Problem sa SIM karticom u n70

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
dabox
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 02:40

Problem sa SIM karticom u n70

Post od dabox »

shta se desava:korsitim n70n 10-ak meseci sa 063 karticom i pre neko vece mi iz cista mira telefon predje na offline mod,ja probam da vratim na neki drugi profil on mi izbacuje insert sim card.imam 064 karticu i ubacim nju i telefon normalno radi.A 63 kartica normalno radi u drugim telefonima.probao sam format 7370(shto mi nije imalo logike da ce nesto uraditi)i sve po starom ne vidi karticu uopste,ako neko ima neku ideju nek se javi posto nameravam da ga nosim u servis.eto

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nisi napomenuo dali posle vadjenja i vracanja 63 kartice fon normalno radi ili ne? Ako ne moguce da je i nesto do kartice, recimo ja sam imao slican problem sa Samsungom T100 svojevremeno, nije hteo da mi prepozna articu koaj je u njemu normalno do tada radila, a svaku drugu je iz prve prepoznao. Nikad nisam utvrdio u cemu je bio problem, jer sam fon prodao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dabox
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 02:40

Post od dabox »

25 x sam vadio 63 karticu i vracao ali non stop je offline mod(ne vidi karticu),sad mi je u telefonu 64 kartica(zdravko colic) koja normalno radi i nju sam vadio vazda puta i sve je uredu,a 63 mi je u 3210(normalno radi) a nju bash ne mogu da gledam,mislim 3210 :)

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

probaj tu karticu koja ne radi da ubacis u drugi telefon okreni neki broj cisto da zvoni, pa je vrati u svoj, kartica ce se mozda "sokirati" i proraditi na tvom fonu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Eventualno da pokusas da uradis Hard format telefona (zeleno, 3, *, POWER ON), pa potom da probas. Ako ni to ne pomogne, teoretski flash bi mozda pomogao, ali cisto sumnjam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

dabox, to se meni desilo dva puta sa novom Telenor karticom u 6630 - na kraju je proradila sama od sebe - da li od vađenja/vraćanja, da li zato što sam obrisao kontakte na sim-u (mislim na fizičke kontakte, a ne na telefonski imenik..... mada ko zna ;) :D ) ili možda zato što sam je pritisnuo presavijenim komadićem papira koje sam uglavio između kartice i baterije - da je malo pritisne bolje 8)

ako ti ni posle toga ne proradi idi da ti zamene karticu...

pozdrav...

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

kao sto receb_udder, najbezbolnije ti je daodes da zamenis sim karticu.I meni se to desilo,pa sam je zamenio i sada sve radi ok.
nokia n80

dabox
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 02:40

Post od dabox »

Pazi sad ovo probao sam od drugara njegove dve 63 i isto se desava,a probao sam josh jednu 64 i on radi normalno,ali ta moaja 63 kartica radi u drugim telefonima.Ko je ovde lud :blinky: Hvala svima probacu pa cu se javiti

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne vole ti se telefon i kartica :D Imaju svoju volju pa to ti je. Sa svima lepo saradjuju osim medjusobno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori