P900 GPS i karte

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

P900 GPS i karte

Post od balansero »

Procitao sam na dosta mesta da ljudi koriste mapu Beograda na P900 i Nokiama sa symbianom. Imati samo plan grada na telefonu (ako je funkcionalan, tj. ako se mogu traziti ulice) nije lose ali je sve mnogo lepse sa GPS-om. Postoji program koji sam instalirao i pisan je bas za P900 ali sta vredi kad u telefonu ne postoji GPS prijemnik. Od coveka koji ima i GPS prijemnik sam cuo da on ne poseduje ni IC ni bluetooth tako da je veza P900 sa takvom spravicom nemoguca. U cemu je fora? I gde nabaviti tu kartu Beograda?

Pavle
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 28. Sep 2004. 04:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Pavle »

Koji je to program i jel bi mogao ja da ga koristim na p910i?
iako svi kazu da je identican softver, provalio sam da ITEKAKO nije...
Imao sam preko godinu i po dana p900 i nisam cuo za tako nesto (GPS)...?!?
N80

balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

Post od balansero »

napokon da jos neko razmislja o ozbiljnim stvarima na mobilnom telefonu a sve vrvi od strucnjaka... provalio sam o cemu se radi tako da nema mnogo vajde od p900 i p910 po tom pitanju. program se zove power navigator, moze da se skine trial verzija sa neta a imas i crack da nadjes. izgleda fantasticno, podrzava ne samo koordinate vec i karte koje ne znam kako se ubacuju. ali najveci problem je ono cega na ovim telefonima nema, a to je gps prijemnik. prvo sam pomislio da postoji neka fora sa racunanjem koordinate prema polozaju bazne stanice (takve stvari funkcionisu na zapadu). to doduse nijje toliko precizno kao gps ali boze moj. mislim da na tu foru radi ona nova usluga na 064 mrezi. da skratim pricu, neophodan je dodatni gps uredjaj, moze i najjeftiniji, samo da ima bluetooth radi komunikacije sa telefonom. jedan takav koji se i reklamira da se koristi uz mob (vrlo malih dimenzija) je 270 dolara sto i nije bas mala cifra. bolje onda uzeti garmin pa bar znas sta imas.

Pavle
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 28. Sep 2004. 04:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Pavle »

Ja sam nesto cuo da postoji takva mogucnost...
Naime, bas ono sto si pricao...ono sa baznom stanicom koju oznacis na mapi, i onda on (doduse ne bas najpreciznije) odredjuje gde se ti nalazis...
N80

dejan 55
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 00:22
Lokacija: skopje macedonia
Kontakt:

Post od dejan 55 »

kako da gi najdam tie karti od skopje macedoniaza da go koristam kako navigacija ili nesto slicno :oops:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Cak i ako imate dodatni GPS uredjaj,ne znam za sta bi ga koristili,ne znam da li su mape SCG podrzane od nekih proizvodjaca software-a(ako bi hteli sat. navigaciju od mesta A do mesta B u nekom gradu)!?Za klasican GPS(dakle onaj sistem koji koriste avanturisti da se ne bi izgubili u prirodi) na mobilnom telefonu ja jos nisam cuo da postoji i da ga neko koristi,tako da i nevidim neku svrhu ovoga kod nas.Doci ce to,nema frke,ali do tada... :roll:
Ko ima i moze da priusti,Garmin je sasvim ok,moze i Magelan...

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

sto se gps uredjaja tice ima tema u kaficu a i probao sam na p910i sa prikljucenim prijemnikom i jos par fontela koji cak imaju ugradjen prijemnik preko i razocaravajuce...procesori na fontelima su jos dosta slabi i nije sve to lepo uradjeno na nivou za razliku od pda uredjaja a o navmanu i drugih vrhunskih(po tom pitanju)uredjaja necu ni da pricam..bruka :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori