p990

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
celicni
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 15. Dec 2006. 15:49

p990

Post od celicni »

da li neko moze da mi pomogne u vezi snalazenja na ovoj makini? naime, treba mi upustvo za upotrebu, zatim softver za ovaj uredjaj (gde mogu da nadjem Cd sa aplikacijama?). hvala!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

celicni, ovde mozes da skines uputstvo u pdf formatu Uputstvo za P990
a za software nije mi jasno? Sta ti treba? Pc suite?
E nije hteo link da se napravi pa molim modusa da ovo popravi posto ovako ruzno izgleda :wink:

Izmenila Ninolina:: sredjen link
5130+Koss the plug....

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

celicni, suite sa drajverima ces naci na SE sajtu kao i uputstvo a snalazenje na toj makini ces ti morati sam da provalis :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

celicni, e blago tebi kad moras da se mucis na P990i...i mi bi se mucili rado...naravno uputsvo(manual) je na SE sajtu mada imas i whitepaper na developer.sonyericsson mislim zanimljivo daje ti sve tehnicke podatke o fonu,podrzane formate,software itd...zanimljivo cisto da znas 8)
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Jones, ne znam bas, cuo sam da je p990 uzasan za rad... Kazu da ima bas mnogo bugova... :shock:
iPhone + CX300

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ma samo update tatog SW da ne kažem FW i to je to ...radi kao stoka
inače video sam verziju sa pplavim tasterima a ne sa rozim i fon me je oduševio.
svidja mi se mnogo. mada i dalje mi je mnogoooo krivo što ekran nije ceo ....ali..
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

celicni, cekaj,cekaj, pa sto si ti uopste kupio p990 kad ti treba uputstvo za upotrebu... To je mnogo mocan i komplikovan fon, bolje bi ti bilo da si uzeo neku nokiu, one ipak nisu tako komplikovane...
A ako ti uputstvo za upotrebu treba iz nekih drugih razloga, onda izvini...

Pozdrav... :wink:
iPhone + CX300

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

VeNoM, daj bre venom sta kukas nad tim ekranom :uhuh: pa to je poslovni telefon i manji ekran znaci manje grebanja ako se nosi bez poklopca, ali dobro... a za software da je bagovit to zavisi sta ko podrazumeva pod bagovitim, tj da li baguje pri otvaranju video ili audio materijala ili koje to fajlove nece da otvori kako treba, ja nisam radio s tim telefonom i mozda je tu pricu pustio neko ko mu je pretrpao internu memoriju i onda pokusavao da izvede neku komplikovanu operaciju i kao vidi kako je spor, ma nista nevalja a ima slobodne memorije CELA 3mb.
Pa evo zna Alien, neko je gledao na tv kako prikazuju da w950 sporo radi sa slikama i sporo reaguje na komande, a papani mu zatrpali onu memoriju s kojom radi a ostalih 3.5gb zvrlje prazno i kao zamislite molim vas koci telefon mora da je lose napravljen ili nije dobar software, ma svasta ljudi rade s telefonima, pa znate i sami kad dodjete u prodavnicu da kupite fon i koliko vam se puta desilo da ste odrzali malo predavanje prodavcu o datom modelu? Boli njih uvo i za kupca i za opcije telefona samo da vide E valutu :chytry:
5130+Koss the plug....

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Masterokrata, ne znam da li si video, to isto sam napisao u onoj temi koju sam ja otvorio... Meni je on brzi od n73, ali ja zato imam samo 8mb na phone memory, a na ovoj drugoj imam 1,5GB, i to uopste ne utice na brzinu... Ma budale...
iPhone + CX300

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

"pa znate i sami kad dodjete u prodavnicu da kupite fon i koliko vam se puta desilo da ste odrzali malo predavanje prodavcu o datom modelu?" - YEAH! ! :roll:

Devojka mi ima N73, tako da ga mogu porediti sa M600i direktno (a samim tim i sa w950 i p990). Ukratko - SE je brzi.
...shit happens... keep d smile!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

blade_bre, Alien, video sam i cackao sam n73 ali covek nije imao ni jednu jedinu aplikaciju instaliranu, isto je preko telenora uzeo fon i dokupio 1gb karticu, imao je dosta muzike, klipove nisam gledao ali mp3 jako brzo otvara, ma dobar je fon samo mi nije jasno sta ce mu onoliki ekran? Pa to mora da pukne pri prvom padu iz dzepa.
E da znate da sam pretpostavljao da je m600 brzi s obzirom da je i p910 brzi od vecine symbiana 8)
Tako da ne vredi pricati o tome sta je brzo sta je sporo svaki fon ima svoj nacin koriscenja, ali sve se svodi uglavnom na to da se ne pretrpava interna memorija nego se kupi velika kartica i to je to.
5130+Koss the plug....

