Korisne aplikacije i igre za symbian UIQ3

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Svidja mi se ovaj program, ali da li postoji nesto sto ce da radi obrnuto, da preko telefona upravljam racunarom? Kao sto je odlicna aplikacija na SE dumb telefonima, Remote Control, koja cita .hid fajlove i preko njih moze upravljati bilo kojom aplikacijom na racunaru.
Nemam telefon trenutno.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

4life neverujem da je izasao program koji radi obrnut proces, da je izasao verujem da bih saznao za njega, i ovo je dosta korisno.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Wow jel primetio neko da nista novo od softvera ne izlazi za UIQ 3 platformu(tj nista korisno i revolucionarno)?Zasto?
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kljaja tacno tako, ima svega par aplikacija, koje se vrte u krug, samo se izbacuju nove verzije istih programa, a na pitanje: "zasto" nemam odgovor, voleo bih i ja da ga znam.

Cak iz update fw-a dosta retko izlazi, za razliku od Nokia symbian aparata.
Posledji update za P990i je izasao 01.08.2007, dok je za N73 izasao 22.02.2008.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

kljun, to za aplikacije ja ne kapiram npr ne kapiram razliku izmedju swissa 1.51 i 1.60 ali nema veze....mislim da fw updejt nije toliko potreban kod SE-a uglavnom su tim poslednjim sve obuhvatili i zaista poboljsali....nokiu sam batalio nju vise i ne stizem da updejtujem...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

kljun, kljaja,
i plus SE je za svoj top proizvod izabrao windows, sto jos od p800 nije slucaj, jer je uiq bio primaran izbor, a uiq je zadrzao za proizvode srednje klase.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Jel zna neko koji program da koristim da bih dobio mapu beograda a moze i srbije.
Sve jedno mi je da li je java ili uiq3.
I naravno ako je uiq3, volio bih da je neki koji ne zahtjeva serfifikaciju jer nemam sertifikat.
Isto me interesuje i to koji plejer da kosistim za klipove, jer mi divix ne otvara
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kefalo za mapu mozes da koristis GarminXT ili TomTom, svejedno, to su GPS programi, al mislim da mozes i da pregledas samo mapu i ako nemas GPS reciver, kod Garmin-a je bolje odradjena mapa Srbije/Beograda, ali je malko komplikovano zbog registracija mapa, tom tom je lakse snimiti ali je zato mapa Srbije lose odradjena.
Za pustanje klipova koristi CorePlayer, ovaj program pusta sledece formate:
Audio
MP3, MP2, AAC, MKA, WMA, Midi*, WAV, OGG, Speex, WAVPACK, TTA, FLAC, MPC, AMR, ADPCM, ALaw, MuLaw, G.729
Video
H.264 (AVC), MKV, MPEG-1, MPEG-4 part 2 (ASP), DivX, XviD, WMV*, Theora*, Dirac*, MJPEG, MSVIDEO1
a usput moze da cita i sledece formate slika
JPEG (420, 422, 440, EXIF Headers)*, BMP, GIF, PNG, TIFF, MJPEG
impresivno.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

msergius
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 01:46

Post od msergius »

Postoji li neki paker program za .rar i .zip? Skidao sam nesto sa neta, ali nece da radi ili prijavljuje da se radi o verziji programa koja vise nije podrzana...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

msergius postoji, i zove se x-plore.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...pa da, uf joj, tek sad sam provalio da za uiq3 ima X-Plore a i HandyClock :) :) ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

msergius
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 01:46

Post od msergius »

Imam p990i i pokusao sam da instaliram Smart Movie nekoliko puta, ali nema sanse... ako moze neko da mi posalje link za verziju koja radi. I jos jedno pitanje: koja verzija tomtom-a je OK?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

msergius ptobaj tom tom 6 mislim da sa njime nećeš imati problema.a što se tiče SM nadji samo potpisanu verziju i to je to
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

msergius, pa moras sam da signujes nije tesko uraditi traba ti malo vremena i naravno IMEI kod tvog telefona i dobices verziju samo za tvoj fon koja radi bez problema i ogranicenja
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

masterpua
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 13. Feb 2008. 05:37

Post od masterpua »

Ok, kako da potpisem (ili sta da uradim) da instaliram SmartMovie? Izvinjavam se na prethodnom postu koji je obrisan :(

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

Е људи, да ли неко зна како могу да подесим ћирилицу и латиницу у програму Documents To Go...? Програм исте не види, тј. види као коцкице, стандардно за не препознавање фонта, али када исте отворим у стандарднном прозору у коме куцам на виртуелној тастатури, све је ок, види и ћирилицу и латиницу!
Иначе, поседујем SE W950!
Хвала!

Поздрав! 8)

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Ljudi jel postoji neki program za prosirivanje onih precica kada je ekran na stand-by ?? Ima ix samo 5, a to je meni malo..
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Ljudi, kupio sam SE w950i i jedva ga nadjoh u Nishu!
Za sada je super, samo me zanima kako idu igre kada tastatura bas i nije predvidjena za to!?
Da li neko moze da mi posalje link za TouchDial?
Hvala i nastavljam i dalje da vas gnjavim kao sto ste i vi verovatno druge kada ste kupili!


Pozdrav

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Mali off, jbt prodao sam w950 pre 2 meseca, neverovatno mi fali :(
Stelle, jedino gdesk i linkboy (prava stvar, e sad naći je...)
iwanman, dobrodošao, nema potrebe da gnjaviš bilo koga, potrudi se, w950i je jednostavan mob, UIQ isto. JEDNO!kratna pomoć-pošalji email na pp :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

chiki_ns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 08. Jul 2008. 00:19

Post od chiki_ns »

Pozz svima

Jel moze neko da mi preporuci dobar freeware muzicki player za P1i jer od ovog serijskog imam glavobolju :uhuh:

Odgovori