Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

e da Dario jako dobro pitanje...to nisam gledao kod druga zanimale su me samo multimedijalne mogucnosti...zaboravismo mi jako vaznu stvar...telefoniranje :D
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Jones, sto se tice razlike u zvuku, razlika je osetna... Zvuk nije mnogo jaci, ali je daleko cistiji. Ono sto me je iznenadilo je da iako pojacan do maksimuma, zvuk ostaje perfektno cist... Sto se tice jacine, bolji je oko 10% , ali zvuk je kvalitetniji 30-ak%...

Dario, da, hteo sam da kazem da je UIQ bolji od S60,ali sam se zeznuo :oops: Jel to znaci da ovaj telefon moze da koristi neke s60 aplikacije, ili ne?
Vadjenje olovke uopste nije bitno, sve se moze uraditi preko jog diala, koji radi perfectno...

milan91, programe i igrice nisam jos ubacivao, videcu kasnije sta mi sve treba...

E sad da vas pitam nesto:

Znate li da li i kako mogu da upalim qwerty tastaturu sa slike?
Slika

Pozdrav...

Edit: Nasao sam!!! Ima pri vrhu ekrana nacrtana mala tastaturica, velicine recimo 3X3mm, i kad nju kliknete, izadje qwerty tastatura sa slike... Na ovoj slici ta ikonica se nalazi ispod tastature, zajedno sa jos dve ikonice...

Pozdrav...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, pa nisam bas ni gledao da li ima puno programa aj idem malo da prodzaram pa da ti kazem koje da skines neke zanimljive :) A za qwerty tastaturu pa pogledaj neka podesavanja u message ili settings,sigurno ima neka fora
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Hvala Milane :D ... A za tastaturu sam nasao, napisao sam ispod slike te tastature...



Pozdrav...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, ajd pusti mi na pp mail tvoj da ti posaljem neke igrice,programe,i teme :wink: Nasao sam 4 teme,5 igrica,6 programa.Svi su u full-u kad nadjem jos ja ti saljem :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Hvala Milan91


Ovaj fon mi se sve vise i vise svidja...

Pozdrav...

Edit Vezano za post ispod: Milane, primetio sam malo pre, pa sam promenio post, hvala u svakom slucaju... :D
Poslednja izmena od Spyker u Sub, 09. Dec 2006. 15:11, izmenjeno 2 puta ukupno.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, pa moras da raspakujes iz rar,i onda da ga ubacis u fon.Za komp za otpakivanje rar fajlova,koristi win rar ili winzip :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

i na kraju koliko mu traje baterija sa normalnim korišćenjem ono tipa da se ne muči toliko itd???
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Uz maksimalno mucenje( zato sto je nov, ne odvajam se od njega :D ) je za osam sati potrosio 30%... Znaci oko 25 sati intenzivnog rada moze da drzi baterija, sto mu je skoro dva dana, jer je preko noci sve reme na stand-buy-u , tako da skoro nista ne trosi... Mislim da sa prosecnom upotrebom treba puniti svaki treci dan... Ma SUPER JE TELEFON...

Pozdrav...
iPhone + CX300

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

imam utisak da SE nije namerno ubacio kameru u ovaj model jer bi onda potpuno razbio nokiju...pozz 8)

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa i ovako je potpuno razbio nokiu :lol: Nokia nema telefon koji je ni blizu ovako dobar... U prodavnici sam dobio da probam n91,n73,n93,n80,k800 i w950, ma neuporedivo je bolji od svih...Nokia n93 je takodje prilicno dobar telefon, i recimo da je w950 bolji od nje 15%, ali su zato njih dvoje bolji od svih ostalih navedenih telefona zajedno... Ma kad bolje razmislim ni N93 mu nije ni blizu...

Pozdrav...

Evo, instalirao sam par programa, sve radi savrseno... Samo me interesuje da li ima neko video player, posto ipak izgleda koci... :smutny:

E,da takodje me interesuje, da li mogu da zeznem nesto kada ubacujem novi softwer, i ako nesto moze da se zezne, koliko je to opasno?
  • _______________
    Izmenio akki, koristi opciju izmeni, ne pisi postove za redom.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nije ništa opasno uvek može da se uradi stari dobri format celog telefona tako da slobodno sada ubacuj dok je jošš nov
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, trazio sam video player ali za UIQ 3 nisam nasao, :uhuh: aj onaj program screen shot pokreni pa uhvati par snimaka desktopa,menija :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ovo pisem sa W950... Sutra cu postaviti screen shotove, posto sada nisam kuci...
Postavicu ih sutra oko jedanaest ujutru...
Pozdrav...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, ok cekamo te sutra ujutro
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Znaci ipak koci...rekao sam ti i moj drug je imao slicnih problema....on je resio to tako sto ne koristi video player :roll: naravno to za nas ne dolazi u obzir....
Aj probacu i ja da iskopam neki program tj video player za w950...imam wireless tako da vremena imam na pretek...
Kad smo kod videa sta ja da kazem...ja na w300 ne mogu ni full screen opciju da ukljucim iako u SE tvrde da je podrzana full screen opcija :uhuh: :uhuh:
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Evo, sad sam dosao kuci, tako da dogovor ostaje za sutra... Jones, mislim da sam sad stvarno resio... :D Kada udjes u video klipove, sacekas oko 5 sekundi, i onda probas... Meni radi, reci drugu, pa da vidimo hoce li raditi i kod njega... Znaci sacekas malo vremena, kod mene je oko 5 sekundi, verovatno dok on obradi sve podatke, i onda ide ko podmazano...

Pozdrav...
iPhone + CX300

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

A znaci load time ili taj fazon neki...e svasta...mozda nam je zato ponekad radilo a ponekad ne....mozda smo nesvesno cekali neko vreme... :shock:
Moracu da ga kontaktiram pa da mi da na koriscenje jedno dan-dva...ja cu mu dati moj w300 za to vreme... :D
Ko zna mozda se i ja upustim u te vode...hm SYMBIAN...ne bi to bilo lose...
A da jako mi je drago da si resio probleme...malo sam i kopao danas po forumima...generalno ljudi se zale na video player(ne kazu zasto)(ali sad kontam sta je)...
Al sve se moze resiti...poz
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Ma ljudi vazno kakav je telefon a ne kakav je softver jer sve ce to doci jednog dana u normalu :wink:
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Alien: Najpre da se i ja pridružim ostalima i da ti čestitam na dobroj kupovini! 8)
A imam i jedno pitanje: zanima me kakva je tastatura? Kakav je osećaj raditi sa njom, s obzirom da se radi o tzv. senzorskoj tastaturi i da tasteri praktično nemaju hod kad ih pritisneš?
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Odgovori