kakvih sve prodavaca ima. :angry:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne moze da crkne ekran,a sanse da pukne flesovanje su mozda svega 5%,ali ako ti je jos u garanciji sta ima da se smaras,idi u radnju,izvici se kako ti se telefon restartuje,gubi mrezu,puni po celu noc... (moras malo da zabiberis) a proverio si i nema virusi i ima da ti flesuju za dz.!!
Pozdrav 8)

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Lomnica_city napisao:Ne moze da crkne ekran...
Ma znam da ne moze da crkne prilikom flesovanja, nego sam mislio recimo ja ga sad flesujem i sve prodje kako treba i posle toga (posle par meseci, potpuno nevezano za flashovanje) mi se desi nesto (recimo pojave se linijice po ekranu, nebitno, lupio sam) zbog cega vredi reklamirati fon i ja odem tamo, oni pogledaju, i kazu, nije ti vise u granaciji, menjao si software! Mislim, jel mogu tako da me zezaju? :unsure: Necu ga verovatno sam flashovati dok mi ne prodje garancija nego cisto onako pitam, dal mogu zbog toga da zezaju?
I ne rece mi, sta ako ne uspe flashovanje, sta se onda desi s fonom?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne moze nista fizicki da mu se desi ni odmah ni kasnije,samo ako hardver sam od sebe crkne!A oni ne mogu da znaju da li si upgrade-ovao softver,ne zapisuju svim telefonima trenutnu verziju softvera u garanciju (bar ja nisam niti znam nekog) ali posto vec imas garanciju onda im odnesi da pogledaju i flesuju ti,samo se raskukaj sto vise i trazi da ti flesuju jer ako sam probas i pukne,telefon je mrtav jer nema softver i ne moze da se koristi,a to bi vec primetili pa bolje iskoristi garanciju! :wink:
Pozdrav 8)

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Lomnica_city napisao:...A oni ne mogu da znaju da li si upgrade-ovao softver...
Pa mislio sam, primetice da nije TIM-ov software unutra.

A kad telefon ostane tako mrtav, bez softwarea, jel moze nekako da se oporavi? Jel mogu oni onda da ga flashuju, da mu ubace software?

Izvini, malo sam dosadan ali zanima me :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moze da se oporavi,ako imaju odgovarajuci box,ali stvarno bolje da iskoristis garanciju,riskiras bez potrebe a nije ti moranje! :wink:
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

to je i mene brinulo - to ako ga posle odnesem na reklamaciju, a oni kazu "pa to je zato sto si ga flesovao" .... ali ipak sam probao i ubio tel .... tako da su mi oni posle flesovali preko box-a ..... zato poslusaj sta ti kaze Lomnica_city i odnesi njima da ti ga flesnu, a slozi im neku pricu (resetuje se ili tako nesto...) ...

pozdrav...

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

:roll: Vlajche po meni, najpametnije bi ti bilo da se konsultujes prvo sa servisom, u vezi tog problema pa ako oni ne rese taj problem onda ti sam nesto preduzimaj a mozda i prodjes besplatno sa novim softverom izvrsi mali presing! :wink: :D 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Ma sta ima da se konsultujes sa servisom.Napravice budalu od tebe.Nego napakuj sto problema pa da ti ga flesuju jer to ti je jedino resenje.

volim sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2005. 00:01

Post od volim sony »

imao sam isti problem sa vodafonovom 6630 i to mi se desavalo u modu general... tako da nema veze sa offline rezimom rada... lepo ne znam sta da ti kazem... fon sam prodao i vise nikada necu kupiti 6630 cak sta vise...

Odgovori