N71-gde mi nestaje memorija?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
smajli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 13:29

N71-gde mi nestaje memorija?

Post od smajli »

gledala sam malo po 4umu i vidim da niko nema n71..
e pa ja ga, izgleda na zalost, imam, a od juce imam problem sa njim...

poslednjih mozda mesec dana nisam nista slikala, snimala muziku, programcice i sl...znaci nije bilo nikakvog punjenja memorije..jedino sto su mi stizale poruke koje sam regularno brisala, jer imam naviku kad god mi stigne neka poruka da je obrisem...uglavnom...imala sam ranije i stotinak poruka, ali trenutno ih imam malo manje od 60..e sad, od juce SVAKI put kad hocu da posaljem poruku ili obavim poziv izadje mi warning MEMORY LOW. DELETE SOME DATA...posaljem poruku, koja ostane sacuvana i odma' izlazi obavestenje MEMORY full blabla i nista ne moze da se radi na njemu sem da se brisu poruke..jer vise nista nemam ni da obrisem...brisala sam slike, melodije, sve zivo i i dalje mi se pojavljuje isto upozorenje, a kad chekiram, free memory skoro pun...STA DA RADIM :smutny: :smutny:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Prebaci poruke da ti budu na mem. kartici... messaging-options-settings-other-memory in use..
A pogledaj koliko ti je tachno ostalo memorije na telefonu i na kartici , meni-options-memory details ... :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

A ono najgluplje moguće da restaruješ fon jer se možda RAM napunio otvorenim programima? DA li FExplorer? Tu ćeš najlakše videti koliko i gde imaš mesta. To što Dex kaže je OK, ali 60 poruka ne prave problem, najverovatnije ti problem prave slike u internoj memoriji. Znači u FExp. Cut/Paste na karticu.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

smajli, ako ti ne pomogne restart...format će ti svakako pomoći...možda si instalirala nešto što je napravilo pometnju... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

smajli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 13:29

Post od smajli »

sve sam ja to backup-ovala i pobrisala,u internoj memoriji nema ni slika ni melodija ni programa...samo imenik i tih 50ak poruka, ali i dalje isto :cry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E onda je vrlo moguce da si zaradila neku virusologiju. Probaj jos sa nekim antivirus programom za mobilni, recimo BitDefender, ili F-Secure. Nevolja je sto se placaju. ZA detalje javi se na PP pa cemo i to da resimo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa kad si vec sve to obrisala onda te nishta ne koshta da lepo formatirash fon... Ukucaj *#7370# i posle formata bi trebalo sve da ti bude ok.. :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E Dextere, to si lepo rekao 8)
Samo bih dodao, da iz sistemskog fajla možeš da prekopiraš profile (posebno ako si nešto menjala, ili pravila nove), kao i kalendar, i još po koju sitnicu, mada takođe je i istina, da što manje starih podešavanja zadržiš u novoj instalaciji, to bolje.....

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

smajli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 13:29

Post od smajli »

Dexter napisao:Pa kad si vec sve to obrisala onda te nishta ne koshta da lepo formatirash fon... Ukucaj *#7370# i posle formata bi trebalo sve da ti bude ok.. :wink:
aha...a lock code koji mi onda trazi je ovaj sedmocifreni broj koji pise iznad imei-a? tj pise samo code...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ne, default lock code je 12345, ako ga nisi menjala... :wink:

brd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 23:24

Post od brd »

mozda nije u vezi sa temom, ali kad je vec rec o ovom telefonu, imam jedno pitanje.kakav je to problem sa grebanjem ekrana?nije mi jasno kako moze da se izgrebe od sklapanja?buni me ovo, a nesto mi je zapao za oko, pa mozda ga i kupim!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa tastatura malo dodiruje ekran kada je sklopljen. Eto to je fora sa grebanjem. Teoretski, ovo se moze resiti uz mali hirurski zahvat na samom telefonu, a to je da se postave listici od mekane gume na obod na koje ce gornji deo da nalegne, i time izbegne dodir ekrana i tastature. Naravno da ovo nije najsrecnije resenje, ali mislim da za sada drugo ne postoji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

brd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 23:24

Post od brd »

zar vec ne postoji silikon na donjoj strani telefona koji to sprecava?to sam procitao u testu telefona na ovom sajtu

Odgovori