p990

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Mogu da mislim kakva je masina.Ja sam imao(odavno) p800 i bio sam odusevljen njime.Mogu da zamislim kakav je tek ovo zmaj.Kupice njega djera,ja ti kazem.
nokia n80

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

I ja takodje planiran da kupin p990, ima sve sto mi treba: OS, velik ekran, dobru kameru, wifi ...
:wink: :wink:
and justice for all...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma cim padne cena na 350e kupovina bez razmisljanja...
Vredi svaku paru, mali je brz, ima sve....e jedino dok mu padne cena ova kamera sa 2.0mpx ce biti standard, ma mozda bolje da su i ovaj put izostavili kameru. Jel video neko neke slike sa p990? Moze li neko od ponosnih vlasnika da okaci koju?
5130+Koss the plug....

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

sada je cena 405e. kako to da moj je skuplji od njega a??hehehe
šalu na stranu čim bude on 200e uzimam ga....
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Evo dve fotografije. Upitanju je macro mod i fotografisano je unutra pre otprilike pola sata.

Slika
Slika

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

ovaj macro odlicno odradjuje posao za 2mp kamericu nema sta
:wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ali ja prvu fotku ne mogu da pustim pa to ti je ...neki error mi pokazuje ili pak nešto slično tome :( :(
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

VeNoM, ta cena od 405 je cist fake,ja vec par dana zovem doticnu gospodu ali bas tada su ga prodali,kao bice sutra,kad ono opet sutra nista,itd itd.
Ali mislim da je svakako telefon koji zasluzuje posebnu paznju,ma nek je 100 puta uiq ako manje programa itd,itd prava teska masinerija!
Pozz
D500&E71

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

VeNoM, meni nece ni tumbs da otvori tako da nemam pojma sta je na prvoj slici :D
Uf ova druga je extra...mogla bi i na izradu koja fotografijica slikana s p990 :blinky:
A za cenu...nemam pojma sta da vam kazem ja sam se vec zalio administratorima na jednu firmu i ista firma ponovo daje lazne cene....ne razumem u cemu je fazon :disgust: kao najpovoljniji na sajtu a kad nazoves ono :shock: druga cena, nemam pojma zasto daju lazne cene administratorima?
5130+Koss the plug....

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

eh ta cena od 405e.sunce im njihovo. pa možda je stvarno nestao jer ljudi mnogo zovu... :blinky: :blinky:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

evo opet one jedne fotografije, ne znam sta se desilo kod prvog postavljanja.
Slika

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

VeNoM, pa sad bas svi zapeli za vrhunski p990 i bas svima iz dzepa viri 400 evra! Tesko da je tako,ali ajd neka je!
Ispada da zivimo u najrazvijenijoj drzavi u Evropi,barem po standardu(jos malo pa ce svi nositi p990 i to kao drugi fon,a prvi ce naravno biti Vertu)
:D :D :D
D500&E71

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

loki13, nije bas tako kao sto pricas, ali skoro da jeste...mislim pogledajte samo u odnosu na preko kod nas se bas dosta nose skupi telefoni....nisu svi ni sa mreza pa da sad kazete zbog toga je, pa pogledajte samo koliko na ulicama ima ljudi koji nose n70 i razne samsunge, a nemoguce da bas svima toliko treba symbian...jednostavno ovde telefon dodje kao stvar prestiza.
5130+Koss the plug....

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Masterokrata, to ocemu pricas je u velikim gradovima (BG,NS,NI),a u ostalim gradovima,da ne kazem provinciji nokia 6600 je premijum klasa (malo preuvelicano,ali opet skoro tacno).ALi sta cemo kada smo takav narod! :D :D :D
veliki OFF
D500&E71

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

malo i ja da se ukljucim u diskusiju
buraz je uzeo p990 pa smo se menjali na par dana, ja njemu n93 on meni p990
ljudi telefon je takav krs da je to strasno.... uzas horor, posto je buraz otputovao morao sam da pozajmim 6280, topla preporuka: zaobidjite ovaj telefon u sirokom luku

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, kad ga već toliko ocrnjuješ daj bar neki konkretan razlog, detalj ili praktičan primer situacije ili opcija koje su te navele da tako razmišljaš...eto daj poređenje sa N93...koliko god bilo neuporedivo... :unsure: ...Jer ovakvi nepotkrepljeni komentari neće nikome biti od pomoći... :uhuh:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

n93 i p990 ne mogu nikako da se porede.to su totlano dva različita tipa. ono kao da poredimo neki win fon sa fonom koji ima fabrički SW...
možda čovek nije navikao na uiq
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

