Sim ERROR problem na M600i. POMAGAJTE!!!

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
MoRRm3giLL
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 23:42
Lokacija: Kragujevac

Sim ERROR problem na M600i. POMAGAJTE!!!

Post od MoRRm3giLL »

Ovako, gorenavedeni model telefona imam nesto manje od godinu dana. Od nedavno je poceo da mi se javlja sledeci problem. Naime, prijavi mi: sim card error i nestane mi onaj znak operatera na displeju(u mom slucaju znak mts).

Radio sam sledece:

1. iskljucim telefon, i ponovo ga upalim. Na samom startu mi da ono obavestenje: please insert the sim card

2.ponovo iskljucim telefon, izvadim bateriju, izvucem ono leziste za sim(onoliko koliko se da izvuci),i ponovo ga vratim na mesto. vratim bateriju, ukljucim telefon, i na displeju se konacno pojavi znak operatera(mts)

E sad, problem je u tome sto se ovo desava svaka 3-4 sata, i telefon se uvek ponasa kao pod (1)i(2).

Dal' je doslo vreme da se menja sim kartica, ili da se telefon nosi u servis? Sta bi moglo da bude uzrok ovog problema? Samo da napomenem da je telefon bukvalno k'o nov, bez ogrebotine,ali ovo mi bas ide na zivce

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

MoRRm3giLL, Da li je problem sa SIM karticom barem lako mozes proveriti - stavi drugu SIM karticu i vidi kako se ponasa sa njom. Ako je sveo OK onda je jasno da je kartica i da je treba menjati (telekom za sitnu nadoknadu moze da ti izda novu sa istim brojem cak i ako si prepaid korisnik). Ako se ponasa isto - servis je pravo resenje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori