Ubacivanje icona u UIQ3 telefone.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

bOOdala ikonice idu u .mbm format, znaci preko odredjenog programa te ikonice promeni u taj format i stavi ih u odredjeni folder.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Lux
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 21:21

Post od Lux »

Ljudi pomagajte ja kada prikljucim w950 preko kompa ne prikazuje mi resource!pomagajte!!!!!!!!! :cry:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Lux jel si stavio u podesavanjima foldera da pokazuje sistemske fajlove i sakrivene fajlove? prvo to podesi, pa probaj onda, a ako ne bude moglo, probaj da pristupis tom folderu preko swiss managera (moras ga imati snimljenog na telefonu, snimi ga na mem. karticu).
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Lux
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 21:21

Post od Lux »

Kljun slusaj..........ja sam uspeo da nadjem resource ali ima samo appc nema nista drugo gde da prebacim ikonice? :smutny:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Lux direktno u folder Resource ubacujes one foldere koji su okaceni na prvoj strani, mada bolje ti je da pogledas onu noviju temu gde sam sve ikonice stavio i da to probas, tu sve ide na C/Resource/app
link ka toj temi je ovde:
viewtopic.php?t=14605&start=0
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

bio1212
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pet, 18. Sep 2009. 18:05

Post od bio1212 »

kljun, trebaju mi stare original ikone iz folder resurce . zamenio sam ih ovim novim i phone ali nisam prvo sacuvao stare podatke .. ako neko ima neka posalje , u pitanju je w950i. radio sam i update i master reset i nista ne pomaze. treba mi folder resurce sa d particije original

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

o poz evo ja tek sad vidim ovu temu.
kljun, nisam razumeo jel tebi nece da se promene sve ikonice ili samo nisi napravio sve da zameniš
u svakom slucaju ako skidate .mbm fajlove za ikonice sa neta npr, da bi vam sve ikonice telefon promenio mora da na telefonu bude UK English jezik. evo kako sam ja izmenjao sebi(pokro sa g900 lol izgleda lepo) promenio sam i one na homescreen-u
evo slike
http://img27.imageshack.us/img27/4529/mojfonxd.png

Lux, ne moraš to raditi sa kompjutera, ja ikonice ubacim direktno na telefonu preko Swiss Managera, potreban ti je jedino Capsswitch program i SM i to je to otvorice ti sve foldere u samom telefonu

bio1212, ako nemaš šta da izgubiš flešuj telefon preko seus-a a ako ti se to ne radi potrazi backup sistemskih foldera za w950, mislim da sam video na persian forums

evo nešto i od mene: ko hoce da promeni font na telefonu nek samo preimenuje željeni font kao što je sistemski i nek ubaci na D:\resource\fonts (ako folder ne postoji napravi ga) tako da ako želiš nazad stari font samo obrises ovaj sa memorijske i restartuješ telefon
meni je pre stajao font od nokije n95, sad je onaj sa Sony Ericsson logo

kosti, ne možeš to menjati kolko ja znam, ali zato imaš programe koji ce da ti dodaju prečice(evo vidiš kod mene još 10 stavki na homescreen-u) ako te zanima program dacu ti link na pp

kljun, i ja sam iz sm lol 8)
Nokia N73

milosh_lion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 23. Okt 2009. 21:50

Post od milosh_lion »

Pozdrav... Evo pakovanja... xxxxx
Treba ih kopirati na memoriju telefona, jedno od ova dva... Potrebni josh capsswitch i swissmanger, ima ih na istom sajtu...
Ovako: prebacite foldere sa pakovanjima na mem.karticu gde hocete, instalirate capsswitch i postavite capabilities na OFF, instalirate swissmanager;
Da bi sve ikonice promenile izgled potrebno je da izbrishete sve fajlove iz C/resource/apps/...(ostace nekoliko fajlova koji ne mogu da se izbrishu) i da ovde onda kopirate fajlove iz foldera koji ste prebacili na karticu...zatim restartujte telefon...
Napomena: pre nego shto pochnete da brishete pomenute fajlove, spustite skroler na dole i sve u vezi swissmanagera unchekujte, jer se mozhe desiti da se swissmanager zatvori... Ako se ovo desi videcete da se neke ikonice nece videti (control panel, poruke, imenik itd...), ali, one se samo ne vide a tu su... Onda opet otvorite swissmanager, prekopirate fajlove u C/resource/apps/ i restartujete telefon...

