Nokia E61 i office fajlovi

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Nokia E61 i office fajlovi

Post od Masterokrata »

Imam jako lose iskustvo s nokia telefonima po pitanju otvaranja word i exel dokumenata. Imao sam problem na 7710 i 9300, nisu htele da otvaraju navedene fajlove preko odredjene velicine (mislim da se radilo o nekih 2mb) znaci do te velicine sve ok, preko nje izbacuje poruku u fazonu telefon nije u stanju da prilagodi dokumenat i bla, bla. Probao sam fajlove i sa slikama i bez slika i cim se predje odredjena velicina desava se problem. 6630 npr kod drugara isti word doc otvori ladno. A da moram dodati da je SE p910 otvarao sve fajlove bez ogranicenja bili oni 3 ili 5 ili 10mb.

E sad posto mi je zapala za oko E61 zbog trajanja baterije i odlicne qwerty tastature hteo bih da je uzmem ali moram da pitam ljude koji koriste ovaj telefon za editovanje i kucanje pomenutih dokumenata da li ona ima neka ogranicenja sto se tice velicine fajlova koje otvara? 9300 sam menjao zbog ovog problema, necu o5 da se zatrcim i razocaram.
5130+Koss the plug....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa sto se mog zapazanja tiche, sa manjim fileovima radi zaista beprekorno. Sa vecim ima problema zbog memorije telefona. Jednostavno, prepuni se i ne moze da otvori file. Ne znam sta imas u planu da radis, ali po mom skromnom misljenju office file veci od 2 MB i nije za nesto drugo nego komp.
Sto se samog telefona tiche, mislim da je fenomenalan, i svaki dan me odusevi necim novim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Fon je stvarno vrh, dobro sljaka sa exel i word dokumentima ali ni ja nisam bas testirao sa vecim fajlovima od 100 kb. :roll:
Jedini problem je dok se ne naviknes na qwerty tastaturu i na sirinu telefona i kako lezi u ruci. :roll:
Najvise me odusevljava veliki ekran, posto pored E61 imam i n70 i kad uporedim ekrane, ovaj na N70 mi deluje tako jadno, malo i lose. :P
Baterija me takodje odusevljava traje mi dva do tri dana, dok mi je na N70 trajala od dan do dva dana najvise.
Jedino sto E61 nema kameru da uslikas nesto u neki zanimljivim situacijama :D ali je to mala zrtva za ono sta ovaj fon pruza.
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Isprobao sam .doc file 3 MB i radi, kao i .xls 1.9 MB, veci nemam u kompu :P
Preko 3MB .doc sam ubacio, ali ne moze da mi ga otvori jer mi se prepuni memorija telefona. NMa kraju krajeva, ovo je ubaceno opciono, ugavnom za prenos i povremeno pregledanje/editovanje fileova, a ne da na telefonu kreiras ugovore sa firmama, ili vrsis komplikovane proracune preko macrosa... Mislim, ovo je ipak TELEFON a ne komp
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Dream Weaver, miodrage, hvala bogu da me je neko udostojio odgovora :roll:
Znaci nisu ispravili gresku.... znam ja da je to samo telefon boze pa nisam pao s marsa ali on krene da konvertuje fajl i pise da je akciju nemoguce izvesti(konkretno model 9300) ja sam se jako razocarao, posto npr samo moj katalog filmova i igrica ima preko 5MB i kad sam skontao da nece da ga otvori odlepio sam, pa to je ipak poslovni telefon i nemoj neko sad da brani nokiu kao nije to komp ili lap-top :uhuh: ostavite to po strani, pa nije ni SE p910 lap-top pa sam s njim otvarao i beleske u wordu i exelu teske i po 10MB i sve je islo bez problema.
Dream Weaver, kamera mi je totalno nepotrebna jer kad je nemas sve je OK, a kad je imas stalno kukas kako je losa....znam po drugarima koji imaju 6630 ili k750, sta god da uslikaju pa bude mutno zale zasto nemaju bolje kamere na telefonima. :dry:
Znam da je E61 extra telefon i da mu baterija drzi po par dana, ali meni je prosto nezamislivo da poslovni telefon koji ima extra qwerty tastaturu ne moze da otvori fajl veci od 2mb
:uhuh:
Nista onda hvala na obavestenju i vidim ja da meni ne preostaje nikakav drugi izbor nego neki SE iz P serije...
5130+Koss the plug....

