N73 wallpaper

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Pavle
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 28. Sep 2004. 04:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

N73 wallpaper

Post od Pavle »

Nikako ne mogu da nemestim sliku da mi bude taman za ekran...Probao sam da editujem velicinu za N73...ali ne ide...Neke slike po defaultu staju tacno na svoje mesto, a sa nekima nema sanse da izadjem na kraj...Nisam taj problem imao na N80...

Ako recimo pravim sliku koju velicinu da joj odredim da legne tacno na displej...

Moze pomoc?

Hvala :dry:
N80

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nisam te baš razumeo kako ti se to ponaša, osim što: "ne ide".

Koliku to rezoluciju i u kom formatu, i sa koliko boja čuvaš fajl? Ne znam koliko se umanjuje visina (u Symbian interface-u), ali bi stvarno telefon trebalo automatski da je prilagođava bez obzira na rezoluciju. Sliku smanji samo na neku razumnu meru (da ipak možeš da je u galerji zumiraš, a za ostalo bi fon trebalo da se pobrine), a smanjivanjem na rezoluciju ekrana dobijaš samo na prostoru, koji verujem da ti nije problem.
Da nije neki problem u vezi čitanja slike sa kartice? :unsure:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Pavle
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 28. Sep 2004. 04:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Pavle »

Pa evo ovako...recimo, slika je velicine 640x480...i umesto da je telefon SAM smesti u centar ekrana i razvuce do ivica, on ostavi belo/prazno...i izgleda jezivo ruzno jer je displej ogroman.
N80

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Znam,imam i ja taj problem,ustvari nisam izvalio koja mu tachno rezolucija treba da bi je razvukao preko celog ekrana...Mada ja sam stavio neku temu tako da ne stavljam wallpaper...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne znam, vidim da su ljudi postavljali cele 320*240 slike. Ne znam kako im na ekranu to izgleda. Probaj na slepo da kropuješ. :unsure:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

240*320, to je rezolucija N73 ekrana. Pa onda po tome i probaj. Elem, ja sam pokusavao na mom E61, medjutim, neke slike zaista nece da se smeste kako ja zelim. Mada, prebacio sam sliku rezolucije 1024+758, i fon je bez greske prikazuje. Jos na 3300 sam primetio da nema pravila, pojedine slike su isle preko celog ekrana, a pojedine... hmmmm...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Velicina slike treba da bude 240x240... I gledaj da bude u PNG formatu, izgledace lepse... Meni bar tako super radi i izgleda

Odgovori