vasi utisci o p900?

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

vasi utisci o p900?

Post od zoranns »

interesuje me ako je neko imao p900 da mi kaze kaze kakav je tel. i koje su mu mane posto imam u planu da ga kupim pa cisto da znam na sta treba obratiti paznju!najvise tel. koristim za gledanje filmova posto mi je takav posao a vidim da on ima najveci ekran za manje para,pa me interesuje kako izgled film na njegovom ekranu!do sad sam imao nokiu 7610 i bio sam zadovoljan sa ekranom!hvala unapred na odgovorima!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Posao ti je da gledas filmove!? :lol: Hocu i ja takav posao,jel ima slobodnih mesta!? :D Salu na stranu,imao je burazer P910 i mislim da je to sjajan telefon,a P900 se od njega razlikuje u manje memorije,nemogucnosti koriscenja MS Duo Pro kartica (znaci ogranicen si na MS Duo koje postoje samo do 128MB) i nema Office paket ugradjen u softver (mozda sam neku sitnicu predvideo ali to je to) pa ako nemas para dovoljno,mozes uzeti P900 i onda u nekom boljem servisu za 15-20 eura da ubacis softver od P910 i uzivas!
Pozdrav 8)

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ja imam p900 i odusevljen sam, prezadovoljan telefonom! s obzirom da ima veliki display, moci ces bez problema da gledas te filmove... mana je ogranicenje koriscenja kartica sa max kapacitetom od 128mb ali to se resava fleshovanjem u p910i, sto sam ja i uradio....
p900 ima dosta veci ekran od 7610!!!!
Ex Sir_Oliver

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

savrsen fontel i jos ako se fleshuje na p910 no comment.....setao sam ga vise od god.dana i NIJEDNOM me nije izneverio 8)

Edit:
mala ispravka...imao sam p910 tako da sto se flashovanja (p900-p910) tice nadam se da ce isto raditi posao 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

aj da i ja dam par utisaka,tel je extra,i ja imam p900 fleshnut u p910i sa memorijskom od 512mb,i redovno imam po dva razlicita filma na njemu,pogledam dva po nekoliko puta kad sam na nekom duzem putu,kad me smore stavim nove i tako redom,kad si vec bio zadovoljan ekranom od 7610 bices odusevljen ekranom od p900,to je sigurno,bar zbog velicine,zadnje sto sam imao bii su Ivkova slava i Zamene,ta dva filma.E sad,razmisljao sam da prodam fon dodam pare i kupim lap top sa dvd citachem,jer mi cesto ispadnu neke situacije kada nisam kod kuce a smorno mi je,ne kazem da sam se pokajao sto sam kupio ovaj fon,naprotiv,ali na lap topu je zasigruno bolje gledanje filmova nego na p900,a bolje izgledaju i oni filmovi na I pod uredjajima koji to podrzavaju,oni od po 40gb,a mogu se nabaviti iz inostranstva za ne velike pare,neka daju i drugi sud o filmovima,ali ja ne znam da li treba uzeti p900 radi gledanja filmova....
ne moze da skodi!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ali iPod valjda ima 2.5" ekran a P900 bi trebalo skoro 3" pa nije mala razlika i ne vidim zasto bi kupovao iPod zbog filmova koje bi onda gledao na manjem ekranu!?Bolje da zadrzis telefon i kupis 1 ili 2GB memorijsku i lako mozes drzati i 5-6-7 filmova uz gomilu muzike!
Pozdrav 8)

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ali na i podu je kvalitet mnooogo bolji,da ti ne opisujem sad,ali vidi se nenormalno dobro,a ekran nesto nisam primjetio da je manji,meni izgleda bas veliko i mocno,a i 40 gb.... 8) 8) neka momak odluci,moje je bilo da kazem utiske kao vlasnik moba,ja sve sto sam rekao rekao sam iskreno i iz iskustva,p0z :) :wink:
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

SnoopDoggyDogg, a da li iPod moze da ucita titlove kao sto moze P900/910?
Svaka preporuka za kupovinu telefona,odlican je.Ako si u mogucnosti a mala je cenovna razlika izmedju polovnih uzmi P910 jer je noviji i sigurno ces pre naci dobro ocuvan p910 nego p900.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

da,naravno,moj drug je dobio program sa njime za konvertovanje filmova,a plus kad bi vidio kako se brzo prebacuju odusevio mi se,za cas preko kabla nisam mogo da vjerujem,on ga je dobio od oca,cale mu radi na brodu,kupio mu u Americi,kaze platio ga nesto jace od 250 dolara,film mu je vilicine oko 100 mb jedan,sad vi racunajte kolko moze za 40 gb:PPPa grafika se stvarno ne moze porediti,na i podu jedne tackice ili mrlje nema,kao na tv je,ozbiljno,znaci za 20 gb mozes 200 filmova,a za ostalih 20 gb muzike kolko oces,to ne bih da racunam,a brzina ucitavanja je stvarno fenomenalna,nego necu vise o tome,ovo je bilo za tebe 6630app,posto pitas,p0z
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

http://www.apple.com/ipod/ipod.html
ako pricamo o ovom uredjaju,licno nisam koristio a koliko je meni poznato nema mogucnost ucitavanja titlova a ako ih sam program pakuje ili lepi na film prilikom konvertovanja to je drugo i ako to stvarno tako funkcionise to je odlicno samo sto P910 polovan ocuvan je oko 210e to je mobilni,mp3 odlican,symbian UIQ igrice,aplikacije,ofis mala kancelarija u dzepu i to funkcionalna i korisna,kakva takva kamera + filmovi a ipod ima cenu kod nas veliku a moze samo muzika i video klip,ipak je na strani razuma p910 sve,osim ukoliko imate para viska i mozete sve posebno da kupujete i kameru i mobilni i mp3 itd. i sve to stalno nosite sa sobim u dzepu.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

uzmes i pod mobilni 3310 i digitalac neki i cao,i pod cita i slike,mp3 ti posebno ne treba,sta ce ti kad imas i pod,znaci sve sto ti treba pored i poda je neki stari mob i neka kamera,i dobijas savrsenu kombinaciju,nista ti nece falit,da sad nemam nista kupio bih to a ne p910,a posto ga vec imam,onda nista,i onako kad izadjem u grad p910 mi nema ni jednu funkciju osim
da se javim,a muziku slusam kad sam kuci ili na putu,i ne bi mi smetalo da i pod drzim kuci tad,aj reci kad si ti gledao film ili slusao muziku kad si izaso u grad?ne znam kad bih morao da sve tri stvari nosim u isto vreme,jedino kad si nedje u putu,a tad mi ne bi smetalo,jer imao bih 10 puta bolju kameru i 20 puta vise memorije,po ovom mom reshenju,pa nek vidi isplati li mu se,jes da je p910i all in one,ali na kraju krajeva to je mob
ne moze da skodi!

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

ja imam p900,radi bez i jednog problema!jedino ogranicenje je kartica!nemoze PRO,nego koristis DUO!imao sam N-gage,6600,ali P900 je nesto posebno!kamerica nije neka,mada ovaj fon je predvidjen za ciljnu grupu poslovnih ljudi!mada preporicujem!samo ga flesnes u p910!

@Lomnica_city,da li moze da se koristi ms duo na 256 mb?
ili je ogranicen na 128mb?

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

A kako je punis bateriju na Ipodu? Ako je punjenje preko PC-a na usb kabel, onda je to shit. Zamisli na kucni PC instaliras softver ubacis puno filmova, muzike,......, i onda krenes na put sa Ipodom, i naravno posle nekog vremena ti se istrosi baterija a ti nemas PC da je napunis.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

bravo slavisa to je problem sa vecinom i podova,to postujem,ali ovaj sto ima moj drug ima svoj kao stoni punjac,ja sam sa njim odusevljen,a moze i preko kompa,to jes frka,ali dje god da podjes bar neko ima komp,makar i pentium 3 ,pa mozes da napunis,sta znam,ja bih ga uzeo u svakom slusaju,a za igopirko sta ce ti 256mb kad instaliras softver od p910 mozes da furas do 2 gb,stvarno tu od 256 mb nisam isprobavao imao sam 128mb dok nisam instalirao softwer od p910i i od tad koristim 512mb...
ne moze da skodi!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

igopirko,P910 jednostavno NE moze da koristi MS Duo od 128MB iz jednog prostog razloga... NE postoji tolika MS Duo kartica! :lol: Ali zato moze da koristi MS Duo Pro,koje postoje do (trenutno) nekih 2GB pa samo navali,a ovo naravno vazi i za P900 flesovan u P910!!
Relativno se jeftino moze naci punjac za Apple iPod,a mene zanima da li je i za Nano isti kao i za iPod V (5 generacija,mislim da je to najnoviji)?
Mislim,deluje mi logicno jelte,ali sta znam,logicno mi je bilo i da cu moci da koristim punjac od 6680 na N70 posto su 95% isti telefoni,ali se Nokia dosetila da 3.5mm kontakt zameni za 2mm,pa bolje da pitam jer je Nano ipak mnoooogo malen a samo sto nisam narucio jedan!?
Pozdrav 8)

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

hvala vam drustvo na iscrpnim odgovorima!mislim da ste me ubedili da kupim p900 i da ga flesnem u 910!samo sto je jako mala ponuda tog tel.!jel bi neko da proda ili da se menja za nokiu 6670!ako ste zainteresovani javite se na 063 83 27 022!pozdrav!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ako ne mozes da nadjes njega,onda se isprsi jos malo pa kupi P910 jer se oni cenovno razlikuju za nekih 30-ak eura a posto ce ti za flesovanje traziti 15-20,mozda je bolje odmah da potrazis P910 jer ih ima dosta vise na oglasima,ima vise memorije... da ne duzim,kupi sta ima,nije neka velika razlika!
Pozdrav 8)

Odgovori