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Masterokrata, a šta fali m600? ... pitaj blade_bre-a da ga testira na velike fajlove i eto :)
..... da ima makar VGA kameru kupio bih ga momentalno... :wink:
pozdrav...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

b_udder, e vidi mene koji sam ja kreten.... pa oni tamo testiraju w950 i m600 i jos se svadjaju oko zvuka, slike i gluposti a niko da istestira pravu stvar....
Thanks b_udder, na ideji. 8)
5130+Koss the plug....

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Masterokrata, ma nema na čemu ..... to i mene zanima ... :wink: ...... mislim, koja je poenta qwerty-ja i velikog displeja ako ne možeš da otvoriš/edituješ neki malo veći fajl...

pozdrav...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

b_udder, to i ja kazem nije sad da se ja nesto foliram, kao poslovan i sta ti ja znam....
Ali stvarno nokia i njen integrisan office su jako lose odradjeni, 9300 ima 80mb interne memorije koju sam drzao praznu, mozda je pola MB bilo zauzeto sa neka 2-3 wav fajla koji su mi bili melodije za zvono i to je to. Znaci nisam pretrpao telefon pa da nece da otvori, a SE p910 koji ima 64mb interne memorije a otvara isti fajl koji nije htela 9300. Pa 9300 treba da bude mini lap-top. Cucemo sta ce danas reci korisnici m600 i w950, posto vidim da kad su ozbiljni telefoni u pitanju SE ima vodecu rec posto sve otvara a nokia izgleda nije dobro optimizovala svoje modele za edit vecih fajlova.
Cucemo danas uostalom. 8)
5130+Koss the plug....

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

I sta je bilo danas na testiranju?
8) Kako su se pokazali SE telefoni u radu sa office dokumentima vecim od 3 ili 5 mega? 8)
and justice for all...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Dream Weaver, procitao si pre mene sta su rekli momci pa sad oces da me zezas :chytry:
Da pozalili su se takodje a w950 ladno nema podrsku za .doc fajlove...
E ja sutra idem do BG i kupujem p910 ponovo u persun nek ide sve jeste mator ali zato otvara sve, ali bas sve...
Kad se vratim otvoricu neki dzinovski fajl pa cu vam pricati kako je bilo :D
5130+Koss the plug....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A sto ne uzmes P990? Mada sto se mene tiche E61 mi zavrsava svaki posao. Sa druge strane, ne znam koji ce ti Katalog diskova u telefonu, ali ok, to i nije moje da znam. Stvar koja me kod toga buni je sto ga ne smestis u excell, pa ce da ti zauzima mnogo manje, a time ces moci lakse njime da rukujes u fonu. Ja sam uspeo da otvorim PDF od 3 MB na fonu, veci nisam imao, a da nije neka knjiga, mislim, PDF od 50 MB mi zaista ne treba u fonu, cak ni probe radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

miodrage, katalog mi i jeste u exelu :D ne pitaj nista(omanji ormar pun diskova) pa gomila se to godinama :roll:
A program za robno knjigovodstvo je namesten da snima u exel i onda tako kad hocu nesto da pogledam na brzinu neku sifru bilo bi mi jako pogodno da ne moram da sibam stalno do kancelarije, lap-top mi je suvise velik i baterija drzi jako kratko, videcu posto drugarev brat hoce da kupi p990 pa prodaje svoj p910 jako je ocuvan telefon i jako je povoljan sto je jos bolja stvar. :wink:
A mozda i na E61 bude ubacen neki pach u buducim soft-updateovima pa bude moguce otvaranje fajlova vecih MB
5130+Koss the plug....

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Malo se zezam sa tobom :P ali sam ocekivao da ce proci test (w950, M600) velikih exel dokumenata, bas sam neprijatno iznenadjen.
Kupi P910 ako je od nekog kog poznaje i jos ako je u extra stanju :roll:
Oduvek mi se svidjao P910 i kad sam kupovao fon lomio sam se izmedju p910 i e61 ali je wifi prelomio.
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Izasao novi FW za E61. Mnogi ga hvale, mozda i resava dotichni problem, ali to tek treba da se proveri.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori