Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

Pozdrav,

1. Rasmisaljm o kupovini SE P1, pa me zanima na sta bi trebalo da obratim paznju prilikom kupovine? Sta biste mi savetovali da pregledam kad budem gledao telefon?
2. Da li postoji neka razlika izmedju P1 i P1i (ili je to isti telefon)?
3. Koje su po vama najvece mane ovog telefona (P1i/P1)?
4. Koliko cesto mora da se menja folija?
5. Koliko je jednostavan upgrade firmware-a i kakva su iskustva (da li matori firware pravi probleme)?
6. Da li je neko koristio skype ili neki drugi voip (posto P1 nema fabricki instaliran softver za to)?
7. Kad se prikljuci na komp preko BlueTooth-a, da li je na raspolaganju funkcionalnost "Serial port"?

Hvala i pozdrav!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

imaginos, ne postoji nikakva razlika izmedju p1i i p1, to je isti telefon a "i" je oznaka za frekfencije mreza za koji je fon napravljen.. tako nekako..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

p1 i p1i su potpuno isti aparat,razlika je samo u odrednici za speciificno trziste
a=america
i=international
c=china
bez oznake=nikako da utvrdim sta je tacno,ali po pravilu,ovi aparati su identicni sa onima oznacenim kao "i"

dyavolchicy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 06:35

Post od dyavolchicy »

:cry:

ja sam ga kupila pre par dana i samo mucim muku sa njim, upustvo je ocajno napisano, mozete ovo, mozete ono, a ne i gde i kako, konfuzno i zbrkano, ko nije iao ozbiljniji telefon nema sanse da se snadje.

da ne pricam o updatu sa njihovog sajta, jel to neko radio?

A pisem najvise zato, sto mi evo trenutno svetli, i ne moze ni da se ukljuci ni nista, blokirao je skroz. Da li iko ima pojma sta mu se desilo?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

dyavolchicy mani se upustva, najbolje ces ga ukapirati tako sto ces ga koristiti i sve isprobavati, update nije tesko uraditi ima upustvo i na srpskom skini samo Sony Ericsson Update Service sa sony ericsson oficijalnog sajta i pocni polako update,
ako ti je fon zabagovao izvadi bateriju i ponovo je ubaci i ukljuci telefon i trebalo bi da radi, a ako neces to da radis probaj da ga prvo ugasis preko power tastera a ako nece to onda ces morati ovako kako ti ja kazem. 8)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Uh, kapiram te potpunosti, meni je prvi UIQ p900 bio jako nezgodan, i na kraju sam ga i prodao, ali vratio sam se na w950 i sad je ok.

Koliko vidim imaćeš problema, ali ne mogu da ti pomognem više nego što si tražila, a to je:

- izvadi bateriju > vrati je > uključi telefon (glupo, ali kako drugačije?)
- šta je tačno problem sa updateom sa sajta?
- telefon zaista može svašta, ali se to malo drugačije radi nego na drugim telefonima. Bilo bi mi jako žao da ga sad prodaš kad si već zagrizla ali nemam ideju kako da te naučimo da ga koristiš pre okupa koji je 15og dec :(

Aj vidi, će probamo da rešimo.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Nema zezanja sa uiq-om(ne salim se, bukvalno mislim)... Pruza neverovatne mogucnosti, neuporedivo vece od nokijinog simbijana, ali je zato i jako tezak... Mada, onaj ko zeli, to brzo savlada... Onaj ko odmah kaze ne mogu, nagrabao je, uiq ce ga unistiti... Recimo, meni je bilo potrebno malo da se naviknem, ali s obzirom da sam mobil manijak, i da znam sta je odprilike gde, zato je tako i bilo, onaj ko ne zna mnogo o telefonima... Ne znam sta da mu kazem... Moje saucesce...
iPhone + CX300

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

E da, jos jedno pitanje:

8. Da li je problem sto je wireless: 802.11b? Ovo "b" mi govori da je max brzina prenosa 10Mb, pa me zanima da li ste imali problem sa kacenjem na neki od hotspotova u gradu?

dyavolchicy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 06:35

Post od dyavolchicy »

E hvala vam na odgovorima..evo sta se desilo, ugasio se, izgleda mu je baterija prazna, pokusam da ga ukljucim, on krene pa se ugasi, mislim da je definitivno prazna.

Koliko sam shvatila vi se okupljate negde? :) Ako jesam, nemojte bez mene, otici cu i na kraj sveta samo da nadjem nekog ko ga koristi, da me bar uputi u osnovne stvari.

Sto se tice update sajta, tamo pise, pisem sad po secanju, prverite da li je baterija skroz puna (znaci ako nije da ga napunim), otvori poklopac (nema sanse bez tate, ja to ne mogu nikako da otvorim :D ), izvadi bateriju, pa je vrati (jel ovo kao neki restart ili reset???), stisni taster c i ukljuci USB kable, i dalje drzi ukljucen taster c...Jel ste vi sve to tako radili? A posto je tata vec spavao nisam nista mogla jer ne mogu da ga otvorim, a brate mili i USB kabel da istekas iz njega treba ti pozamasna snaga :D

Ako je do mene, nije probelm, naucicu, samo se plasim da njemu nesto ne fali. Mislim, nisam klinka, komp lepo koristim, pa faks sam zavrsila, kad sam mogla sve to savladacu i ovaj mob, al mi treba malo pomoci i podrske :D

lukateli
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 08:17
Lokacija: Serbia

Post od lukateli »

da li neko moze da pronadje uopste te language packs za telefone??? na mom p1i postoji samo engleski jezik a meni je potreban Italijanski i Nemacki,koje ne mogu da pronadjem vec mesec dana!!!
pitanje je da li uopste postoji tako nesto?
budite inspirisani sonyericsson telefonima!

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

dyavolchicy - Znas li zasto bi vrsila update? Tek onako, cula pa ajde ...! Nemoj to da radis ako naznas zasto, a pogotovu sto ti ni elementarne stvari nisu poznate. Probaj ovo, ono, ... i tako ces najbolje nesto nauciti a i otkriti sta ne kapiras. I uputstvo ti moze pomoci, nije bas takvo kako ti kazes, jer ne bi pitala zasto ti "ono" svetluca, a cak nisi ni pogledala status baterije na ekranu? Ajde molim te bar to nam objasni. Inace kod UIQ se ne vadi baterija. Drzi malo duze dugme za ukljucivanje i ... to je to ako zaglavi memorija, ali to se kod P1 gotovo i ne desava (naravno ako je bat prazna, nemoze ni da podigne system a kamo li da nesto drzi).
Poslednja izmena od Goja u Pet, 23. Nov 2007. 18:54, izmenjeno 1 put ukupno.
6630 - N95 - P1i

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

koja je poslednja verzija softvera za ovaj telefon.
sinoc sa pokusao da ga update-ujem, stigao sam do onog dela gde se drzi taster C odpustio sam ga i krenulo je skeniranje i izbacio poruku da nije uspelo i da istekam telefon sa usb kabla. procitao sam da mi trebaju drajveri za telefon gde da ih nadjem?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa kao sto rekoh okupljamo se 15 dec, najverovatnije kod pravnog u 8 (uveče). Nadam se da ga nećeš dotle prodati, odnosno da te neće toliko deprimirati dotle, tj. malo manje od mesec dana.

OK, ovo za bateriju nema veze, svakom se desi da zaboravi na takvu mogućnost, ali jel se zezaš da ti posle faksa i dalje ćale pomaže oko takvih stvari?

Kad se telefon toliko zabaguje da stvarno ni na šta drugo ne reaguje onda mora da se vadi baterija jer za razliku od kompa ne postoji onako efikasno reset dugme. Za početak ipak skini bateriju, vrati je, zatim ga lepo napuni i posle toga probaj da ga upališ, i koliko toliko se igraj s njim i probaj po nešto da skontaš, a na okupu ćemo da te naučimo ostalo. Dok konkretna pitanja naravno možeš ovde da postavljaš.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

lukateli naravno da postoji i da si malo vise trazio nasao bih, evo ih ovde
srkicom sve zavisi od verzije CDA u telefonu, verzije software-a mozes pogledati ovde
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

prema ovome moja verzija softvera je je germany vodafone a CDA je CDA162024/51 R4A- germany generic.
sta to snaci posto se neslaze prema ovoj tabeli, sta mogu da uradim po pitanu update-i?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

srkicom pa prikaci fon na usb i pokreni SEUS i uradi update ako ima novi firmware za tvoj telefon, CDA mozes da promenis u Word1 jer bi time dobio najnoviji software ver.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

dyavolchicy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 06:35

Post od dyavolchicy »

uh ajde malo da razjasnim da ne bude zabune:

Telefon sinoc nije radio nista, niti je reagovao na bilo sta, jednostavno mu je svetlela tastatura i ekran, sve belo i stajao mu je onaj znam W walkman. E sad Goja objasni kako da proverim status baterije? Nije se moglo nista, kao sto sam i rekla bio je blokirao skroz.

Ujutro vec nije svetleo i to zato sto mu se u medjuvremena ispraznila baterija, jer je ostao tako da svetli, ugurala sam ga u futrolu, da bi bio mrak u sobi :blinky: da mogu da spavam. Ujutro sam pokusala da ga ukljucim i reagovao je, al nije uspeo, samo se ugasio, napunila sam ga i evo sad radi.

U svakom slucaju radi sad on, mogu da zovem i saljem poruke..savrseno, to ume i nokia 3310 :roll: Ja sam ga kupila zbog drugih mogucnosti koje ima i koje ne mogu da koristim, i prckam ja po njemu vec nekoliko dana, i nisam nista pitalo jos konkretno, osim sta mu bi sinoc jer sam se stvarno uspanicila...meni novac ne pada s neba , radim ko konj, da zaradim i ustedim i nije mi bas sve jedno kad takva investicija blokira. Nisam jos nista instalirala u njega, jer ne umem i ne petljam sa stvarima koje ne znam, a kad prostudiram uputstvo, za koje i dalje tvrdim da je lose napisano, i kad sve isprobam, javicu se sa konkretnim pitanjima.

he he Gargamel, pa za skidanje poklopca ne treba pamet vec sila :D osim ako ne postoji neki nacin kako ga spretno skinuti bez sile, al ni toga nema u uputstvu, tamo kazu, slightly press...he slightly, ma moz da stiskas koliko oces, ne mrda taj nigde.

Ako je neko raspolozen, ja sam sutra mislim ceo dan na msn-u, ID mi je ovde u profilu, pa moz da popricamo o svemu...imam ja vec neka pitanjca, al se plasim da ce Goja da me nakrpi opet :oops:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

imaginos
1 gledaj da bude nov telefon
2 postoji.nema slovo i koje se verovatno izbrisalo :P
3 cena
4 možeš da cepaš i do godinu dana bez promene
5 jednostavan
6 ne
7 ne znam
8 nema problema
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bojanspurs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:10

Post od bojanspurs »

Na prethodnim stranama sam video adresu na kojoj mogu da se kupe zastitne folije u BG, ali da li je nekom poznato da li mogu da se kupe u NS i gde?
Imam w950i nedelju dana i veoma sam zadovoljan ovim fonom.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Alo bojane sine, prvo pa muško 8 puta na ovih 62 strane odgovoreno. Mrzi me da tražim sad, tako da Vojvođanska 16 (iza 62, 64 i tako tih blokova), u stambenoj kući, veleprodaja diskova i ostalih sitnica, i rade do 16h.

edit: vidi majku mu, stvarno piše NS. Sorry onda :oops:
Poslednja izmena od gargamel4 u Sub, 24. Nov 2007. 03:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori