Moze li se rijesiti problem sa MMC MOBILE na N70?!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Moze li se rijesiti problem sa MMC MOBILE na N70?!

Post od Cegevara »

Dakle,kupio sam kako sam namjeravao i rekao u temi o karticama Kingston MMC MOBILE od 1GB,do sad sam imao istu ali od 512mb,stara mi je radila vrhunski,bez problema.
E sad sa novom cim sam je izbacio iz pakovanja i prikljucio je na komp,bila su 2-3 foldera(napominjem da je bila otvorena skalperom,ali su mi rekli samo zbog probanja,nije bilo druge)i ja sam ih izbrisao,zatim sam uradio format kartice preko kompa i zatim kopirao direktorijume sa stare u novu karticu i ubacio je u telefon.Karticu nije prihvatio,vec je pisalo "kartica ostecena",zatim sam odradio format u telefonu i opet prekopirao stare foldere i onda je sve bilo ok...Medjutim telefon se uzasno u pojedinim trenucima usporio i kada snimam video klip non-stop sjecka...a kada reprodukujem tek ponekad...Ima li neko pametnu ideju sto bi se moglo ovdje uraditi da se isprave ova 2 problema a da se kartica ne vraca,s obzirom da je kupljena u drugom,udaljenom mjestu...

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

ja sam imao isti problem sa kingstonovom od giga na 6630 pa sam je defragmentovao (sa windowsa) i radi sve ok.. probaj ako nesto ne ide javi da resimo zajedno..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Evo gallee, ipak nista od svega sto sam radio,sve sam probao ali nema rezultata.........?! :shock: :x

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Hmmm pisalo ti je KARTICA OSTECENA? Zasto odmah nisi otisao tamo gdje si kupio karticu pa im rekao za taj problem nego ga sam ( ne znajuci u cemu je fora ) rjesavao? Iskreno mozda imas previse podataka na njoj pa ti malo usporava i procesor i sve... Iskreno ggallee, ti je dobro savjetovao da je probas ali preko CARD READER-a da je formatiras ponovo i da je opet defragmentujes... pa onda vidi! 8)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

formatiraj je na fonu pa defragmentuj na kompu sad sam se setio da sam i ja tako uradio i uspeo..

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

@gallee
Formatirao sam karticu u telefonu,zatim je ubacio u "konzervu za citanje kartica na kompu i ubacio fajlove koji su bili na njoj i zatim mmc defragmentovao u windowsu i opet isto-sjecka pri snimanju zestoko a u reprodukcije manje,neznam sta da radim!?!?!

p.s.kada sam probao da snimam poslije formata u telefonu,na praznu karticu-nije bilo cimanja!!Ali po vracanju fajlova ista pria!
Ima li rjesenja?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Naravno. Nece ti se svideti ali... Pozdravi se sa fajlovima na kartici :uhuh: Nisi rekao koliko je kartica napunjena? Postoji mozda jos jedna mogucnost, mukotrpan je to posao, ali evo to je poslednje sto mi pada na pamet. Daklem, sacuvaj sve sa kartice na kompu. Potom uradi ponovni full format kartice, i proveri jel' onda sa telefonom sve radi kako treba. Potom, kreni da vracas sa kompa na karticu file po file, i kako vratis file, odmah proveravaj kako radi fon. Kad primetis da ti negde secka i kochi, obrishi samo poslednji file koji si ubacio i vidi da nije mozda on pravio problem. Ovo ce biti posao od sigurno nekoliko sati, tako da ti predlazem da se naoruzas strpljenjem i Bensedinima :D
Javi sta si uradio.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

Cegevara, iskatuj sve na komp (sa kartice radi defragment onda format u fonu i !!!!!nemoj!!!!! da fajlove razvrstavas u foldere na kartici jer zato mnogo baguje, znaci sve u root folder (slike u slike video u video ..........!!!
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Cekaj gallee,nerazumijem te,"sa kartice radi defragment"(valjda sa kompa?!)"pa format na fonu"-zasto bih radio defragment pa to isto u telefonu izbrisao i opet ubacivao fajlove??!! Kako da ne razvrstavam u foldere,jesi mislio da cijeli sadrzaj sa kompa paste-ujem na praznu karticu sa ona svoj a 4 foldera(images,video,data i sound)i da kad zatrazi komp da ih prekopiram da ide "yes to all"?Jesi na to mislio?
Ja sam radio i jedno i drugo i da ih prekopiram i svaki fajl u svaki folder i isto-sjecka...!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

sad sam sredio karticu od druga

1 sve stavis na komp
2 defragmentujes
3 formatiras sa kompa
4 formatiras sa fona
5 slike stavis u slike (na krticu) video u video i tako


sigurno posstoji laksi i brzi nacin ali sam ja ovo radi kako mi se cefnulo i radi savrseno..