celicni
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 15. Dec 2006. 15:49

Post od celicni »

ma pre p 990 sam imao nokiu 6680(razocarenje), a pre toga p900(kad se tek pojavio i za sve vreme koriscenja, znaci tri godine, ni jedan put mi nije zakazao!). p990 se razlikuje dosta od p900, zato mi treba neko upustvo. uvek sam od telefona pokusavao da izvucem maksimum! u medjuvremenu sam skinuo sa neta tako da sad nije problem. telefon je najbolji, nema sta da se prica. nema nikakvih problema! nokia moze samo da mu pljune pod prozor! oni koji imaju ovaj fon znaju o cemu govorim. tako su i za p900 govorili, da je pun gresaka, medjutim vreme je pokazalo sta je prava masina! samo normalno koristiti tel., ne ubacivati sve i svasta i ima da radi kao zmaj! pogotovo ne treba ubacivati probne verzije nekih aplikacija, onda nastaje haos... poz

mozda sam bio malo preostar prema nokii... mozda... nadam se da se niko nece uvrediti! trebaju mi teme za p990. ako imate bilo kakvu ideju gde mogu da nabavim, javnite. poz

Izmenila Ninolina:: koristi opciju izmeni, i nemoj pisati potove jedan za drugim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mogu samo da ti kažem da guglaš što se tiče tema..ja npr sam naišao na nekoliko dobrih sajtova sa temama za dati mob a nisam našao ništa za njegovog starijeg brata na istim
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

celicni, zedge.net reguj se tamo, ima 50-tak tema od prilike
...shit happens... keep d smile!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Blade, brisi to dok neko nije video sta si napisao...
celicni napisao:samo normalno koristiti tel., ne ubacivati sve i svasta i ima da radi kao zmaj! pogotovo ne treba ubacivati probne verzije nekih aplikacija, onda nastaje haos... poz
Pa je**s telefon, kad ne smes sve da instaliras... A to za probne verzije, kako mozes da kupis program ako ga ne probas, pogotovo sto neki kostaju preko 50e...Pa ja imam 100e u programima telefona, jer pola programa ti pravi kod po IMEI broju, tako da ne mozes da nadjes free verziju... Mislim ima onih kojima su otkrili kako rade, ali onim skupim i novim nije nista otkriveno... Telefon kao sto je p990 i treba da bude takav da sve podrzava, i da bude sve u jednom, a ti se plasis da skines demo program ili ovo ili ono... Onda si bacio pare na taj telefon... :uhuh:
VeNoM napisao:ma samo update tatog SW da ne kažem FW i to je to ...radi kao stoka
Ne kazem, ali najnoviji softwer ima probleme... Oni ce nestati sa novim softwerom, ali do tada je bezveze... A dok izadje taj softwer sa otklonjenim bugovima, telefonu ce pasti cena, pa je onda bezveze kupiti ga sada...

Pozdrav :wink:

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Alien, ?? sta da brisem? :?
...shit happens... keep d smile!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa, ne smes da reklamiras sajt kao sto je zedge
:uhuh:

Pozdrav :wink:

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Pa legalan je. Ljudi kace svoje teme sto su pravili. A ako hoces vise moras da platish..... 8)
...shit happens... keep d smile!

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Ajd malo da ozivim ovu temu. Kupio sam ovaj telefon u Subotici pre jedno 2 nedelje. Telefon je strava. Pre njega sam imao N70 nokiu, i mogu da kazem da je mnogo brzi od N70.
Nisam imao nikakvih problema sa njim, sve radi perfekt, WLAN internet, WLAN konekcija sa drugim WLAN uredjajem, GPRS,.... sve perfekt. Sinoc sam pronasao na jednom sajtu za SE najnoviji firmware i updateovao ga.
Jos jednom, P990 je meni najbolji, a imao sam P900, Nokie 6680, N70, i windows PPC telefon.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

slavisaj razuemm te u potpunosti...samo se nadam da će ga telekom možda davati sa nekim svojim paketima po nekoj razumnoj ceni pa da se to uzme...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori