Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Obi ram ne gledaj na w950 m600 i p990.zato što kada se upali ebuddy web i msg nema više rama.sranje jednoo kako su to odradili.već sa w960 p1 g900 je druga priča.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

Ljudi zna li neko gde bih mogao da nabavim bateriju pristojnog kvaliteta za M600i? Ipak je to relativno star model telefona...

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Da li znate gde da nadjem program setool ili slicno kao i softver za p1 world generic 1 jer SEUS ne radi kako treba i pukne na 99%? Hvala unapred

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

stefgi, nije moguce flashovati UIQ telefone bez BOX-a .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

A da li znas kako na drugi nacin da ubacim nov softver posto preko seusa nece? Ja sam odradio ona flashovanja preko xs++ neki CCPU pa onda backup GDFS, instaliranje GDFS a kasnije i ubacivanjem flash paketa i WG1 scripti. Onaj krajnji obican korak nisam uspeo jer im seus nesto ne radi a tako mi se u pocetku i zeznuo tel jer sam hteo najnoviju verziju soft koju sam nazalost i imao u tom trenutku.

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Post od Iosis »

Imam SE G900, sada je na njemu Symbian 9.1 UIQ. Zanima me da li je moguće unaprediti na neku noviju verziju?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Iosis, nije moguce .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

moze li neko napisati koji je najnoviji fw za P1i? Nedavno sam ga kupio, sve je super osim sto je dosta spor. FW je CXC 162037 R9J005, postoji li neki noviji?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Sharp, poslednja verzija je R9K009, samo prvo promeni CDA na GW1 pre nego što uradiš update (ako u njemu već nije GW1 CDA).
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

CDA oznaka je CDA162024/92 R5A. Kako da promijenim CDA? I sta je uopste CDA? Ima li neki tutorial kako to uraditi, posto mi je ovo prvi put da mijenjam fw?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Sharp, CDA ćeš trebati da menjaš samo ako ti SEUS kaže da imaš najnoviju verziju softvera, ovde imaš postupak kako se to radi: viewtopic.php?p=140051&highlight=CDA+GW1#140051

CDA je kako da kažem kao product code kod Nokija, preko njega se vidi za koji je region telefon pravljen i na osnovu njega se kod updatea isporučuje odgovarajući firmware za taj region.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Da li postoji neki program za PDF uiq3 verzija.
ako postoji, koji.
Naravno ako imate i link, mozete ga poslati na pm, zbog pravila foruma.
Unapred se zahvaljujem :)
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

kefalo,mozda nesto ovako klik. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Insalirao sam to sa ovog linka.
Sad me interesuje, kada sam na operi i kliknem na neki pdf imam opciju open i save, open nesto zeza, ali to me i ne interesuje, vjerovatno je do rama, ali meni je bitnije save.
Kada kliknem na save, trazi da koristim signed verziju opere.
Gdje da to nadjem.
Meni se cini da sam ja nju skinuo sa zvanicnog sajta.
Kako da dodjem do potpisane opere.
Isto moze na PM zbog pravila foruma.

pozz. :)
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

kefalo, jel ti hakovan telefon? Ako jeste onda bi trebalo da sve tretira kao potpisano, a ako nije onda moraš nabaviti sertifikat i potpisati operu.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Hakovan je, mislim da sam mu to radio kada sam mu poboljsavao zvuk.
Imam onaj program captswich koji podesim na off kada instaliram nesto novo od programa.
Program sa linka za pdf je beta, dal to znaci da je vremenski ogranicen.
Inace na njemu nema opcija da pdf vidim preko cijelog ekrana. Dal je to do programa ili do toga sto je beta verzija.

Edit.
Ako budem reintal opere radio da li postoji opcija za cuvanje bookmarksa.
I da li neko zna gdje da kupim original bateriju za w950, jer ova je stara 2.5 god i uz jahanje ne traje duze od jednog dana.

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

kefalo, poslao sam ti na PP link sa Mobireaderom (podržava full screen) .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Imam problem sa surfanjem na ovom fonu, tj. Sa jednom specificnom stranicom.
U pitanju je igra erepublik.
Problem je sto istu stranicu na kompu otvara ladno a na telefonu nece, cak i sa manuelnim unosenjem web adrese.
Da nije radilo ranije, ne bih se cudio,ali radilo je i sad nece.
Ako je u bookmarksu bila zapamcena stranica na kojoj je otvaralo kompaniju ili najnovije clanke, sada mi otvara home page erepublika.

Na drugoj strani default browser radi kilavo, tj nisam nikad nacisto sta mu je, gdje je zapeo.

Imate li neki savjet sta da radim. Na putu sam i treba mi jos 13 dana da igram svaki dan, da bi dobio golde :)

Da napomenem, sve ostalo radi kao sat.
Posto je igra cesto hakovana u zadnjih 7 dana, postoji li mogucnost da je pristup ogranicen sa mobilnih telefona.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Naime, instalirao sam core player, i primetio sam da tokom reprodukcije počne da secka...Pravio sam razne kombinacije sa bit rate-ovima, ali ništa...To su pesme koje su rate-a oko 320kbs, sve ispod ide lepo....Pokušao sam sa lcg jukebox-om, ali tek tu secka i zeza...Takođe sam pokušao i sa drugim verzijama jukebox-a kao i core-a, ali ništa....A kada pustim preko fabričkog player-a istu tu pesmu koja secka na jukebox-u i core-u ide lepo, bez problema....Odrađen je update softvera(2 puta, kao i master reset)...I da, bilo da je pesma na memoriji telefona ili kartice, preko aplikacija secka, a preko fabričkog nema problema...ništa mi nije jasno...telefon: P1i
Ovih problema nikad nisam imao na w950i :x
w950

burek
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 05. Jan 2011. 22:05
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od burek »

Ja sam novi i prvo da vas pozdravim a onda da vam iznesem moj problem.U pitanju je SE P990i,sa interneta su skidane teme na laptop i onda sa blututom prebacivane na telefon.u jednom trenutku se restartovao i pri paljenju stigao samo do SE loga (tj sam pocetak paljenja),da bi se ugasio mora da se izvadi baterija,i kad se ponovo upali opet stigne samo do SE loga,i tako moze da stoji dok mu se baterija ne isprazni.Hvala unapred na pomoci

Odgovori