UIQ moze biti konfuzan u pocetku. Mnogima se ne svidja kad ne skontaju nesto iz prve. Licno mislim da je n93 s****, al ko me ista pita. Nafuran fon sa izreklamiranom kamerom kakvu ima josh 20 telefona (koji su, uzgred, 2x manji). Iako mu je proc. "jaci" za 100-tinak mhz, nije uopste mnogo jaci na testovima od 990. tu su. toliko o optimizaciji i kvalitetu :P

Btw VeNoM, jel nosis extra tastaturu ili si je skinuo? kakva mu je qwerty??
...shit happens... keep d smile!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ajde ovako, pocecu od momenta kad sam ga uzeo u ruke

odem ti ja lepo u radnju:"Imate li p990?", "imamo", "jel sve full?", "jeste", "dajte mi da vidim." odusevljenje

prvi utisak u rukama je bio odlican. ni prevelik ne pre mali, bas onakav kakav treba da bude, dopadljiv dizajn, ma odlicno

"dajte mi ga" rekoh bez oklevanja i nastavih do kola

naravno ko ce cekati dolazak kuci, raspakujem ti ja lepo fensi kutiju jos u kolima a u nutra, sony ericsson sluske, dock station, usb CD i to tako perfektno spakovano... kao kada kupujete neki model iz N serije

ubacim ti ja karticu, ukljucim aparat displej perfektan. nisam mogao da se odvojim od njega. i onda krene istrazivanje, meni, poruke zvukovi i sl. s pocetka sam bio jako zadovoljan cak i prezadovoljan, nisam ni pomisljao da cu ikada zeleti moju N93 nazad...
to vece kada sam dosao kuci [bila je subota tacno pre 7 dana] sam odmah odradio upgrade softvera, koji je proteao glatko sa malim problemom, telefon se ukucao u sred upgrade pa sam upgrade morao ponovo da odradim...

dakle da predjemo na opste utiske: zvucnik telefona, bolji nego na N93, radio bolji nego na n93, kamera ajde da kazemo da su tu negde, prem da mi kamera na SEu deluje mnogo cistije i detalji su mi mnogo izraziniji i nema suma. video kamera je ok, moze nekako jedva da prodje zato sto je video losijeg kvaliteta nego na N70. touchscreen odlican, nije premali, to su ciste gluposti i stereotipi. qwerty tastatura gotovo ne korisna. toliko je mala i toliko je klizava da je noktima jako tesko, da ne kazem ne moguce tipkati po njoj. znaci kao i da ne postoji. sa leve strane aparata se nalazi jog dial a ispod njega back taster koji je ne potreban. kvalitet zvuka u slusalice je bruka. alu bruka. ne znam sa kojim modelom mogu da ga uporedim. opcije telefona su prilicno skucene i ogranicene kada je telefon zatvoren. znaci ostavljeno vam je samo par najosnovnijih opcija sto ponekad doduse retko moze da zasmeta...

kao sto vidite nisam naveo apsolutno ni jednu jedeinu manu aparata mozda zato sto je nema ali sa strane hardverskog dela. sa strane softverske podrske je ih mali milion. ja na ovom telefonu imam instalirano 4 teme, i ni jednu jedinu aplikaciju. zasto? pa prosto aplikacija za ovaj model telefona u opste nema. tj ima ih 2-3 i one ne rade zato sto su lose krekovane. tako da kada sve saberete ovaj telefon kosta 405e ja sam ga platio 450e nema veze, ali on ima opcije jednog SEa k750 :(
pored svega ovo mi nije prvi UIQ telefon imao sam motorolu a925, UIq mi nije stran i ok mi je, ali meni na nokiji je mnogo pristupacniji korisnicima i laksi za upotrebu. to mi i najvise smeta, nikako ne mogu da se naviknem, to vam je kao kada sa wina predjete na mac, jos i gore :(
ah da i jedna zamerka: s obzirom da je N93 imao super glasovne komande ukljucujuci i najavljivanje glasom osobe koja vas poziva, ovaj telefon nema nista od toga. sekundarnu kameru je ne moguce koristiti sem kada imate video poziv u toku. inace telefon je jos uvek kod mene, izgleda da cu ipak morati da cekam iducu nedelju :smutny:

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

dakle evo i dve slike pakovanja samog telefona koje su napravljenje sa SE p990 pre par minuta

http://img.photobucket.com/albums/v634/ ... C00005.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v634/ ... C00006.jpg

Odgovori