Cegevara, samo ti ovako uradi i neces imati problema
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

mislim da sam to i radio ali evo da pokusam jos jednom pa se javljam sa rezultatom...nadam se pozitivnim :unsure:

Dodatak:
1.kopirao sam sve sa kartice na prazan disk na kompu i defragmentovao ga
2.formatirao karticu na kompu
3.ubacio je u fon i ona izbacuje "kartica ostecena",zatim sam je formatirao u fonu i ok prepoznaje je.
4.spojio sam kom i tel preko pc suite i prebacio jedan po jedan folder na karticu,u ona 4 koja postoje na kartici sam ubacio odgovarajuce sa kompa
5.sve zavrseno,restartovao sam fon,probao i OPET SJECKA!!!!!!
:smutny: :smutny: :shock: :shock:

p.s. jedan video fajl pri prebacivanju na karticu nije mogao da se prebaci pa sam ponistio prebacivanje,izbrisao sve iz foldera "video",na kartici, i ponovio prenos bez tog fajla...
Neznam sta je vise u pitanju,vjerovatno moze biti do foldera system,u kom su instalacije programa i da tu nesto ne stima...
Jedino da odradim sve ponovo ali bez instalacija programa...??

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

sve sto telefonu treba on sam napravi pri formatiranju u telefonu.. tako da nemoras da brines.. a programe koje si ti instalirao moras ponovo ali bi valjalo da ih aninstaliras pre formatiranja..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Baggle
Banned
Postovi: 52
Pridružio se: Uto, 14. Mar 2006. 10:03

Post od Baggle »

odnesi je da ti neko formatira preko kompa, slicna stvar se meni desila i formatiranjem mi odlicno radi , ako nije to onda su se verovatno osteceni prikljusci i u tom slucaju mozes da je bacis ! ! ! :chytry: :uhuh: :uhuh:

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

@baggle,pa sto bih je nosio da mi je neko formatira preko kompa kad sam ja to odradio 5puta...i nista(da si citao gore napisane postove vidio bi)...smorih se totalno... :( neznam da li se ovo vecini desava sa kingstonom od 1gb...izgleda da mu nema lijeka vec reklamacija....

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Samo da se nadovezem na pricu...defragmentovanje memorijskih kartica kao i bilo kojih drugih solid state diskova je beskorisno.Zasto? Zato sto oni nemaju pokretne delove kao hard disk i brzina citanja i pisanja je ista u svim delovima kartice...Defragmentovanje kartice nece doneti razliku u brzini (ili ce biti minimalna).

Sto se tice same teme,jesi li probao da ponovo sve instaliras,program po program?

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

pa znas kako ti se lepo raspitaj kako n70 radi dok snima.. tebi je najvaznije da je snimak ok a posto ja nisam nesto mnogo koristio n70 ne znam tacno ali sam siguran da na 2 telefona koja su prosla moje ruke secka dok se snima ali kad pustis snimak ide lepo.. i jos jedno ako pri pustanju secka moras da ispraznis internu memoriju (sve prebacis na karticu)
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Poslao sam karticu nazad za SU na reklamaciju,vidjecemo sto ce biti...sa ovom sam sve pokusao,nista nije pomoglo...javljam se kad stigne nova,ako je zamijene :wacko:



p.s.
Najjaca fora je sto sam sad probao staru Kingston od 512 i primijetim da pri snimanju i ona malo,ali vrlo malo cima,ali pri reprodukciji ne...neznam vise sta da mislim...dal je do kartice od 1gb ili software-a? :shock:

8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Zašto se o istom problemu priča u dve teme? :uhuh:
Nastavite polemiku u drugoj temi, ova ide pod ključ.
viewtopic.php?t=7180&start=20

Zaključana tema