Ako posle restarta telefona ne budete mogli da pokrenete swissmanager, uninstalirajte ga pa ponovo instalirajte...

Izmenila Ninolina:: zabranjeno je ostavljati linkove ka sajtovima koji sadrže pirateriju. Pročitaj pravila foruma.

jovan_lukic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 16. Avg 2009. 19:04

Post od jovan_lukic »

E da vas pitam imam W950,promenio bih ikonice ali u fajlu sa temom i ikonicama se nalaze folderi:Ringtones-nebitno,Album art-slicica je u JPG formatu,Icons-Sve su u PNG formatu i mogu ih videtim,i folder System Grafic-unutra imam:(apps,LSBCONLIB,MPSAudioLIB,ZSBLIB,ZSBMSGLIB,sve su to folderi) i sta da ubacim u telefon od ponudjenog?
Apple iPhone 4s, Apple iPad 4thGen + 4G, Apple iPod touch 4, Nokia c6-00, SE C902 TITNAIUM + MPS 70+ SONY 4Gb♦

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

koliko ja znam samo ubacis folder "apps" u "Resource'... gde bi vec trebalo da ima folder pod istim imenom... (apps) znaci bukvalno ga samo zamenis....
mada, valjda bi "icons" trebalo da budu u nekom drugom formati i da ih ne mozes videti...? nisam siguran.... :unsure:
Samo nek se rolaju....sarme.

jovan_lukic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 16. Avg 2009. 19:04

Post od jovan_lukic »

koliko sam ja cuo icone moraju da budu u .mbm formatu ali taj format se pominje samo u system grafic
Apple iPhone 4s, Apple iPad 4thGen + 4G, Apple iPod touch 4, Nokia c6-00, SE C902 TITNAIUM + MPS 70+ SONY 4Gb♦

milosh_lion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 23. Okt 2009. 21:50

Post od milosh_lion »

Pozz narode... Ako je neko raspolozhen da instalira GDesk i tako uchini svoj telefon kao iPhone(skrolovanje menija, ikonice kao na iPhone, evo linkhttp://www.4shared.com/file/197206236/b01f4db9 ... ilosh.html
Ja koristim P1i... U pakovanju imate josh neke programe koje prvo treba da instalirate, pa zatim promenite ikonice i onda instalirate GDesk...
A ko samo hoce da promeni ikonice, ukratko...
Programi koji vam trebaju: swissmanager i capsswitch... Instalirate capsswitch i stavite capabilities na off, zatim instalirate swissmanager...
Potrebno ja da u folder C/resource/apps/...prekopirate fajlove iz foldera menu icons koji ste sachuvali...sve radite u swiss manageru...
Samo da napomenem shta se mozhe desiti pa da se ne uplashite:)
Kad budete kopirali fajlove u C/resource/apps/... morate prvo izbrisati postojece jer swissmanager ne podrzhava "replace" iako vas to pita...i kada izbrishte te fajlove mozhe se desiti da se swissmanager zatvori... Onda ga samo opet otvorite i prekopirete nove fajlove i restartujete telefon... Ako vam se posle restarta pojave neke ikonice u "file manager-u" koje izgledaju kao dijamant i koje ne mozhete izbrisati ni pokrenuti, onda treba da iz prethodno napravljenog foldera sa fabrichkim ikonicama prekopirate fajlove koji nedostaju( uglavnom su to "roadsync..."i "stargate...")i onda opet restartujete telefon...

Ako bude nekih problema pishite ovde ili na moj msn milosh_lion@hotmail.com...pishite i offline messages pa cu ja videti...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

milosh_lion, ja imam instaliran gdesk (u pitanju je w960) verzija je 0.33, skinuo sam tvoj paket , al meni za gdesk ustvari treba samo design u .gdd formatu... sto sam i nasao, ali nece da radi u gdesk-u, ucita ga on, ali niti ima aplikacija, ni ikonica, ni pozadine, a da ne pricam o tome sto nema nikakvog pomenutog scroll-ovanja kao na iPhone-u... :?
Samo nek se rolaju....sarme.

milosh_lion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 23. Okt 2009. 21:50

Post od milosh_lion »

Pera Detlic. . . jesi li reshio problem sa gdesk-om...? Instaliraj gdesk iz mog paketa i instaliraj aplikacije koje nedostaju. . . izvinjavam se shto pre nisam odgovorio, menjao sam email adresu pa. . . :)

Odgovori